ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 59, 60, 61
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
TheGrave написа:

BaseCamp-а е тотално дърво, не знам как имате нерви да чертаете маршрутите на него. Аз го ползвам единствено да наливам стари тракове в него и точки за бъдещи посещения. MapSource FTW!


Не съм го и инсталирал - не ми е трябвал.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Сеп 27, 2023 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vencil



Регистриран на: 08 Апр 2012
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
BaseCamp-а е тотално дърво, не знам как имате нерви да чертаете маршрутите на него. Аз го ползвам единствено да наливам стари тракове в него и точки за бъдещи посещения. MapSource FTW!

То щото MapSource много Убаво Wink , и все пак като че ли BaseCamp върши повече работа. С MapSource една карта от устройството не можеш да разгледаш, по-скоро няма ли нещо трето което да замени тези две ама наистина да си струва.
Чет Сеп 28, 2023 4:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение Отговорете с цитат
vencil написа:
Цитат:
BaseCamp-а е тотално дърво, не знам как имате нерви да чертаете маршрутите на него. Аз го ползвам единствено да наливам стари тракове в него и точки за бъдещи посещения. MapSource FTW!

То щото MapSource много Убаво Wink , и все пак като че ли BaseCamp върши повече работа. С MapSource една карта от устройството не можеш да разгледаш, по-скоро няма ли нещо трето което да замени тези две ама наистина да си струва.


И за какво ти е да я четеш от у-вото? Това е супер муден процес, особено с големи карти. Направо откачам като видя тъпия BaseCamp да се напиня да изчете 10GB от GPS-а и ми отваря достатъчно време да изчистя къщата. Копирай си картата локално па си я инсталирай като ти е зор да я гледаш Smile

Аз се опитвам да мигрирам от тези 2-те на QGIS, но все не ми остава време да го разцъкам като хората и не мога да кажа още чете ли коректно карти в Garmin-ски формат и може ли да чертае маршрути по тях и да визуализира височинен профил. В момента играта ми е следната - чертая на MapSource и сверявам на Google Earth. Ако не ми хареса какво виждам под начертаното export-вам един GPX и го наливам в QGIS, където имам TMS/WMS слоеве със всякакви други качествени сателитни подложки - Here HD, Yandex, Bing, MapBox etc. (отделно и векторни - BG Mountains, OSM, слоеве със защитени територии/природни паркове/резервати и прочее). Толкова пъти съм се наигравал по изоставени дърварски пътища и просеки, че вече гледам да сведа риска до минимум.
Съб Окт 07, 2023 3:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vencil



Регистриран на: 08 Апр 2012
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
TheGrave написа:
И за какво ти е да я четеш от у-вото? Това е супер муден процес, особено с големи карти. Направо откачам като видя тъпия BaseCamp да се напиня да изчете 10GB от GPS-а и ми отваря достатъчно време да изчистя къщата. Копирай си картата локално па си я инсталирай като ти е зор да я гледаш Smile

Понякога когато ми предстои дълъг и крив маршрут е много по-лесно да го направя на BaseCamp и да го кача в навигацията. За какво ми е 5GB карта инсталирана на компютъра, 5GB карта от закачена навигация се изобразява в BaseCamp за по-малко от 20-тина секунди. Времето до хладилника за кенче бира, бая си бърз в чистенето благородно ти завиждам Wink.
Съб Окт 07, 2023 6:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 295

Мнение Отговорете с цитат
Гарминската карта на какъв период се обновява?
Чет Апр 11, 2024 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
4 пъти годишно. Новата версия ще е налична за сваляне утре-вдругиден.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Апр 11, 2024 10:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 59, 60, 61
Страница 61 от 61

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov