ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Информационен сайт за Ком - Емине

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Информационен сайт за Ком - Емине
Автор Съобщение
jorexa



Регистриран на: 06 Апр 2013
Мнения: 12
Местожителство: София

Мнение Информационен сайт за Ком - Емине Отговорете с цитат
Здравейте. Дойде ми една идея и реших да я споделя с вас. Мисля да направя информационен сайт "komemine.info" с цел по-лесното намиране на информация относно маршрута. Ясно ми е, че цялата полезна информация се намира във форума, но е доста хаотично разпръсната. Целта ми е да събера информацията от форума и да я форматирам за по-нагледно и лесно навигиране. Имам ли вашето съгласие? И какво мислите за идеята.
Сря Мар 11, 2015 12:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Я пак, хаотично ???
В един подфорум и 20-на теми е събрано всичко полезно ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 11, 2015 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
И аз не виждам голям смисъл да се хвърлят толкова усилия за систематизиране на нещо, което се променя във времето. Няма друго място във вселената, където информацията за Ком-Емине да е толкова събрана на едно място, както в тоя подфорум Laughing Промените в маршрута (доколкото ги има), маркировката, изворите и т.н. - всичко си е тук и се актуализира постоянно. Виж, ако се изчистят някои стари теми с по няколко мнения без значение, може да стане по-прегледно, ама... както иска началството Smile

Ама пък, Жорекса, никой не може и да ти забрани да го правиш, така че... Laughing
Сря Мар 11, 2015 2:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
От много време чета този форум и днес за пръв път видях мнение на Борис Борисов с което не съм съгласен:
boris_borisov написа:

...
не виждам голям смисъл да се хвърлят толкова усилия за систематизиране на нещо, което се променя във времето.
....


Според мен ползата от сайт ще е тъкмо в това, че ще класифицира инфото и промените във времето съвсем отчетливо ще се достъпват. Естествено, това зависи от качественото планиране, реализиране и поддръжка на сайта. Идеята за подобно нещо отдавна ми се върти в главата, ама си мълча защото обикновено авторите на добрите идеи се наказват с изпълнението им.
Сря Мар 11, 2015 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Остап Бендер



Регистриран на: 22 Яну 2015
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
На база на моя опит в търсене на информация за К-Е смятам, че има нужда от някаква систематизация и подредба. Например: тракове от преминаване на К-Е (на мен ми се наложи да обиколя ок. 20 блога, 100 теми и 5 000 мнения Very Happy за да си събера на компютъра наличните тракове на хора, преминали К-Е); пътеписи от К-Е - пак същата работа - има ги тук, но се изисква много време и търпение за да се намерят и прочетат всичките, защото са разпръстани в доста теми, всяка от които с по много страници мнения; варианти на К-Е за велосипедисти и пешеходци; и т. н., всеки може да се сети поне още няколко тематични раздела.

Тази систематизация според мен е най-добре да стане с една тема, закачена най-отгоре на раздела "К-Е", която да агрегира линкове към съответните въпроси и която разбира се да има кой да актуализира непрекъснато. Може и чрез сайт естествено, стига да има кой да се занимава, защото събирането на информацията изглежда адски времеемко.
Сря Мар 11, 2015 5:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Най-добре да се направи апликация за Android Cool

_________________
"...Some people have systemathic approach on nothing..."
Сря Мар 11, 2015 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
А защо сайта да не е за всички национални маршрута. И регионални такива. Например "Пътят на слънцето"

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Мар 11, 2015 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jorexa



Регистриран на: 06 Апр 2013
Мнения: 12
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:

...промените във времето съвсем отчетливо ще се достъпват...

Точно това имам предвид. Информацията да е актуална и да се знае към коя дата се отнася. Примерно за хижите. Лесно и бързо да си направиш справка на коя можеш да разчиташ, разполагат ли с ел. захранване и т.н.т. Също така да се вкарат и страничните хижи по маршрута. Ако си решил да нощуваш в някоя от тях да се знае колко време е отклонението от билото до хижата, и ако е необходимо да има отделен трак на разклонението. Всички пътеписи да се намират на една единствена страница, при наличие на нов да се качва в сайта или да се дава линк към него / ако е качен на друго място /. В сайта да има google maps plugin с примерен трак, всички хижи да са отбелязани с waypoint-ове. При новодошлите потребители. Точно и ясно да се знае, на кои билни и странични хижи може да се разчита с един поглед. Темата за водата. Там mikesli е систематизирал информацията. Да се сложи на едно място и да се актуализира, а не всеки който види някаква промяна да пише нов пост и така за 2 години се събират над 200 мнения. Идея за реализация: добавят се по координати всички критични източници на вода. Ако някой иска да сигнализира за състоянието на съответния източник на вода, лесно и бързо го намира в сайта / ако няма се създава /, и слага информация за него. Най - актуалната информация се показва винаги на преден план.
Сря Мар 11, 2015 10:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Само предложение - Ами Връшка чука предвижда ли се Rolling Eyes Щото натам клонят новите тенденции.
Чет Мар 12, 2015 12:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Само предложение - Ами Връшка чука предвижда ли се Rolling Eyes Щото натам клонят новите тенденции.


Само до Връшка чука???

Това е Е3 От Емине през Ком и Връшка чука до Сантяго де Компостела Smile
Чет Мар 12, 2015 1:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
jorexa, прави го като си решил, но само ако си сигурен, че ще имаш време, желание и сили да го поддържаш и за напред. Вярно е че човек предполага, Господ разполага, но все пак ако по обективни причини зарежеш нещата, по-добре го махни, отколкото да остане поредния остарял и неверен сайт.
Иначе, ако искаш разрешение да използваш някаква моя информация или снимки - може, стига да посочваш източника т.е. форума.

mikesli написа:
Dimo Kolev написа:
Само предложение - Ами Връшка чука предвижда ли се Rolling Eyes Щото натам клонят новите тенденции.

Само до Връшка чука???
Това е Е3 От Емине през Ком и Връшка чука до Сантяго де Компостела Smile

До Финистере, от фар до фар, какво е това спестяване на цели 100 километра Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Мар 12, 2015 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jorexa



Регистриран на: 06 Апр 2013
Мнения: 12
Местожителство: София

Мнение Най-важната информация за хижите която трябва да присъства Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
jorexa, прави го като си решил, но само ако си сигурен, че ще имаш време, желание и сили да го поддържаш и за напред.

Идеята ми е сайта да се актуализира от всички желаещи потребители. Ще има лесен уеб интерфейс. Примерно ако има промяна в някой от параметрите на хижите, като сменен телефон, грешни GPS координати, или нещо друго. Влизаш и променяш с два клика. Основното ще направя аз, но надявам се да има желаещи да помогнат със събирането на информация. Аз ще направя удобен уеб интерфейс за добавяне на съдържанието.

Започнах да работя по страницата с хижите. Коя е най-важната информация за хижите която трябва да присъства според вас. На този етап мисля да добавя: GPS координати, Телефон, Най - близки хижи /дадени в часове и километри/, интернет и описание. Нещо да съм пропуснал? Има ли смисъл да се добавя информация дали в хижата има възможност да се използва електрическо / примерно, зареждане на телефони и подобни устройства/.
Нед Мар 15, 2015 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: Най-важната информация за хижите която трябва да присъст Отговорете с цитат
jorexa написа:

Има ли смисъл да се добавя информация дали в хижата има възможност да се използва електрическо / примерно, зареждане на телефони и подобни устройства/.

Да.

jorexa написа:

Нещо да съм пропуснал?

Цена на нощувката.


Think И колко струва бирата може би, то аз почнах да се чувствам сякаш не съм го минала тоя преход, като не съм пила бира поне през ден Wink Tooth И ако не е в стъклени шишета хич и не го отбелязвай Tooth

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Мар 15, 2015 2:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Според мен по - важно е дали бирата е студена, защото все е скъпа, къде по - малко, къде повече. Smile
Нед Мар 15, 2015 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov