ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Неточности в BGMountains по трасето К-Е/Е3
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Неточности в BGMountains по трасето К-Е/Е3
Автор Съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Тъкмо я разгледах картата. Бравос, много добре изглежда. А тази "свръхточност" ми напълни душата Smile -


_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Чет Мар 12, 2015 1:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
От превала на Ришки на изток, по асфалта и юг към моста, марка няма.
По него отнема час и половина, а по пътеката за 30-40 мин. и е по маркировката.
За напряко, от пътеката към Петоструйната.
Вървиш 10мин. по нея, излизаш на асфалта за около 500м. и слизаш за 5 мин. до нея.

Мите, за този път на долу след Дебелците, който казваш че излиза при бунгалата на горското.
Още при проучването, ми се стори познат и казах на щерката, че съм минавал май от там.
Беше преди доста години и от там от долу излязохме тук някъде тогава.
Навярно съкращава доста, а и горските го потвърждават, но не е по марките.
Става ако си закъсъл и окъснял, но трябва да се познава района за да тръгнеш, има газене на вода.
Чет Мар 12, 2015 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
За напряко, от пътеката към Петоструйната.
Вървиш 10мин. по нея, излизаш на асфалта за около 500м. и слизаш за 5 мин. до нея.

Ето какво е написал за това Мечо:
meco puh написа:
Тук се обръщам към следващите Ком Еминци:
Когато излезете на Табелите, тръгнете по пътеката към Крумовия мост, а не по асфалта. Ще преминете покрай чешма и след 10 -15 минути ще пресечете корито на река. Веднага след реката можете да се изкачите пак на асфалта, за да отидете на Петструйната чешма, без да слезете на Крумовия мост. Ще спестите разстояние и време. Ето кординатите на това място, от където можете да излезете на асфалта:
42гр. 56.019'
26гр. 56.614'

Има знак на едно дърво - ПЧ, от него право нагоре се излиза точно на асфалта при отбивката за Петоструйната чешма. Стръмно е и пътека няма, но напълно възможно Smile То се вижда къде е асфалта, зад знака горе вдясно, където има улей за оттичане на водата, дето прилича на стълбички:


Question Въпросът ми е: може ли това място да се обозначи по някакъв начин на картата? Question

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Мар 12, 2015 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Може, като линия-минаване без пътека - имаме такъв сецифичен знак.
Трак само трябва да дадете, иначе няма как да отгатна къде е.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Мар 12, 2015 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Променено е всичко според изясненото в дискусията. Благодаря за забележките и огледайте за други грешки трасето, моля Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Мар 12, 2015 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Променено е всичко според изясненото в дискусията. Благодаря за забележките и огледайте за други грешки трасето, моля Very Happy


Ами погледнах.... първо сухото дере преди Байряка и ..ии пътеката е от там. ГРЕШКА!!
там има маркировка, ама пътека няма. Ето как стоят нещата:

- зелено и жълто са черни пътища от голямата беседка.
- сиво е асфалта от голямата беседка до голямата нива
- черно е трака на Тито от 2012 -- ясно се виждат двете места където е карал напряко. Нещо подобно маркира и обозначи Мечо - четох, че Борисов е минал от там лятос.
- червено е билната пътека, която премаркирахме и чистихме 2013

ето го трака
Чет Мар 12, 2015 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Да, и аз забелязах, че там пътеката е дадена през Сухото дере. Интересно кой ще е този записал трак от там...

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Чет Мар 12, 2015 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Може, като линия-минаване без пътека - имаме такъв сецифичен знак.
Трак само трябва да дадете, иначе няма как да отгатна къде е.

dido, не мога да дам трак, но ето обяснението ми:
След като се излезе на асфалта се тръгва на юг.
Само 20 - 30 метра след това, в дясната страна има маркировка за напускане на асфалта.
Отново се връщате на асфалта от следните координати:
42гр. 56.019'
26гр. 56.614'
От това място асфалта се вижда.
Ако имате малко търпение, до 15 Април трябва да отидем там за среща на левурдата.
Но, и тогава трябва да има човек, който да запише трак.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Мар 12, 2015 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
Да, и аз забелязах, че там пътеката е дадена през Сухото дере. Интересно кой ще е този записал трак от там...


Ат. Голев от 2009 - http://bgmountains.org/bg/tracks?task=view.download&cid=207

Какъв е проблема с това сухо дере, вкратце?

Въобще минаването на рида по Гериша и Байрака ми се струва доста странно прекарано, а именно:
- тръгвайки от ГС Елешница сме на 380 м н.в., в района северно от Байрака сме на 600 м н.в. - т.е. едно качване от 200 метра за около 8 км.
- Титовия вариант е относително икономичен - качва до около 780 м н.в. при м. Кариерите и после слиза до 600 на С от Байрака.
- научавам, че сте прекарали полу-билен вариант, който дърпа едни допълнителни около 150 м върху Титовите.
- същото време на север от рида има добър черен път, т.нар. Андърски път - огледално на Титовия, който е прекарен оптимално, без билния вертикален зигзаг или финалното изкачване на 800 надморска. Андърският път е 9-10 км с преките пътечки (има една такава немаркирана в BGM); Титовия вариант е 9 км.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Мар 12, 2015 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Като минавах 2012-та знаех съвсем малко за района. Някъде месец и половина преди да тръгна някой писа във форума, че от Голямата нива до след Байряка се е предижвал с около 400-500м/час поради паднали дървета. После на Ден 1 вечерта на Пробойница Митко ме светна на повече детайли за апокалипсиса, който се е случил там. И въпреки това като изобщо не можех да си представя цялата трудност на тази част от К-Е. Движехме се по ОФРМ картата, на която има само един път - този със серпентините. Честно казано си гледах маркировката и ГПС-а го поглеждах само да за се ориентирам за оставащото разстояние. До момента, в който стигнахме острия десен завой, от който нагоре тръгва Сухото дере. Беше пълно с маркировка и табели "Ком-Емине" от '85г, но стоях като гръмнат на завоя и не можех да си представя, че е възможно К-Е въобще някога да е минавало през това дере. Всичките дървета от двете му страни бяха се гътнали напряко на дерето, като за разлика от тези по основния път, които бяха предимно млади и жилави, в Сухото дере бяха повалени многогодишни буки. Абсурд беше да се мине по него, в която и да е посока. Затова си продължихме по серпентините като решението за минаване напряко по стръмния склон беше продиктувано само от това, че склонът макар и стръмен и без пътека беше абсолютно чист, докато по пътя през 20-30 или пълзяхме под дърво или се катерехме по такова.

Ако сега пак ми се наложи да мина от там вероятно бих минал пак по същия път без да минавам напряко през серпентините. Съжалявам, че тогава не направих повече снимки, поне една на Сухото дере да имах да покажа за какво ставаше дума. Но по обясними причини въобще не ми беше до снимки...

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пет Мар 13, 2015 12:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Мнението ми за този участък е че трябва да се ходи по билото. От там е и първият вариант на трасето. През 2013 ние само го почистихме и опреснихме маркировката.
Варианта с черния път и сухото дере е нечия тъпа идея през деведесетте години на миналия век. Прокарали са път, който със серпентини стига до билото и на някой му е дошла "блестяща идея" да маркира дерето, че е по-пряко /избягва серпентините/. В началото му имаше и табела Ком-Емине от старите голени => европейски маршрут..... Махнах я. По черния път няма маркировка. То няма къде да се отклониш. а на кръстовищата сложихме стрелки. Мечо прави и той некви дипломни работи - свой вариант - четох че Борисов лятос е минал от там. В заключение предлагам дидо да преести червените марки по билото. Да остави черните пътища/поне тези от моя трак са чисти/. Да продължи асфалта до Гплямата нива, и да отбележи двете беседки. Те са важни за колоездачите ком-еминейци. Подслон, вода и са на ден от Котел и Емине.

За Пътя от север е друга бира. Според мен той също стига билото. Оргиналната пътека обаче е много далеч от г.с. Елешница. тя е от Караборун през кота 1008 пресича прохода, движи се по билото, подсича вр. Топалкая и слиза на голямата нива.
Пет Мар 13, 2015 8:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Ок, преместих го по билото.
Огледайте го тоя Андърски път, там е истината според мене, особено за байкъри. Би трябвало да даде преимущество от половин до един час според мене, само щото това е основния път за преминаване по билото в този участък.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Мар 13, 2015 9:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
На първия мост има маркировка, също и по стъпалата към ж.п. гарата. След гарата нагоре марките май съкращават завои и минават през поляни, ама аз все си карам/бутам по асфалтовия път към с.Лакатник
Пет Мар 13, 2015 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Този "гьобек" на Гара ЛАкатник както казват Боян и Ванката ( Laughing ) го изиграх 2012-та, защото имах среща с ятака на заведението до водопада, което се пада срещу втория мост. Понеже dido писа, че моят трак също използван в новата версия на картата предполагам, че може би имам "принос" в случая. Но Иво е прав - няма ли човек работа в това заведение няма абсолютно никаккъв смисъл да се минава по долния мост.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пет Мар 13, 2015 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък не си представям да мина презз този район и да не вляза в Пещерата за шкемби суп и бира с кифтаци. Не мисля, че е нужно да се минава по първия мост с марката - кръчмата, втория мост и си на прелеза... Ако си по първия мост минаваш баш през гарата и рискуваш да се качиш ан някой влак и да прекрати Прехода... Smile

А за Лескова - мисля, че съм пуснал билетче, с колелото бях като тракирах, от Зимната се отделя черен път, тази година нямаше вече електронен пастир, за разлика от 2013.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Мар 13, 2015 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 3 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov