ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Сайт - чертане на маршрути

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Сайт - чертане на маршрути
Автор Съобщение
andriii

Мнение Сайт - чертане на маршрути Отговорете с цитат
Здравейте, може ли да ми кажете някой добър сайт за чертане на маршрути?
Досега съм ползвал само GPSies, но го смениха и превърнаха в Alltrails. Проблема е, че като чертая там ми дава само положителната денивелация, а не и отрицателната, която ми трябва Smile Писах им и отговориха, че засега е така и такъв им бил алгоритъма или там каквото на работа...
Та така, просто ми трябва сайт, с лесно чертане на маршрути, да има и +и- денивелация,разстояние, височинен профил и да изкарва GPX файл Smile
Благодаря предварително Smile
Пон Фев 17, 2020 11:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll

Мнение Отговорете с цитат
без да помогна с въпроса, да коментирам превръщането на gpsies в alltrails.... защото alltrails изобщо не го хареасах, преди беше много по-удобно и хубаво, а сега всичко е ориентирано към смартфони с минимум функционалност Sad(
Вто Фев 18, 2020 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис

А защо не си чертаеш на kade.si? Ако правилно си спомням, защото отдавна не съм го правила там можеше да си начертаеш маршрута, запазваш си го в gpx файл и като си го качиш на телефона и го отвориш с Орукс показваше общите километри, положителната и отрицателната денивелация, ако не се бъркам, че и на 3D модел можеше да го видиш.
Вто Фев 18, 2020 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht

Местожителство: Пловдив

А защо трябва да го чертаеш в сайт? Не можеш ли на компа в BaseCamp?

Вто Фев 18, 2020 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido

В kade.si не даваме височинен профил на отсечката. Впрочем това е една функционалност, за която имаме наличните данни, но нямаме свободен програмист, който да я вкара в сайта.

Вто Фев 18, 2020 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Лахесис

dido написа:
В kade.si не даваме височинен профил на отсечката. Впрочем това е една функционалност, за която имаме наличните данни, но нямаме свободен програмист, който да я вкара в сайта.

Да бе, верно. Сега погледнах. Височините са ми били на минати, записани маршрути, а на начертаните само дължината в км. -.-
Ами, хайде, Smile дано намерите доброволец да жертва време за общото благо.
Вто Фев 18, 2020 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38

Местожителство: София, кв. „Овча купел"

В програмата BaseCamp могат да се чертаят и тракове, и маршрути.

Лахесис написа:
dido написа:
В kade.si не даваме височинен профил на отсечката. ...

Да бе, верно. Сега погледнах. Височините са ми били на минати, записани маршрути, а на начертаните само дължината в км. -.-
Ами, хайде, Smile дано намерите доброволец да жертва време за общото благо.

Ако има вече начертан трак или маршрут без височините и без височинен профил - той може да се отвори в BaseCamp и да се запише с височините от картата на BaseCamp, като по този начин му се прави и височинен профил.

Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Фев 18, 2020 6:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii

Благодаря на всички за отговорите. Basecamp не съм ползвал. Plotaroute-намерих този сайт, доста ми хареса, но пак дава само + денивелация докато чертаеш маршрута, чак като го запишеш ти дава много пълна и всевъзможна височинна информация, включително и (-).
Маршрутите ги чертая 99% за планинско колоездене и затова искам да знам къде качвам, къде слизам, сумарни денивелации за трака.
GPSies, затова ми бе много удобна, защото на всяка допълнителна точка от маршрута, която добавях се променяше денивелацията и веднага излизаше + и - , без всякакви усложнения от сорта да чертая другаде, пък да местя следата в нов сайт и прочее за да видя височините, или както сега в plotaroute, първо да трябва да завърша маршрута, че да видя. С една дума искам да чертая и гледам на момента ситуацията Smile
Вто Фев 18, 2020 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.