ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Неточности в BGMountains по трасето К-Е/Е3
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Неточности в BGMountains по трасето К-Е/Е3
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък не си представям да мина по втория мост, като мога да хапна печена пъстърва с биричка на развъдника и още една биричка със зареждането на храна и тютюн на петте кьошета.
Не си спомням дали имаше скара на петте кьошета, но магазина е оборотен и продуктите са пресни. Иво ще обясни къде се намира, за да се бодне едно магазинче на картата.Smile

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Мар 13, 2015 6:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Най-накрая и аз успях да я сваля тази карта и да видя какво разглеждате Laughing
Естествено първо метнах поглед на Мургаш (старата любов ръжда не хваща Laughing )



Според мен трябва задължително да се отбележи местността Белият камък на картата, защото е много ключово място. Освен това Циганска поляна преди него е нищо и никакво петно трева, а я има, а Белият камък, дето е огромна поляна - не. Но най-вече, защото е важен ориентир и е известен от всички пътеписи.

Освен това от Белият камък има маркировка не само към Зла поляна, а и към хижа Мургаш и към връх Мургаш и то стабилна маркировка, не някаква стара.
Ето това е от Белия камък, посока х. Мургаш







Това е от Белият камък към връх Мургаш



Освен това от хижа Мургаш през връх Мургаш до Зла поляна по билото също има червена маркировка, но нямам снимки, ако трябва ще издиря Wink Там е по-старичка, но я има и със сигурност ще се поднови някой ден, ако не от нас, то от ТД Мургаш.

Гледам, че пътеките ги има на картата, просто трябва да им се сложи червената боя Wink Специално за там мисля, че трябва да е отбелязано, защото преди на хартиените карти имаше три маркирани пътеки, пък човек на живо виждаше две и се объркваше. Сега ще стане обратното - на картата ще вижда една, а в действителност три. А като види и триглавата ламя на скалата отсреща... Laughing Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Мар 13, 2015 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Question Тук защо има две маркирани пътеки?



Мястото, където се разделят е бараката с надпис 20 метра през копривата, нали? Ако това от юг е пътя, по който минават колоездачите, по него няма маркировка.

И нещо за което не съм сто процента сигурна, а нямам в момента снимките си от там Sad
Мисля че имаше маркировка от хижа Чавдар до излизането на билото малко преди местността Хаджийца.



Сега гледам след връх Свищиплаз нещата как са и за там се чудя дали имаше червена маркировка към хижа Свищиплаз или нямаше... Защото лятната пътека по принцип минава оттам и после излиза на Косишки превал, а отгоре през Заногата и Миале би трябвало да има само ЗКМ. Само дето не мога да си припомня марки и цвят, а имам визуална памет Sad

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Мар 13, 2015 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
От бараката и през копривите, марка има, но и от разклона за с.Стъргел нагоре има.
Ние от там минахме и си бяхме по марките пак.

Към Чавдар пак е така и по билото има и през хижата.

Това е така и на много още места, важното е да се знаят, а всеки си избира.

При Мургаш, освен трите, май има и още някакъв вариант, пак с марки.

Та е хубаво да са ясни и уточнени. Избираш според обстановка и възможности.
Съб Мар 14, 2015 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
От бараката и през копривите, марка има, но и от разклона за с.Стъргел нагоре има.
Ние от там минахме и си бяхме по марките пак.

Не съм минавала по този път, но винаги съм си мислела, че няма марки по него, поне от разклона за бараката не съм виждала да има марка нататък по пътя... Ако ходим това лято ще мина нарочно по него да видя как стоят нещата. А каква е маркировката - стара, нова?

Поразрових се в пътеписите, то и снимка е сложил Тошко, ама кой да помни такива подробности, докато чете Oops
Но не разбрах - има маркировка по целия път или е само от разклона за Стъргел нагоре? Question

todor__x написа:

При Мургаш, освен трите, май има и още някакъв вариант, пак с марки.

То има, ама как да кажа на Дидо за него, като той веднага ще отговори - дай трак Confused
Като ходя пак там, ще взема и GPS и тогава ще се нанесе и този вариант, макар и да не знам точно за какво е направен. Може би в случай че стигнеш до билото и видиш, че упорстването в тъпотията и 20 килограмовата раница няма да ти помогнат срещу вятъра горе Laughing

А, сега се сетих и за още нещо - маршрута започва от връх Ком, но маркировката е още от хижа Ком Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Мар 14, 2015 7:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Промених пресичането на Искър към гара Лакатник да става по южния от двата моста и по пътечката покрай ЖП линията.

Mariana1000 написа:
...
Според мен трябва задължително да се отбележи местността Белият камък на картата, защото е много ключово място. Освен това Циганска поляна преди него е нищо и никакво петно трева, а я има, а Белият камък, дето е огромна поляна - не. Но най-вече, защото е важен ориентир и е известен от всички пътеписи.

Освен това от Белият камък има маркировка не само към Зла поляна, а и към хижа Мургаш и към връх Мургаш и то стабилна маркировка, не някаква стара.
Ето това е от Белия камък, посока х. Мургаш
...Laughing


Според топографската карта Белия камък е бял камък, скала, а не поляна. Намира се южно от голямата поляна в посока билото и Мургаш.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Мар 16, 2015 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
todor__x написа:
От бараката и през копривите, марка има, но и от разклона за с.Стъргел нагоре има.
Ние от там минахме и си бяхме по марките пак.

Не съм минавала по този път, но винаги съм си мислела, че няма марки по него, поне от разклона за бараката не съм виждала да има марка нататък по пътя... Ако ходим това лято ще мина нарочно по него да видя как стоят нещата. А каква е маркировката - стара, нова?

Поразрових се в пътеписите, то и снимка е сложил Тошко, ама кой да помни такива подробности, докато чете Oops
Но не разбрах - има маркировка по целия път или е само от разклона за Стъргел нагоре? Question

todor__x написа:

При Мургаш, освен трите, май има и още някакъв вариант, пак с марки.

То има, ама как да кажа на Дидо за него, като той веднага ще отговори - дай трак Confused
Като ходя пак там, ще взема и GPS и тогава ще се нанесе и този вариант, макар и да не знам точно за какво е направен. Може би в случай че стигнеш до билото и видиш, че упорстването в тъпотията и 20 килограмовата раница няма да ти помогнат срещу вятъра горе Laughing

А, сега се сетих и за още нещо - маршрута започва от връх Ком, но маркировката е още от хижа Ком Smile


Тези данни ако не греша са ми давани от pelitko или Вангел (ровенето за източника ще е трудно).
Доколкото схващам глухите червени марки обикновено слизат от трасето на Е3 до някоя хижа, която се явява опорна по маршрута - приемрно Мургана, Чавдар.

За GPS трак разбира се си права - записваш трака и подробностите за трасето - марки, води, подслони и прочее.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Мар 16, 2015 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:

Според топографската карта Белия камък е бял камък, скала, а не поляна. Намира се южно от голямата поляна в посока билото и Мургаш.

На теория е така, ето това са скалите:


На практика ние наричаме цялата местност Белия камък, най-вече поляната, където се разтроява червената маркировка. Защото през самите скали не се минава. Ето я снимана от скалите:


То е странно поляна да се наименова камък, но има няколко сигурни и общоизвестни ориентири в тази отсечка на Ком-Емине - Мечулица, пътя Врачеш-Ябланица, газопоровода и Белия камък. Мисля, че ще е от полза да се отбележи на картата.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Мар 16, 2015 12:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
dido написа:

Според топографската карта Белия камък е бял камък, скала, а не поляна. Намира се южно от голямата поляна в посока билото и Мургаш.

На теория е така, ето това са скалите:
...


Викаш теорията казва едно, на живо и на снимка е същото, но практиката казва друго нещо Very Happy Cool

Практиката в случая въвежда заблуждение, наречено поляна "Белия камък". Както писах, според топографските карти (2 броя) местността е южно от поляната и се казва така заради избиващите на повърхността мраморни скали.

За сравнение - подобна местност има в Пирин планина до Стефанов връх - "Белите камъне", именувана пак така заради мраморен скалист пасаж, видим отдалече.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Мар 16, 2015 1:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Добре, а местността все пак има ли я отбелязана на картата там където се намира? Защото дали ще е в южния край или насред поляната е все тая, въпросът е името да го има за ориентир.
(практиката вярно въвежда в заблуждение, но нали знаеш, че докато истината си обуе ботушите, "Белия камък" ще е стигнал до Емине Wink )

За Арабаконак - маркировката минава по стъпалата и точно покрай паметника вдясно. Червените марки на картата са през паркинга и пътя за кола, който обикаля и пак се качва отгоре. Това е вярно.
Лъжа е, че аз и Стефан сме щели да чупим нечии крайници. Който иска и не го мързи може да ходи да размаркира, стига да не пипа Е-4, а когато го мина може и там...

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...

Последната промяна е направена от Mariana1000 на Пон Мар 16, 2015 1:59 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Мар 16, 2015 1:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Мързи ме да проверявам, ама мисля, че имам ярък спомен как съм чел на гърба на първата от 7-карти за билната поляна Белия камък
Не твърдя, че Дидо не е прав, но и аз никога не съм асоциирал Белия камък с бял камък, а винаги с поляната Smile
Пон Мар 16, 2015 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Добре, а местността все пак има ли я отбелязана на картата там където се намира? Защото дали ще е в южния край или насред поляната е все тая, въпросът е името да го има за ориентир.
(практиката вярно въвежда в заблуждение, но нали знаеш, че докато истината си обуе ботушите, "Белия камък" ще е стигнал до Емине Wink )

За Арабаконак - маркировката минава по стъпалата и точно покрай паметника вдясно. Червените марки на картата са през паркинга и пътя за кола, който обикаля и пак се качва отгоре. Това е вярно.
Лъжа е, че аз и Стефан сме щели да чупим нечии пръсти. Ние на дребно не си играем, и ако стане нещо, ще се чупят цели крайници, но в случая не съм имала такова намерение. Който иска и не го мързи може да ходи да размаркира, стига да не пипа Е-4, а когато го мина може и там...


Сложих местността "Белия камък" върху скалите, както е по топокартите.
За Арабаконак не разбрах - както е дадено, обикаля паметника без да качва и слиза по него. Да разбирам ли, че дадения в картата пасасж няма червена марка и трябва да я преместя отгоре?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Мар 16, 2015 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За Белия камък - благодаря и браво!

За Арабаконак - маркировката минава точно покрай паметника, качва се по стъпалата към него. Има и табелка на дървото точно до паметника. По обиколния път през паркинга няма марки.
Тук друго нещо имаше, но не съм си вкъщи, а отивам на друга работа, където ще бъда до довечера и нямам възможност да погледна как е на картата. Преди прохода, като се излезе от гората на портата на ДДС-то, маркировката (+ ЗКМ) се отбива вляво през тревата и шубраците. Иначе продължава път, който излиза пак на асфалта, съвсем малко по-надолу от пътеката. Разликата е никаква, а разстоянието много малко. Казвам го само за протокола.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Мар 16, 2015 2:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
За арабаконак марката минава през паметника баш даже е нарисуван самият пачетник с марка
А тя Яни ме е изпреварила
Пон Мар 16, 2015 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:


Сложих местността "Белия камък" върху скалите, както е по топокартите.
За Арабаконак не разбрах - както е дадено, обикаля паметника без да качва и слиза по него. Да разбирам ли, че дадения в картата пасасж няма червена марка и трябва да я преместя отгоре?


Аз си мислех, че тази кота е Белия камък

Която се намира приблизително на:
N 43 50.680'
E 023 40.616'

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.

Последната промяна е направена от didogen на Пон Мар 16, 2015 8:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Мар 16, 2015 7:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 4 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov