ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 59, 60, 61  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
A, Цеко - виж си спам-папката, там трябва да е. Забелязах, че не си потвърдил регистацията още.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Ное 05, 2014 11:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
Гледам я, празна е Sad

edit:Даже 2 пъти цъкнах да ми изпрати наново мейл, и пак нищо

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Чет Ное 06, 2014 10:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да потвърдя и аз, token-а попадна в spam-а. Както и да е, минах тази част и пратих билетче. Имам въпроси към хората занимаващи се с картата - поклон пред усилията ви (програмист съм и знам какво ви коства).
- Къде може да се намерят файловете с иконки, които се използват в картите на BGM? (Доколкото разучих, за да поставям например КЗМ трябва да си кача файл с иконка и да го свържа, когато създавам нов waypoint). Ако не съм разбрал правилно моля да ме коригирате...
- Пратих един track, но не знам дали е подходящ от гледна точка на точност. Направен е с разделителна способност 20m, което не знам дали е подходящо. За да не върша подобни грешки и в бъдеще ще е полезно да се знае какъв е оптималния режим на GPS записването за да станат записите подходящи.
Ще ви бъда благодарен ако ми отговорите до края на петъчния ден, защото съм замислил да направя запис и на една липсваща колова зимна маркировка в събота живот и здраве.
Пет Ное 07, 2014 1:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти,

предполагам, че си правил трака по дола Раковец. Данни са читави, но вече ги има в картата.
Специални настройки за гпс-а не са нужни - пусни го да записва в автом. режим. Допълнителни иконки и привързване към waypoint също не е нужно. Достатъчно е да удариш точка, да и смениш иконата евентуално и да напишеш в билетчето какво е точка номер ххх.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Ное 07, 2014 1:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за бързия отговор. Правилно си свързал събитията - трака ми е за Раковец (регистрацията не ми позволи да ползвам username с 4 символа, явно минимума е 5). Ползвам картата от 2013 и може би последното издание включва моя незначителен принос. Мислех да мина отсечката Ярлово - Ярловски Купен през Войчинов рид (жълта колова зимна маркировка) в събота, ако я има няма да я пращам (просто не съм качил последната версия на картата и не знам). Тази година съм я минал 2 пъти и половина и ми е позната доста добре. Ще се радвам някой да каже има ли смисъл - аз така или иначе ще я мина, защото съм го решил вече, просто да знам дали я има вече в BGM и дали да си пусна GPS-а на запис.
Пет Ное 07, 2014 1:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Отсечката от Ярлово (почва до черквата) през Голям Ветрен до Войчинов рид я няма. Има разни парчета пътища, но цялото трасе липсва.
Когато сваляш трасето, отбелязвай къде е път/черен и пътека. Също така можеш да щракаш точки с интересни обекти - колове зимна марка, чешми, подслони и прочее.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Ное 07, 2014 2:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение с.Безводно-вр.Чиляка Отговорете с цитат
Пътеката, която е дадена като немаркирана-източно от тази със сината боя вече е наплескана в червено-добре и начесто-може да я дадете в следващата версия!
...друг е въпроът, че и по двете пътеки дърветата са зверски нападали и почти е невъзможно да се ходи по тяхSadSadа със заобикалянето и провирането лесно се губи марката...
Нед Ное 09, 2014 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: с.Безводно-вр.Чиляка Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
fena73 написа:
Пътеката, която е дадена като немаркирана-източно от тази със сината боя вече е наплескана в червено-добре и начесто-може да я дадете в следващата версия!
...друг е въпроът, че и по двете пътеки дърветата са зверски нападали и почти е невъзможно да се ходи по тяхSadSadа със заобикалянето и провирането лесно се губи марката...

Дроб дъ тикет бе Фен.Smile

аве стига на сички за нещо дава акъли ве Old
Нед Ное 09, 2014 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgg



Регистриран на: 29 Мар 2010
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

Ползвам картата на BGMountains на Nokia E52 с Garmin mobile и нямам проблем но при качване на Garmin nüvi 3710 не ми се визуализират точките (обектите), както и пътеките. Визуализират ми се само изолиниите и това е. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем. Картата е свалям от сайта на BGMountains - BGMountains_CYR.img. Опитвал съм и чрез зареждане от Mapsource ефекта е същият.
Пет Ное 14, 2014 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти,

вероятно е заради специфична особеност на Нувито.
Обикновено не ползваме такива машини, че са главно с автомобилна насоченост ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Ное 14, 2014 1:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
dido написа:
Тракът ти Рай-Паниците е ОК с изключениена участъка веднага източно от х Рай - в дерето. Там машинката очевидно е изгубила разум, вероятно заради специфичната конфигурация на спътниците в него момент.

Освен конфигурацията на спътниците, влияние може да оказват и предавателите на Ботев. От опит знам че в радиус няколко стотин метра около тях обикновен GPS приемник често не определя позиция и не "чува" нито един спътник. Възможно е този ефект да се разпространява и по-надалеч в някои посоки. По принцип това не би трябвало да се случва (честотните ленти официално са различни), но е факт че се случва.


И аз се убедих лятото в това. Ето началото на следата ми от връх Шейновец (където има ТВ ретранслатор и не знам още какви си джаджи) надолу по асфалта. Движил съм се с автомобил със скорост около 30 км./ч. Вижда се къде е началната точка, където урудката е захапала сигнала и какви магарии е правила до първия голям завой на североизток.


Пет Ное 14, 2014 1:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pgg



Регистриран на: 29 Мар 2010
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Здрасти,

вероятно е заради специфична особеност на Нувито.
Обикновено не ползваме такива машини, че са главно с автомобилна насоченост ...


Съгласен съм и бях се премерил с това, но видях, че има излязъл софтуер на гармин за андроид - Garmin Street Pilot и реших да пробвам но и там е същото. Искрено се надявам да се появи възможност да се ползва картата с Андроид.
Пет Ное 14, 2014 2:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Какво точно са изкарали Гармин за Андроид - нямам идея. Предвид ниското качество на софтуера, който излиза от Гармин, твърде е възможно да има всякакви проблеми.

Андроидаджиите иначе ползват OruxMaps доста успешно, там картата работи по обичайния начин.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Ное 14, 2014 2:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
pgg написа:
dido написа:
Здрасти,

вероятно е заради специфична особеност на Нувито.
Обикновено не ползваме такива машини, че са главно с автомобилна насоченост ...


Съгласен съм и бях се премерил с това, но видях, че има излязъл софтуер на гармин за андроид - Garmin Street Pilot и реших да пробвам но и там е същото. Искрено се надявам да се появи възможност да се ползва картата с Андроид.

Oruxmaps е перфектната програма за Android Smile

П.П.Nokia E52 не е ли със Symbian?

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Пет Ное 14, 2014 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
ceckoguide написа:
pgg написа:
dido написа:
Здрасти,

вероятно е заради специфична особеност на Нувито.
Обикновено не ползваме такива машини, че са главно с автомобилна насоченост ...


Съгласен съм и бях се премерил с това, но видях, че има излязъл софтуер на гармин за андроид - Garmin Street Pilot и реших да пробвам но и там е същото. Искрено се надявам да се появи възможност да се ползва картата с Андроид.

Oruxmaps е перфектната програма за Android Smile

П.П.Nokia E52 не е ли със Symbian?


E такваз е Симибан ОС и там изборът е ограничен до това. Ако не се лъжа за Симбиан имаше и вариант за Гармин приложение подобно като на времето на WM и предполагам че там може картата да върви вече както трябва. Версията на Гармин за Симбиана е Garmin Mobile XT.

Относно Андроид смятам тези дни да си поиграя с приложението Garmin Viago да видя дали ще стане номера да се подкара на него BGMountains.

П.С.
Мда тествах картата на Гармин Виаго и същото мазало подобно с garmin нувито. Тествах да видя как ще се рендира картата напимер за района на х. Вихрен. Като цяло картните полигони и изолиниите се рендират както трябва но пътищата с новата маркировка заложена в последната версия на BGMountains се рендират зле. Например за района на х. Вихрен се вижда само жълтата маркировка правоъгълничетата по единия път а останалите се рендират като обикновени пътища без да се отчита typ файла на картата.

Като цяло не съм тествал последната версия на BGMountains как ще се вижда в Оруксмапс особено след нововъведенията с цветовете на маркираните туристически пътеки по картата. Няма да се учудя ако има и там разни подобни проблеми с рендирането.

Основното предимство с Viago e че търсенето на обекти се запазва, както и рутирането е възможно с него докато в Oruxmaps нямаме подобна функционалност все още.


Последната промяна е направена от icpart на Вто Ное 18, 2014 8:34 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Нед Ное 16, 2014 7:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 59, 60, 61  Следваща
Страница 23 от 61

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov