ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на GPS приемник.
Иди на страница 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Избор на GPS приемник.
Автор Съобщение
krasi.ka



Регистриран на: 16 Юли 2009
Мнения: 37
Местожителство: гр.София

Мнение Избор на GPS приемник. Отговорете с цитат
Решил съм да си купя GPS,но не знам какъв модел да си взема.Ако има някой който е на "ти" с тази техника нека ме насочи.Колебая се между моделите на GERMIN:
Colorado 300,Oregon 400,Oregon 550 кой ще ми върши най добра работа по планините
Вто Юли 21, 2009 1:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
60 CSX е най-доброто

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 21, 2009 2:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
krasi.ka



Регистриран на: 16 Юли 2009
Мнения: 37
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
60 CSX е най-доброто


Четох че 550 модела разполага със система HotFix за бързо позициониране ,което било нещо доста добро...какви са предимствата на 60Сх?
Вто Юли 21, 2009 3:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Не се чупи. Колорадото е доста кекава машинка - на наш приятел му сменя четвърта вече от Гармин България ... За Орегона не мога да кажа - не съм ползвал. На 60CSX не мога да му намеря никакви кусури.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 21, 2009 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
krasi.ka написа:
dido написа:
60 CSX е най-доброто


Четох че 550 модела разполага със система HotFix за бързо позициониране ,което било нещо доста добро...какви са предимствата на 60Сх?


За тия урудки dido слушай - камара карти и трасета направи с цитирания от него GPS апарат!!!
И още предстои.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Юли 21, 2009 3:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krasi.ka



Регистриран на: 16 Юли 2009
Мнения: 37
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Не се чупи. Колорадото е доста кекава машинка - на наш приятел му сменя четвърта вече от Гармин България ... За Орегона не мога да кажа - не съм ползвал. На 60CSX не мога да му намеря никакви кусури.


Значи да разбирам че 60сх няма проблем със сигнала по планините,извинявайте че ви разпитвам така но изобщо не съм на ясно с тази техника,а разбирам че е доста полезна май.
Вто Юли 21, 2009 4:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
А, те и другите нямат проблем със сигнала. 60-та серия е най-удобна за ползване от всички други серии - Colorado, eTrex - като разположение на бутони и страници със менюта. Самата конструкция на машинката я прави уникално здрава. Моята е изтървана десетки пъти по камъните и си бачка.

Съответно Колорадото за мен е адски кекаво механично, менютата са неудобни за бърза работа и т.н.

Орегона с тъчскрийна съвсем не ми допада - по време на дъжд/виелица/намалена видимост бутоните са по-доброто решение - представи си да цъкаш по заледения дисплей на Орегона със зимна ръкавица да речем ... Very Happy

Етрекс-серията мисля най-много се доближава до качествата на 60-а серия, но там не ми харесва разположението на бутоните. Някак си нелогично е.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 21, 2009 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 389
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
krasi.ka написа:
dido написа:
Не се чупи. Колорадото е доста кекава машинка - на наш приятел му сменя четвърта вече от Гармин България ... За Орегона не мога да кажа - не съм ползвал. На 60CSX не мога да му намеря никакви кусури.


Значи да разбирам че 60сх няма проблем със сигнала по планините,извинявайте че ви разпитвам така но изобщо не съм на ясно с тази техника,а разбирам че е доста полезна май.


Точно така, Garmin 60CSx е доказан гпс приемник, който е изчистен софтуерно с времето ( за разлика от Орегон например, за който пускат постоянно бета firmware's), държи добър сигнал и има ярък на слънчева светлина дисплей ( за разлика от Колорадо и Орегон) батериите издържат задоволително дълго ( за разликма от Орегон). Корпуса е здрав.
60CSx има едно слабо място обаче и това е антената при страничен удар на антената например в клон , скала тя се чупи а ремонта е кофти. Всичко друго е + на този модел.
Като опит го използвам вече 3-та година.
Вто Юли 21, 2009 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krasi.ka



Регистриран на: 16 Юли 2009
Мнения: 37
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ви много за подробната информация,мисля че вече си избрах модела който да си взема,това ще е 60сх,единствено се притеснявах за сигнала който приема,но щом няма разлика с другите то това ще е моя избор. Very Happy
Сря Юли 22, 2009 8:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 389
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
НЕ е точно така има разлика в нивото на приеманият сигнал. 60CSx приема по добре на места, където друг модел няма сигнал. Сравнението съм го правил между 60 и етрекс, втория нямаше сигнал. Бяхме в каньон. Вярно че 60 даваше над 20 метра отклонение но имаше все пак сигнал .
Сря Юли 22, 2009 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krasi.ka



Регистриран на: 16 Юли 2009
Мнения: 37
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
redex написа:
НЕ е точно така има разлика в нивото на приеманият сигнал. 60CSx приема по добре на места, където друг модел няма сигнал. Сравнението съм го правил между 60 и етрекс, втория нямаше сигнал. Бяхме в каньон. Вярно че 60 даваше над 20 метра отклонение но имаше все пак сигнал .

Very Happy Имах предвид че 60сsx няма по лош сшгнал от другите.
Чет Юли 23, 2009 8:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Чичка



Регистриран на: 22 Юли 2009
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз бях на крачка миналия октомври да взема 60CSx, но ми изкочиха непредвидени разходи и не се получи, а лошото е, че изпуснах две обяви за по 500лв.
Доколкото знам това в сравнение с Орегон и Колорадо е най-здравият модел, в смисъл ударо и водоустойчив, така че хич и не се колебай ако ще го използваш в тежки условия.

Колкото до дисплея не съм съвсем съгласен - и двата други имат по-четливи дисплей, доколкото съм чел тестове и сравнения. Не забравяй, че ако искаш читава карта за цялата страна трябва да си заделиш пари за офф-роуд картата на БългарияSmile

_________________
Усмивката е подписа на Господ, удостоверяващ връзката ни с божественото!
Чет Юли 23, 2009 9:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krasi.ka



Регистриран на: 16 Юли 2009
Мнения: 37
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Чичка написа:
И аз бях на крачка миналия октомври да взема 60CSx, но ми изкочиха непредвидени разходи и не се получи, а лошото е, че изпуснах две обяви за по 500лв.
Доколкото знам това в сравнение с Орегон и Колорадо е най-здравият модел, в смисъл ударо и водоустойчив, така че хич и не се колебай ако ще го използваш в тежки условия.

Колкото до дисплея не съм съвсем съгласен - и двата други имат по-четливи дисплей, доколкото съм чел тестове и сравнения. Не забравяй, че ако искаш читава карта за цялата страна трябва да си заделиш пари за офф-роуд картата на БългарияSmile


Трябва ми наистина надежден за тежки условия,защото освен и турист съм и запален ловец и почти цяла зима съм по планините.А карта..ще търся най доброто и най подробното на пазара
Чет Юли 23, 2009 9:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 389
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Чичка написа:


Колкото до дисплея не съм съвсем съгласен - и двата други имат по-четливи дисплей, доколкото съм чел тестове и сравнения. Не забравяй, че ако искаш читава карта за цялата страна трябва да си заделиш пари за офф-роуд картата на БългарияSmile



Искам да конкретизирам относно дисплейте. Аз имам в предвит че дисплея на 60CSx се вижда ( информацията) по-добре на слънчева светлина от този на Орегон а не че е по-четлив, като резолюция цветова наситеност и.тн Разбира се че Колорадо/Орегон имат далеч по-качествени дисплей от 60, но на пряка слънчева светлина отстъпват на 60. ( Имам и 60 и Орегон сравнявал съм многократно)
ето един много полезен сайт за gps-си http://www.tuono.tk/ Човека се санимава професионално и е изписал много полезни неща.

Относно картата, колегата е прав. Офроуд картата е доста пълна и точна ( освен баир будала, карам и с джипката в планината и използвам точно офроуд картата) Картата на GPS-enjoy също перфектна, правена с много мерак.
Чет Юли 23, 2009 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Чичка



Регистриран на: 22 Юли 2009
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
redex написа:
ето един много полезен сайт за gps-си http://www.tuono.tk/ Човека се санимава професионално и е изписал много полезни неща.


Един и същ ни е източника Wink Mr. Green

_________________
Усмивката е подписа на Господ, удостоверяващ връзката ни с божественото!
Чет Юли 23, 2009 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Следваща
Страница 1 от 26

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov