ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
пещери в родопите

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
пещери в родопите
Автор Съобщение
bushy_7



Регистриран на: 24 Яну 2009
Мнения: 52

Мнение пещери в родопите Отговорете с цитат
Имам въпросче.Знаете ли някоя хубава неблагоустроена пещера в западни родопи?Ще ходим с приятели и не сме много на ясно с пещерите там.А да.Ако ще ми препоръчате пещера нека да не е лабиринтна(все още намаме голям опит с пещерите).

_________________
Там далече в планината,
в царството на вечния сняг,
еделвайс цъфти усамотен
сред дивия планински мир.
Пътник нивга не минава
край теб, любим и нежен цвят.
Еделвайс, защо цъфтиш, кажи,
на никому ненужен ти?
Еделвайс, любимо цвете ти,
за теб сърцето ми тупти.
Пет Яну 30, 2009 12:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Razor



Регистриран на: 24 Юли 2008
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Виждам, че е минало доста време от питането ти, ама за всеки случай ... ако решите пак.

Знам една пещера над село Орехово - Човешката или Челевещница й викат. Не е благоустроена и съм влизал там преди 15-на години. Красива е - има си и сталагмити, и сталактити, че и сталактони - както си трябва. Голяма е и на всичкото отгоре и с история - там са се крили местните от еничарите, които са дошли да ги помохамеданчват. Освен това казват, че някъде в нея имало ледник, по който навремето едно дете се било спуснало и излязло чак някъде към Чепеларе. Ама това май са вече лакърдийки ... Та, ако се завъртите нататък, си струва да метнете едно око.
Нед Апр 05, 2009 8:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Не е благоустроена и съм влизал там преди 15-на години.


За 15 год. колко "вода може да е изтекло"... Wink

не се знае дали все още е НЕблагоустроена...има ли още разни красоти вътре..и т.н, и т.н..

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Нед Апр 05, 2009 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Огромната част от Ягодинската пещера не е благоустроена, чувал съм че е доста красива но не съм ходил още. Ще ви трябва водач разбира се.
Има и една под Смолян Гълъбовица май се казваше; там организират разни турове, има и плаване с лодка ако не се лъжа.
Нед Апр 05, 2009 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
koce



Регистриран на: 04 Сеп 2007
Мнения: 81

Мнение Отговорете с цитат
amorpheus написа:
Огромната част от Ягодинската пещера не е благоустроена, чувал съм че е доста красива но не съм ходил още. Ще ви трябва водач разбира се.
Има и една под Смолян Гълъбовица май се казваше; там организират разни турове, има и плаване с лодка ако не се лъжа.

Да,голяма част от Ягодинската пещера не е благоустроена,за радост,че туристите биха е съсипали.

_________________
Мила Родино,
ти си земен рай,
твойта хубост,
твойта прелест,
ах, те имат край.
Нед Апр 05, 2009 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
inat_bg



Регистриран на: 16 Мар 2008
Мнения: 9
Местожителство: Plovdiv

Мнение Отговорете с цитат
!!!!!Голубовица е проходима само 3 месеца в годината/07-08-09/ когато намалее дебита на подводната река, ако ви интересува мога да ви дам телефоните на водачите за района, там има 21 пещери - повечето са неблагоустроени, но района е специализиран за пещерен туризъм. Повече подробности и снимки на ЛС

_________________
КоЛкОтоООооО ПоВеЧе - ТоОООоолКувА ПОВечЕ!!!
Пон Апр 06, 2009 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov