ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Неточности в BGMountains по трасето К-Е/Е3
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Неточности в BGMountains по трасето К-Е/Е3
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Айде аз да ти отговоря.
На първата снимка, Маркировката е по класическата пътека след Чумерна. Следата е през сечището, където няколко човека ни препоръчаха да минем. Отклонението е където търсихте вода с Гунди. Съжалявам но не мога да се сдържа, хахахаха.

На втората снимка е разстоянието от прохода Вратник до изворите на Камчия. Там ти сам предложи да се движим по асфалта, а не по маркировката. Ъъъъ, поправка. Значи маркировката е дадена по асфалта, а ние на отклонението на маркировката от него спряхме да починем и да решим от къде ще вървим. Тръгнахме по черния път, който върви успоредно на асфалта, после се отклонихме и минахме покрай секачите, малко преди заслона Вратник. Лично смятам, че ако човек е пеша е по добре да мине по нашата следа. Пътеката е чиста и минава на сянка през гората.

П.С. На втората снимка изворите на Камчия са където е на Иво точката с вода. А не, както е дадено.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Мар 09, 2015 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Даден е един от изворите, които са множество в него район.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Мар 09, 2015 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Дидо не те разбрах .
Ние по червената маркировка която е в гората там на място ли минахме, тоест нашия маршрут ли е верния или този на картата от вчерашния ъпдейт.

Тези места просто ми се набиха на пръв поглед като сравнявах откъде сме минавали с вече готовото трасе в картата.

Изворите на Камчия наистина не са там, където са отбелязани, а са при знаменцето което цъкнах и където има чешма и пихме вода.Те кой ги знае колко са на брой тези извори, но там е чешмата.

Ахам!Нашият е по маркировката. Е може и по пътя да има де...
И за второто си прав. Много са, но трябва да погледна снимката на чешмата. Май се твърдеше, че това е извора и за това така го приемам. Ефекта на първото впечатление.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Мар 09, 2015 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Тука спамим темата между другото, това си заслужава нарочна такава щото е твърде възможно да има отклонения от трасето.
Има и липси разбира се - на Ришки проход, но така и не се намери някой да ми даде реален трак на пътеката западно от асфалтовия път.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Мар 10, 2015 12:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
КЪМ Зеце..., Зелената следа и при двете е маркировката.
Червената е варианта за велосипед, по-скоро.

Към Дидо, Трак, на запад от асфалта на Ришки би трябвало да имат и Мечо и Митко.
Вто Мар 10, 2015 8:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
С Митко говорих, каза ще видим и дотам.
Мечо не знаех, че има ГПС данни - ако има за споделяне - отворено е.

Чакам още данни по темата, вкл дали обозначения сега вариант по асфалта е Титовия вариант, дали се ползва понякога/често/рядко и дали има маркировка по него.
Въобще, считайте дискусията за отворена, още е съвсем в началото ...

П.П.
Може би е добре да спомена, че за маркирането на трасето съм ползвал основно Титовия трак, наши стари данни за пътеки/пътища, които нямаха цветна маркировка. Ползвал съм също данни от Вангел в района на Котел и на изток от него, добити при маркиранията и прочиставнията. Обсъждали сме с Вангел кривите места, гледал съм вашите дискусии с онези много картинки и т.н.

Неяснотата, посочена от Иво, съответно идва от нечий вариант - дали на Тито, дали на Вангел - не знам засега.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Сря Мар 11, 2015 4:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Мар 11, 2015 3:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
По асфалта след Вратник не помня да съм виждал маркировка. Маркировката се отбива вляво от асфалтовия път при една поляна. Зеленото е маркирания път, минавал съм по него 2010-та, но през цялото време ме беше яд, защото бутах през гората и в същото време виждах асфалта долу под мен Smile
Асфалтът е подходящ за колело, кара се през цялото време и се стига до отбивка вляво, където има табела за Изворите на Камчия. Малко по-дълго е, но не газиш евентуална кал, паднали клони и други "горски деликатеси" Smile
Сря Мар 11, 2015 3:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
С Митко говорих, каза ще видим и дотам.
Мечо не знаех, че има ГПС данни по темата - ако има за споделяне - отворено е...


_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Мар 11, 2015 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
dido написа:
С Митко говорих, каза ще видим и дотам.
Мечо не знаех, че има ГПС данни по темата - ако има за споделяне - отворено е...

Дидо съжалявам, аз нямам трак. Ползвам чужди, когато трябва.
Ако имах, защо не.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Мар 11, 2015 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ако не е от Тито, значи е от Вангел.
Последното, дето си дал, има алтернатива още в началото по пътечка, успоредна на шосето. Това ми го каза Вангел, както и Митко от Сливен, но нито един от тях не ми е дал трак с въпросната пътечка.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 11, 2015 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Прегледай моето билетче. Там се вижда от къде съм минал. Както казах, излязох на асфалта, тръгнах на юг и не след дълго видях марката зад чисто новата мантинела. И минах от по нея.
Защо темата е нарочена само за Е-3 и е забита тук? Не е по-добре да е в съответния раздел и в нея да се бистри информацията преди да се даде подвеждащо билетче. И да се чистят неточностите които са забелязани, преди да се пусне билетче.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Мар 11, 2015 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Не знам кое как е там като марки - който е минавал, да каже.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 11, 2015 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Темата ми е нужна за да чуя поне 4-5 мнения, както и да видя няколко трака. Корекцията ще направя чак като изясня всичко.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 11, 2015 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Нищо не бъркам, той ме разбра.
Как знаеш,че не съм минал по марката, като не сме били заедно?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Мар 11, 2015 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Прегледай моето билетче. Там се вижда от къде съм минал. Както казах, излязох на асфалта, тръгнах на юг и не след дълго видях марката зад чисто новата мантинела. И минах от по нея.
Защо темата е нарочена само за Е-3 и е забита тук? Не е по-добре да е в съответния раздел и в нея да се бистри информацията преди да се даде подвеждащо билетче. И да се чистят неточностите които са забелязани, преди да се пусне билетче.


Някакво недоразумение има - в билетче 173 няма данни за Ришки проход ???

П.П. Виждам също в данните на адаша сериозна филтрация - изправени са завоите. Добре е да се ползват ориг. необработени тракове, за да не се вкарва изкуствена грешка.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Сря Мар 11, 2015 9:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Мар 11, 2015 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 1 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov