ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 59, 60, 61  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Автор Съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Тва е ногу яко - https://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=48958&p=1101668#p1101668
Пробвах го - става.


Отскоро това чудо спря да работи, поне при мен, а ми е много полезно. Писах в темата в MTB форума, както и ЛС до автора му, но той не е влизал там от 30.08.2022 г.
Има ли начин някой, който го познава, да му каже за проблема или някой друг от тук знаещите и можещи тази материя да намери решение?

П.С. Пожелавам на всички весело посрещане на Новата година - здраве, късмет и много ходения горе на хубави места и с хубави хора!
Съб Дек 31, 2022 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
goatmoon



Регистриран на: 12 Окт 2022
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте ,имам проблем с последните версии на bgmountains.

Почти на всеки маршрут който се опитвам да направя, забива и стои на calculating route -initializing.
С по старите верси, като не успяваше да направи маршрут ,правеше права линия от последната точка до новата.
https://imgur.com/a/Vo9kyOE
Чет Яну 19, 2023 9:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasildiavolo



Регистриран на: 12 Апр 2018
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте Smile

Взех Garmin eTrex 32x за подарък на приятел. Можете ли да помогнете как да кача някоя от BGMountains картите на него?

Свалих https://bgmountains.org/bg/maps/garmin-maps/category/9-bgmountains , но в каквато и папка да слагам image файла, не откривам картата на приемника. За конкретния модел не откривам и точна информация в интернет, а да призная за пръв път ползвам такова устройство.
Пет Фев 17, 2023 12:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
vasildiavolo написа:
Здравейте Smile

Взех Garmin eTrex 32x за подарък на приятел. Можете ли да помогнете как да кача някоя от BGMountains картите на него?

Свалих https://bgmountains.org/bg/maps/garmin-maps/category/9-bgmountains , но в каквато и папка да слагам image файла, не откривам картата на приемника. За конкретния модел не откривам и точна информация в интернет, а да призная за пръв път ползвам такова устройство.

След като свалиш картата от https://bgmountains.org/bg/maps/garmin-maps/category/9-bgmountains, разархивираш ли файла, преди да го копираш в паметта на Garmin eTrex 32x?

Ако можеш, дай снимка (скрийншот) на папките и файловете, които са в паметта на Garmin eTrex 32x.



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Фев 17, 2023 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasildiavolo



Регистриран на: 12 Апр 2018
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
След като свалиш картата от https://bgmountains.org/bg/maps/garmin-maps/category/9-bgmountains, разархивираш ли файла, преди да го копираш в паметта на Garmin eTrex 32x?

Ако можеш, дай снимка (скрийншот) на папките и файловете, които са в паметта на Garmin eTrex 32x.


Не го разархивирах, четох някакво упътване, че няма нужда, но изглежда не е било правилното.

Папките:

https://prnt.sc/WaoYpO2Xmb4m
https://prnt.sc/YTrYnCB_xyTF
https://prnt.sc/GRmlBODDe8ZY

Нали правилно свалям:
BGMountains Cyr IMG
Версия:20230111
Основна версия за директен ъплоуд в приемника
Пет Фев 17, 2023 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Правилно сваляш. При мен обаче се сваля архивиран файл gmapsupp.zip, който първо трябва да разархивирам – разархивираният файл е gmapsupp.img, него обикновено го преименувам примерно на BGMountainsCyr-11.01.2023g..img и след това го копирам в папката Garmin.

Като гледам папките, които си приложил в снимките – нямаш качен файл gmapsupp.img (или подобен с размер 876 МБ, колкото е размерът на BGMountains).



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Фев 17, 2023 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasildiavolo



Регистриран на: 12 Апр 2018
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Правилно сваляш. При мен обаче се сваля архивиран файл gmapsupp.zip, който първо трябва да разархивирам – разархивираният файл е gmapsupp.img, него обикновено го преименувам примерно на BGMountainsCyr-11.01.2023g..img и след това го копирам в папката Garmin.

Като гледам папките, които си приложил в снимките – нямаш качен файл gmapsupp.img (или подобен с размер 876 МБ, колкото е размерът на BGMountains).



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Проблемът бе, че бях сложил image файла в CustomMaps папката, само го преместих и картата е на лице. Искрено много благодаря за съдействието! Smile

Ако може последен въпрос - нормално ли е доста бавно да се случва навигацията на картата, имам предвид че докато я разглеждам, зареждането е доста по-бавно сравнено с това на телефона (досега само на телефон съм използвал подобни карти)?

И наистина последен - ако сложа карта памет, как стои въпроса с папките? Предполагам ще е по-добре да освободя място от паметта на GPS-а, поради което идеята ми е да прехвърля картата на картата памет.
Пет Фев 17, 2023 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Нямам модела Garmin eTrex 32x, така че не знам колко бързо обикновено зарежда картата. Някой, който го има, може да каже.

Можеш да видиш в настройките, ако има настройка за ниво на детайлност, на изобразени подробности – можеш да пробваш да не бъде на максимум детайли.

Относно картата памет:

В картата памет се прави папка Garmin и в нея се качват картите.
В някои упътвания съм срещал, че е добре в папката Garmin да се копира файлът GarminDevice.xml, но не съм забелязал неговата липса да създава проблеми.

Добре е новите карти да се качват първо в допълнителната карта памет, за да може да се тестват – ако новата карта има някакъв проблем, който води до блокиране на джипиеса, маха се картата памет и джипиесът би трябвало да се оправи.



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Фев 17, 2023 6:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
По-старите модели еТреx-и (напр. eTrex 30) бяха чувствително по-бавни от съответните им по-големи събратя (напр. 60Csx). Допускам, че подобни разлики има и между актуалните модели. Все пак, бавнотията се компенсира донейде от по-малкия разход на енергия и по-малките размери/тегло на устрйствата от eTrex серията.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Фев 17, 2023 7:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Стара карта на Рила Отговорете с цитат
Интересува ли някого тази карта на Рила от 1936 г.? Има и 60 страници характеристика на планината и "Упътвания за излетувания из Рила". Доста е голяма, 100х80, и нямам идея как може да се сканира. Ведрин и Дидо го владеят тоя занаят. Тук показвам три фрагмента с фотоапарат:






Пет Мар 03, 2023 2:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Пущал съм снимки от нея.
Картата придружава малко книжле с маршрути, ок 50 страници малък формат. Всичко това ли имаш?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Пет Мар 03, 2023 9:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Мар 03, 2023 9:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да. 62 страници е книжлето. Картата е в чудесно състояние, залепена върху плат. Но щом я имаш, значи не е нещо уникално.
Пет Мар 03, 2023 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 295

Мнение Отговорете с цитат
Имам въпрос. Защо Garmin Basecamp (в случая 4.7.4) на Windows компютър не може да ми изчисли в някои случай маршрут с картата на BGMountains? Случва ми се понякога на определени отсечки.
Пример:
Стара планина, от Лифт Незабравка междинна - по жълтата марка до хижа Добрила не ще и не ще, вика "There was an error calculating this route". В същото време по черния път вдясно от жълтата - изчислява.
Втори пример:
Рила, хижа Рибни езера - вр. Йосифица; хижа Рибни езера - вр. Венеца; имаше и други в района на Рибни езера...
Като дам ОК на грешката и дава маршрута като права линия, не по пътеката.
Картата е BGMountains_CYR от юни месец.
Пет Сеп 01, 2023 2:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Интересно...

Пробвах да изчертая маршрути за дадените примери с програмата BaseCamp (версия 4.7.5) и с програмата MapSource (версия 6.16.3).

Програмата MapSource изчислява коректно маршрутите за дадените примери, а BaseCamp не може. Интересно... Think




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Сеп 01, 2023 3:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Интересно...

Пробвах да изчертая маршрути за дадените примери с програмата BaseCamp (версия 4.7.5) и с програмата MapSource (версия 6.16.3).

Програмата MapSource изчислява коректно маршрутите за дадените примери, а BaseCamp не може. Интересно... Think


BaseCamp-а е тотално дърво, не знам как имате нерви да чертаете маршрутите на него. Аз го ползвам единствено да наливам стари тракове в него и точки за бъдещи посещения. MapSource FTW!



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Сеп 26, 2023 3:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 59, 60, 61  Следваща
Страница 60 от 61

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov