В Уикипедия статия за Копрен няма.
Има 2-3 споменавания в свързани статии, които оправих току-що.
_________________ Бутам след осмата бира
Пет Юли 01, 2016 1:05 pm
Flyora
Регистриран на: 07 Мар 2015 Мнения: 13 Местожителство: София
Много благодарско, ама много. И за да не е много нагаждаческо, ще го бъде ли някога района на север от Огоста ? По остта Враца - Видин. Щото македонско и източните покрайнини доста напреднаха. На целият екип, да сте здрави и успехи.
Пет Юли 01, 2016 1:29 pm
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6374
Flyora написа:
Много благодарско, ама много. И за да не е много нагаждаческо, ще го бъде ли някога района на север от Огоста ? По остта Враца - Видин. Щото македонско и източните покрайнини доста напреднаха. На целият екип, да сте здрави и успехи.
Какво точно ти липсва там?
В момента има доволно добре развита междуселска пътна мрежа, улици в повечето села. Липсва речната мрежа, топографски точки, полигони за физическо покритие - гори, треви и т.н.
_________________ Бутам след осмата бира
Пет Юли 01, 2016 2:12 pm
Flyora
Регистриран на: 07 Мар 2015 Мнения: 13 Местожителство: София
Скали, пещери и всичко останало което си написал. След 20 дена отивам до пещера "Мишин камък" на разкопки, а отгоре, на север всичко жълтее. Та така, та чак до Белоградчик, че и оттатък. Какво да направя, че Ви е толкова хубава картата. Преди години си я харесах, и си правя наблюденията по нея. За Източна Родопа не ме е подвела, за Среден Балкан също. Сега малко ми се пада щъкане по северо-запада. Само за сведение: Във въпросната пещера сме намерили култово погребение на черепи от мечоци. За сега датировка късен палеолит до среден неолит. ( За сведение на унищожителите на историята - злато по това време е нямало !!! ) И това Дидо косвено е благодарение на подробната карта. Другото си е еволюционна психология, археология и зоология. Нали знаеш един чичко какво е казал за лоста и центъра на земята. Е човече, дай ми хубава карта и ще ти намеря от къде е минал първият европеец. Разбира се, всичко ми е пожелателно, а на теб и екипа, благородно доброволно. Иначе в момента се работи по остта Мишин камък - Козарника - Магурата. Палеолит, без драгоценности !!! Мисля, че бях изчерпателен. И разбира се, много благодарен. А някои археоастрономи са щастливи от съществуването на картата.
Съб Юли 02, 2016 2:21 pm
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6374
Интересно, благодаря за обратната връзка!
Това наистина е един страхотен повод да вкараме максимално подробни данни за този район. Повечето разработващи мисля ще бъдат на същото мнение.
_________________ Бутам след осмата бира
Съб Юли 02, 2016 2:28 pm
TheGrave
Регистриран на: 09 Дек 2008 Мнения: 92
Хвала за новата версия! Между другото encoding-ът на changelog-а на сайта ви е счупен или поне под Ubuntu не успях да го преборя.
Другото, което забелязвам от доста време е, че на този линк current version е некоректен:
Енкодингът е по CP1251, чете се спокойно под убунту от редактор, който поддържа тая кодова страница (пробвай notepadqq или firefox). Действително за универсалност няма да е зле да го пусна в UTF8.
Оправих страницата на английски, благодаря за податката.
_________________ Бутам след осмата бира
Сря Юли 20, 2016 9:47 am
Da Luz
Регистриран на: 30 Окт 2007 Мнения: 60 Местожителство: София
Може ли да се изкара банер към гарминската карта на главната страница?
_________________ Бутам след осмата бира
Пон Авг 01, 2016 6:41 pm
Da Luz
Регистриран на: 30 Окт 2007 Мнения: 60 Местожителство: София
Всичко може... само че трябва дизайн на банера. Някаква картинка с ширина 160 пиксела и да става ясно от пръв поглед че става дума за офлайн, гармин съвместима, планинарска карта на България. От друга страна вече има и карта на Гърция, та не е лошо хората да си ровят в сайта, за да знаят какво има. Иначе с директния линк от първа страница, ще пропуснат.
Също трябва да се помилсли и за позиция на банера. За да видиш къде може да се събере, трябва да си изключиш AdBlocker-a на браузъра.
Регистриран на: 19 Окт 2015 Мнения: 126 Местожителство: София
Напоследък Ком-Еминейците нощуват в Горска База "Немой Дере", която се намира на шосето на Ришки проход. Това става възможно благодарение на Тодор от форума. На картата е обозначено като "ГС" и хората немогат да намерят къде да отидат да нощуват. На прохода няма кой да спреш и да попиташ къде е горското на Немой дере?
http://map.bgmountains.org/#map=19/2998929.89/5299572.68/0
Може ли да се отбележи на картата Горска База "Немой Дере", както е на табелата на горското?
Напоследък Ком-Еминейците нощуват в Горска База "Немой Дере", която се намира на шосето на Ришки проход. Това става възможно благодарение на Тодор от форума. На картата е обозначено като "ГС" и хората немогат да намерят къде да отидат да нощуват. На прохода няма кой да спреш и да попиташ къде е горското на Немой дере?
http://map.bgmountains.org/#map=19/2998929.89/5299572.68/0
Може ли да се отбележи на картата Горска База "Немой Дере", както е на табелата на горското?
ГС означава Горско Стопанство. По този начин са означени в картата много сгради на горски стопанства в цялата страна. Името, разбира се, би могло да бъде добавено в картата.
Пон Авг 01, 2016 11:38 pm
Da Luz
Регистриран на: 30 Окт 2007 Мнения: 60 Местожителство: София
Освен името е хубаво да се добави и подходящ условен знак - то не е нито почивен дом, нито ловна хижа, но поне като сграда, щото в момента е като етикет на местност. Също гледам, че реката е изписана като "Намайдере" - слято и с "а". Как би трябвало да е правилното и име?
Утре сутринта ще ги оправя тези неща, ако някой друг не ме е изпреварил.
Регистриран на: 19 Окт 2015 Мнения: 126 Местожителство: София
На голямата зелена табела в двора на горското е записано:
Горска База "НЕМОЙ ДЕРЕ"
Чешмата до входа на Горска База "НЕМОЙ ДЕРЕ" се намира близо до шосето, а не както е обозначено на картата. На шосето има малък паркинг и чешмата е на паркинга.
Чешмата има плоча (камък) с изобразена сърна и надпис ГОРСКО СТОПАНСТВО КАРНОБАТ.
В картата на OFRM Geotrade реката е изписана като Немойдере.
Вто Авг 02, 2016 12:28 am
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6374
Почти е сигурно, че правилното име е "Немой дере".
В топокартата 1:25000 трудно се чете "Немой дере"; в съветската топокарта 1:50 000 ясно е дадено "Немай дере" и накрая в топокартата 1:5000 се казва Орешка река.
Ако някой има книгата "Местните имена в Карнобатско", би могъл да се пробва с името там...
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети