A, Цеко - виж си спам-папката, там трябва да е. Забелязах, че не си потвърдил регистацията още.
_________________ Бутам след осмата бира
Сря Ное 05, 2014 11:49 pm
ceckoguide
Регистриран на: 26 Фев 2014 Мнения: 144
Гледам я, празна е
edit:Даже 2 пъти цъкнах да ми изпрати наново мейл, и пак нищо
_________________ Човек дори и добре да катери, се жени!
Чет Ное 06, 2014 10:03 am
pl27
Регистриран на: 30 Юли 2014 Мнения: 160 Местожителство: София
Да потвърдя и аз, token-а попадна в spam-а. Както и да е, минах тази част и пратих билетче. Имам въпроси към хората занимаващи се с картата - поклон пред усилията ви (програмист съм и знам какво ви коства).
- Къде може да се намерят файловете с иконки, които се използват в картите на BGM? (Доколкото разучих, за да поставям например КЗМ трябва да си кача файл с иконка и да го свържа, когато създавам нов waypoint). Ако не съм разбрал правилно моля да ме коригирате...
- Пратих един track, но не знам дали е подходящ от гледна точка на точност. Направен е с разделителна способност 20m, което не знам дали е подходящо. За да не върша подобни грешки и в бъдеще ще е полезно да се знае какъв е оптималния режим на GPS записването за да станат записите подходящи.
Ще ви бъда благодарен ако ми отговорите до края на петъчния ден, защото съм замислил да направя запис и на една липсваща колова зимна маркировка в събота живот и здраве.
Пет Ное 07, 2014 1:07 am
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6366
Здрасти,
предполагам, че си правил трака по дола Раковец. Данни са читави, но вече ги има в картата.
Специални настройки за гпс-а не са нужни - пусни го да записва в автом. режим. Допълнителни иконки и привързване към waypoint също не е нужно. Достатъчно е да удариш точка, да и смениш иконата евентуално и да напишеш в билетчето какво е точка номер ххх.
_________________ Бутам след осмата бира
Пет Ное 07, 2014 1:28 am
pl27
Регистриран на: 30 Юли 2014 Мнения: 160 Местожителство: София
Благодаря за бързия отговор. Правилно си свързал събитията - трака ми е за Раковец (регистрацията не ми позволи да ползвам username с 4 символа, явно минимума е 5). Ползвам картата от 2013 и може би последното издание включва моя незначителен принос. Мислех да мина отсечката Ярлово - Ярловски Купен през Войчинов рид (жълта колова зимна маркировка) в събота, ако я има няма да я пращам (просто не съм качил последната версия на картата и не знам). Тази година съм я минал 2 пъти и половина и ми е позната доста добре. Ще се радвам някой да каже има ли смисъл - аз така или иначе ще я мина, защото съм го решил вече, просто да знам дали я има вече в BGM и дали да си пусна GPS-а на запис.
Пет Ное 07, 2014 1:58 am
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6366
Отсечката от Ярлово (почва до черквата) през Голям Ветрен до Войчинов рид я няма. Има разни парчета пътища, но цялото трасе липсва.
Когато сваляш трасето, отбелязвай къде е път/черен и пътека. Също така можеш да щракаш точки с интересни обекти - колове зимна марка, чешми, подслони и прочее.
Пътеката, която е дадена като немаркирана-източно от тази със сината боя вече е наплескана в червено-добре и начесто-може да я дадете в следващата версия!
...друг е въпроът, че и по двете пътеки дърветата са зверски нападали и почти е невъзможно да се ходи по тяха със заобикалянето и провирането лесно се губи марката...
Пътеката, която е дадена като немаркирана-източно от тази със сината боя вече е наплескана в червено-добре и начесто-може да я дадете в следващата версия!
...друг е въпроът, че и по двете пътеки дърветата са зверски нападали и почти е невъзможно да се ходи по тяха със заобикалянето и провирането лесно се губи марката...
Дроб дъ тикет бе Фен.
аве стига на сички за нещо дава акъли ве
Нед Ное 09, 2014 9:51 pm
pgg
Регистриран на: 29 Мар 2010 Мнения: 27
Здравейте,
Ползвам картата на BGMountains на Nokia E52 с Garmin mobile и нямам проблем но при качване на Garmin nüvi 3710 не ми се визуализират точките (обектите), както и пътеките. Визуализират ми се само изолиниите и това е. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем. Картата е свалям от сайта на BGMountains - BGMountains_CYR.img. Опитвал съм и чрез зареждане от Mapsource ефекта е същият.
Пет Ное 14, 2014 1:39 pm
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6366
Здрасти,
вероятно е заради специфична особеност на Нувито.
Обикновено не ползваме такива машини, че са главно с автомобилна насоченост ...
_________________ Бутам след осмата бира
Пет Ное 14, 2014 1:45 pm
ivailo.hr
Регистриран на: 22 Мар 2010 Мнения: 1355 Местожителство: София
vedrin написа:
dido написа:
Тракът ти Рай-Паниците е ОК с изключениена участъка веднага източно от х Рай - в дерето. Там машинката очевидно е изгубила разум, вероятно заради специфичната конфигурация на спътниците в него момент.
Освен конфигурацията на спътниците, влияние може да оказват и предавателите на Ботев. От опит знам че в радиус няколко стотин метра около тях обикновен GPS приемник често не определя позиция и не "чува" нито един спътник. Възможно е този ефект да се разпространява и по-надалеч в някои посоки. По принцип това не би трябвало да се случва (честотните ленти официално са различни), но е факт че се случва.
И аз се убедих лятото в това. Ето началото на следата ми от връх Шейновец (където има ТВ ретранслатор и не знам още какви си джаджи) надолу по асфалта. Движил съм се с автомобил със скорост около 30 км./ч. Вижда се къде е началната точка, където урудката е захапала сигнала и какви магарии е правила до първия голям завой на североизток.
Пет Ное 14, 2014 1:56 pm
pgg
Регистриран на: 29 Мар 2010 Мнения: 27
dido написа:
Здрасти,
вероятно е заради специфична особеност на Нувито.
Обикновено не ползваме такива машини, че са главно с автомобилна насоченост ...
Съгласен съм и бях се премерил с това, но видях, че има излязъл софтуер на гармин за андроид - Garmin Street Pilot и реших да пробвам но и там е същото. Искрено се надявам да се появи възможност да се ползва картата с Андроид.
Пет Ное 14, 2014 2:14 pm
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6366
Какво точно са изкарали Гармин за Андроид - нямам идея. Предвид ниското качество на софтуера, който излиза от Гармин, твърде е възможно да има всякакви проблеми.
Андроидаджиите иначе ползват OruxMaps доста успешно, там картата работи по обичайния начин.
_________________ Бутам след осмата бира
Пет Ное 14, 2014 2:21 pm
ceckoguide
Регистриран на: 26 Фев 2014 Мнения: 144
pgg написа:
dido написа:
Здрасти,
вероятно е заради специфична особеност на Нувито.
Обикновено не ползваме такива машини, че са главно с автомобилна насоченост ...
Съгласен съм и бях се премерил с това, но видях, че има излязъл софтуер на гармин за андроид - Garmin Street Pilot и реших да пробвам но и там е същото. Искрено се надявам да се появи възможност да се ползва картата с Андроид.
Oruxmaps е перфектната програма за Android
П.П.Nokia E52 не е ли със Symbian?
_________________ Човек дори и добре да катери, се жени!
вероятно е заради специфична особеност на Нувито.
Обикновено не ползваме такива машини, че са главно с автомобилна насоченост ...
Съгласен съм и бях се премерил с това, но видях, че има излязъл софтуер на гармин за андроид - Garmin Street Pilot и реших да пробвам но и там е същото. Искрено се надявам да се появи възможност да се ползва картата с Андроид.
Oruxmaps е перфектната програма за Android
П.П.Nokia E52 не е ли със Symbian?
E такваз е Симибан ОС и там изборът е ограничен до това. Ако не се лъжа за Симбиан имаше и вариант за Гармин приложение подобно като на времето на WM и предполагам че там може картата да върви вече както трябва. Версията на Гармин за Симбиана е Garmin Mobile XT.
Относно Андроид смятам тези дни да си поиграя с приложението Garmin Viago да видя дали ще стане номера да се подкара на него BGMountains.
П.С.
Мда тествах картата на Гармин Виаго и същото мазало подобно с garmin нувито. Тествах да видя как ще се рендира картата напимер за района на х. Вихрен. Като цяло картните полигони и изолиниите се рендират както трябва но пътищата с новата маркировка заложена в последната версия на BGMountains се рендират зле. Например за района на х. Вихрен се вижда само жълтата маркировка правоъгълничетата по единия път а останалите се рендират като обикновени пътища без да се отчита typ файла на картата.
Като цяло не съм тествал последната версия на BGMountains как ще се вижда в Оруксмапс особено след нововъведенията с цветовете на маркираните туристически пътеки по картата. Няма да се учудя ако има и там разни подобни проблеми с рендирането.
Основното предимство с Viago e че търсенето на обекти се запазва, както и рутирането е възможно с него докато в Oruxmaps нямаме подобна функционалност все още.
Последната промяна е направена от icpart на Вто Ное 18, 2014 8:34 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети