ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 59, 60, 61  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Уфффф,
на мен старите версии ми харесват повече. По-лесно се ориентирам по тях - полигони, пътища, пътеки и т.н.
Ама OSM ...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Сеп 20, 2014 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Цветовете на пътеките така ли ще излизат вече или ?

В тази версия на картата -- да. Все още обмисляме възможни подобрения за по-нататък. Стария изглед беше наистина донейде по-приятен, сегашния е по-гъвкав (например приложим е за маршрути с повече от две цветни маркировки) и информативен (вижда се типа на пътеката/пътя, в старата версия той беше скрит от цветната маркировка).
Съб Сеп 20, 2014 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kubrat83



Регистриран на: 21 Окт 2013
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
dandan написа:

Има проблеми със свалянето на .img файловете.


И аз имам същия проблем - пробвах с 3 различни браузера ...

EXE-то се сваля без проблем.
Съб Сеп 20, 2014 5:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления към целия екип на BGMountains за новата версия на картата!

vedrin написа:

................................. сегашния е по-гъвкав (например приложим е за маршрути с повече от две цветни маркировки) и информативен (вижда се типа на пътеката/пътя, в старата версия той беше скрит от цветната маркировка).

Това наистина е предимство - да се вижда по какво се движи една туристическа маркировка (път или пътека).
Доколкото имам наблюдения в предната версия на картата разликата между път и пътека, по които върви маркировка беше в дебелината на самата цветна линия (по-широка за път и по-тясна за пътека) и в надписа, който се появява като отидеш с мишката върху нея (и в кмпютъра и в урудката) - в единият случай (path - пътека), а в другия (unpaved - път).
Нед Сеп 21, 2014 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Дидо си е майстор от класа - доказано Very Happy
Нед Сеп 21, 2014 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Поздрави за всички участвали в подготовката на картата, чудесна работаръкопляскания

Разгледах картата на Рила около Белмекенският дял, е започва да прилича на карта. Имаме си вече цели пътеки от Вили Костенец до хижа Белмекен (по Чавча), местности истински наименувани, като Дългото торище, Оджовица и Адживалица, а не некакви Почивала и Големи торища. Пътеката за Дългото торище от кантон Крайна, от Венетица през Хаджийска поляна, пътеката от Венетица до Ибъро, са все големи придобивки. И малко кусури, да вземете да махнете тоя заслон (Лявото дере) дето стърчи западно от заслон Помочена поляна, там има едно Нищо. Предния път писах за това, но или не сте ме разбрали, или не ми вярвате, по скоро е второто Laughing. Друг пропуск в района, та никой ли нема читав трак от Помочена поляна покрай Плевнята до Белмекен, требва да се оправи тая неправда. Между другото, изпитвам големи съмнения около местоположението на хижа Гургулица на картата, като си гледам трака запояващ от паркинга пред хижата(бариерата) до хижа Белмекен през Змийската тая година, требва да се провери следващия път.
А, и за маркировачите на Пирин, не сте нанесли маркираната пътека през Камен клет, такива премеждия имах там наскоро. Не ми се вярва да нямате трак от там, даже марката излиза на реката под хижата, а не както е дадена на картата. Оставили сте си работа и за другия път май Wink
Още един път поздравления за труда, безценен е. Respect
Пон Сеп 22, 2014 8:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Адмирации за новата версия dido.
Като цяло имам и едно предложение относно публикуването картата под още един вариант. Става въпрос ще е хубаво ако може да се публикува и картата във формат различен от exe само за Windows. Става въпрос за възможността за използване на картата под Линукс с помощта на програмата Qlandarkarte GT. За да работи програмата са и необходими разопакованите tdb r img файлове от инсталацията например за Мапсорс.
Пробвах например да екстрактна екзето под Линукс за да използвам само тези файлове но ударих на дърво. Със стандартните деархиватори не стана номера. Просто инсталатора опакова файловете по друг начин така че не могат да се екстрактнат например необходимите файлове директно от Уиндоуското exe.
Вто Сеп 23, 2014 8:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Моля моля.
Ведрин и Емо и аз правим картата сега, не ги забравяйте в почерпката Very Happy

Малко уточнения:

Ристо Туристо написа:
Уфффф,
на мен старите версии ми харесват повече. По-лесно се ориентирам по тях - полигони, пътища, пътеки и т.н.
Ама OSM ...


Ристе, тука е сменен само изгледа на маркировките. Стария чешит маркировка, макар и по-видим за пътеки с един или два цвята, покриваше тотално типа на линията. Това беше особено досадно при асфалтови пътища, където факта, че е асфалт, се губи. Сегашното решение показва цвета като малки цветни панели. Успяли сме да изкараме кажи-речи най-доброто, борейки се с ужасните ограничения на формата за Гармин. В следващите версии може и да успеем да докараме нещо по-добро, засега - толкова.

Полигоните са подобрени между другото - езерата ги има вече Wink Други разлики там няма.

ZCEZBPM написа:
Как да си изтрия хоризонталите? На старата карта беше лесно, но сега нещо зациклих.
Имаше Релеф1, Релеф 2....

Преди освен бгмаунтайнс си слагах топо мапс, а сега не става по същия начин като ги копирам и двете карти.
Предполагам че причината пак е в задкомпютърното устройство, тоест мен, но ако е нещо друго кажете.


Иво, преди хоризонталите и дребномащбания изглед бяха отделени като втори и трети слой, встрани от основната карта. Оттук нататък всичко ще е комбинирано в едно.

iozkan написа:
... Разгледах картата на Рила около Белмекенският дял, е започва да прилича на карта. Имаме си вече цели пътеки от Вили Костенец до хижа Белмекен (по Чавча), местности истински наименувани, като Дългото торище, Оджовица и Адживалица, а не некакви Почивала и Големи торища. Пътеката за Дългото торище от кантон Крайна, от Венетица през Хаджийска поляна, пътеката от Венетица до Ибъро, са все големи придобивки. И малко кусури, да вземете да махнете тоя заслон (Лявото дере) дето стърчи западно от заслон Помочена поляна, там има едно Нищо. Предния път писах за това, но или не сте ме разбрали, или не ми вярвате, по скоро е второто Laughing. Друг пропуск в района, та никой ли нема читав трак от Помочена поляна покрай Плевнята до Белмекен, требва да се оправи тая неправда. Между другото, изпитвам големи съмнения около местоположението на хижа Гургулица на картата, като си гледам трака запояващ от паркинга пред хижата(бариерата) до хижа Белмекен през Змийската тая година, требва да се провери следващия път.
А, и за маркировачите на Пирин, не сте нанесли маркираната пътека през Камен клет, такива премеждия имах там наскоро. Не ми се вярва да нямате трак от там, даже марката излиза на реката под хижата, а не както е дадена на картата. Оставили сте си работа и за другия път май Wink


Всички предложения за подобрения и нови данни можеш да пуснеш през системата - http://mountain.bajhui.org/trac . Както се очертава само така можем да следим и оправяме кривините в картата.

За финал - да отбележа, че в момента картата се смачква автоматично до версия за Гармин за около едно денонощие, с минимално човешко участие от около час работа. Това ще ни позволи да вадим вече значително по-редовни версии - вероятно на около тримесечие. Очаквайте също така да можете да я гледате директно в браузъра, без Мапсорс или подобни недоразумения. Там изгледа ще бъде съвсем лачен Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Сеп 24, 2014 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Бонжорно,
новата версия 20140920:

http://bgmountains.org/maps/category/4

Clap
надгражда ли се версията при инсталация или трябва да изтрия старата първо??
Сря Сеп 24, 2014 8:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
dido написа:
Бонжорно,
новата версия 20140920:

http://bgmountains.org/maps/category/4

Clap
надгражда ли се версията при инсталация или трябва да изтрия старата първо??

За Мапсорс се надгражда. /За съжаление Very Happy /

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Сеп 24, 2014 9:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:

За Мапсорс се надгражда. /За съжаление Very Happy /

не не-като се качва в устройството от Мапсорс-трябва ли да махна старата??
Сря Сеп 24, 2014 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз не съм махал нищо старо от GPS-a, само че си качих новата карта на устройството от BaseCamp-а. Понеже досега не бях ползвал друга версия на БгМ, за по-сигурно преди това, деинсталирах старата картата от PC-то и си качих новата от сайта. Само требва да се провери на място, дали работи Wink
Сря Сеп 24, 2014 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Заради бъгава инсталация на новата версия при мене беше мазало. Явно, защото не деинсталирах предишната предварително.
Оправих се Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Сеп 24, 2014 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте.
Един от многото недостатъци, от които страдат MapSource/BaseCamp, е това, че ако нещо се обърка в инсталацията на картите програмата дава съобщение за грешка. Лошото е, че преинстлацията на програмата не помага, защото при деисталация настройките остават в системния регистър. Познавам хора, които са си преинсталирали ОС заради този проблем. Има една малка програмка MapSetToolKit, с която може се изтрие желаната карта от системния регистър.

Поздрави!
Сря Сеп 24, 2014 6:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Днес тествах новата карта от Банско до Ситан кале и х. "Бъндерица". Работи идеално!
Ще гледам да побързам с изпращането на нова информация за следващата версия.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Сеп 24, 2014 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 59, 60, 61  Следваща
Страница 19 от 61

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov