ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 59, 60, 61  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
С "руини" маркираме всичко, което е от сграда с избита дограма надолу, до личащи се основи.
Всяка подобна точка потенциално може да служи за някакъв вид подслон, но нямаме механизъм да ги разграничаваме по този показател - засега.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юли 06, 2015 12:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Flyora



Регистриран на: 07 Мар 2015
Мнения: 13
Местожителство: София

Мнение Въпрос Отговорете с цитат
Благодаря за хубавата карта, но въпросът ми е: Кога се очаква нова версия на картата за Мап Сорса / Бейз Кемпа ? Не бързам, а ме вълнува по кои райони се работи в новата версия ? Благодаря предварително за отговора !
Вто Юли 14, 2015 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти.
Нова версия - в края на септември. Работи се по:

Сърнена Средна гора: полигони, пътища, реки
Източна Стара планина: полигони, завършване на реки
Странджа: полигони, реки

Разбира се, ще има множество добавени живи данни и корекции в сегашните райони с висока детайлност.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 14, 2015 3:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Flyora



Регистриран на: 07 Мар 2015
Мнения: 13
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря и лека работа
Сря Юли 15, 2015 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Flyora



Регистриран на: 07 Мар 2015
Мнения: 13
Местожителство: София

Мнение Едно въпросче........ Отговорете с цитат
Има ли някакъв шанс да се спре временно визуализацията на триангулачните точки на инсталирана на Бейз Кемп карта ? Пробвах със опциите в менюто, ама не става. Не ми пречат, ама при определен зоом, за определена дейност, картата леко зачерня и ми идват в малко повече. Ако не става, здраве да е. Благодарско предварително за отговора .
Вто Юли 21, 2015 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Едно въпросче........ Отговорете с цитат
Flyora написа:
Има ли някакъв шанс да се спре временно визуализацията на триангулачните точки на инсталирана на Бейз Кемп карта ? Пробвах със опциите в менюто, ама не става. Не ми пречат, ама при определен зоом, за определена дейност, картата леко зачерня и ми идват в малко повече. Ако не става, здраве да е. Благодарско предварително за отговора .

Ако избраното ниво на детайл е "Medium" (това е и нивото по подразбиране), по-важните триангулачни точки стават видими при приближение с метрична скала 300m, а останалите -- 200m. Засега само в пределите на Ихтиманска Средна гора са въведени всички известни триангулачни точки -- навсякъде другаде в картата са нанесени само по-главните.
Вто Юли 21, 2015 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Витоша Отговорете с цитат
Днес с един приятел се разходихме на Витоша по маршрута: Драгалевци - Голи връх - Черни връх - Мечата чешма - х. Селимица - пътеката през кариерите - Мърчаево.
Ползвах последната карта от BGMountains 29.05.2015 и искам да споделя малко информация. Отсечката Черни връх - Сухото езеро - Мечата чешма няма и помен от пътека в момента - обрасло е с много хвойна и направо ни взе здравето. Втори път това не бих го минал - ужасно е за ходене. Относно картата не знам кое е по-добре да си остане пътеката - минус е че може и други да се подведат, но от друга страна си е следа и някой може да му е необходим - преценете си.
На Мечата чешма минава зелена маркировка, но има и зимна колова такава. Коловата маркировка липсва изцяло на картата - там където съществуващата пътека се разклонява между зелената и синята маркировка зелената продължава и подсичайки Накев камък излиза на черния път под върха. Тази част изцяло липсва на картата.
След х. Селимица тръгнахме по пътя през кариерите за Владая - жълта маркировка. След заслона Пинко, вторият в тази посока, има червена лентова маркировка излизаща на х.Острица, а ние тръгнахме в обратна посока и следвайки пътеката пресякохме ниско обиколната и се спуснахме по нея до Мърчаево. Там където пътеката влиза в селото тръгвайки надолу и излизайки на главния път се излиза на спирката на автобус 59. Може да е полезно за някой, който не му се чака маршрутката в Кладница на един час и да ползва автобуса, който е на 20 мин.
Не знам дали информацията е полезна от гледна точка на картата, скоро едва ли ще мина пак по този маршрут за да мога да запиша трак и да се добави. Лятото по южния склон на Витоша е тежко за ходене, защото е открито и пече много.
Съб Юли 25, 2015 11:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти,

въпросната пътека е влязла в BGMountains от BG Topomaps. През 2007-2008 това беше единствената прилична GPS-карта, от която сме взаимствали някои данни.

За съжаление данните оттам са неясни като достоверност - както се вижда в твоя случай. Вероятно там пътека въобще не съществува.
Политиката ни относно тези данни беше да ги проверяваме постепенно и да ги коригираме при нужда. Конкретната пътека от Черни връх надолу явно трябва да бъде изтрита.

За данните по южните скатове на Витоша - там действително има доста липси. Забелязах го покрай няколко мои минавания миналата година. Започвайки от Селимица над Кладница, над Чуйпетльово и над Ярлово. Тъй че, ако те влече района - можеш да записваш нови данни и да пускаш билетчета.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юли 27, 2015 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ormusus



Регистриран на: 10 Фев 2015
Мнения: 97
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Имам едно питане: трябва ли ми карта OFRM или мога да ходя по планините само с BGmountains карта?

_________________
.................
Чет Юли 30, 2015 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Двете карти са взаимозаменяеми, като BGM е по-пълна и точна карта. За навигация в града лично предпочитам OFRM. По-бедна е на цветове и това улеснява вторачването в малкия екран.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Юли 30, 2015 2:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ormusus



Регистриран на: 10 Фев 2015
Мнения: 97
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговора и пак да питам по принцип плаща ли се нещо за BGM карта при инсталирането и после при рефрешването?

_________________
.................
Чет Юли 30, 2015 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ormusus написа:
Благодаря за отговора и пак да питам по принцип плаща ли се нещо за BGM карта при инсталирането и после при рефрешването?
- http://bgmountains.org/bg/bgmountainsgpsmap/223-licence

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Юли 30, 2015 6:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Въпрос за BaseCamp Отговорете с цитат
Случаят е следният - имам инсталирана оригинална карта ORFM MAP, също и BaseCamp на компютъра. Включвам уреда заедно с компа и на екрана се появява картата, но липсва графиката на растителнастта. Също - вадя оригиналната карта и зареждам BGMOUNTAINS на GPS-a - BaseCamp не ми вади никаква карта.
Аз ли пропускам нещо или това са възможностите на използвания от мен софтуер - комерсиална разработка за генериране на икономически растеж? Evil or Very Mad
Сря Авг 05, 2015 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Въпрос за BaseCamp Отговорете с цитат
Whitestar написа:
Случаят е следният - имам инсталирана оригинална карта ORFM MAP, също и BaseCamp на компютъра. Включвам уреда заедно с компа и на екрана се появява картата, но липсва графиката на растителнастта. Също - вадя оригиналната карта и зареждам BGMOUNTAINS на GPS-a - BaseCamp не ми вади никаква карта.
Аз ли пропускам нещо или това са възможностите на използвания от мен софтуер - комерсиална разработка за генериране на икономически растеж? Evil or Very Mad

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=98126#98126
Сря Авг 05, 2015 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте.
Загледах се докъде е стигнал Дизела в Loggator и разглеждайки картата в района на хижа Соколна видях, че следващото на изток след Козлу дере е именувано - "Кюп дере".
Струва ми се, че правилното име е -"Кюй дере".
Сря Авг 26, 2015 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 59, 60, 61  Следваща
Страница 33 от 61

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov