ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хижа Академик(Родопски партизани)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Хижа Академик(Родопски партизани)
Автор Съобщение
goldhand



Регистриран на: 24 Сеп 2007
Мнения: 49
Местожителство: B-S

Мнение Отговорете с цитат
Ам че направете го печеливш Wink
Вто Мар 31, 2015 1:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
1 - издръжката включва освен заплата и свързани с нея задължителни плащания, отделно и самия престой там (ток, дърва, бензин....) 1300 изглежда реалистично;

2 - функциониращата на такива принципи хижа, не представлява интерес за >95% от пишещите в този форум, но тъй като рекламата не се заплаща, инвистицията е печеливша - 1 човек да привлечем и сме на сметка;

3 - за да спечелите симпатиите на болшинството туристи, пишещи тук, може да оставите 1 отключено, скромно помещение, оборудвано с маса, пейка, нарове и затваряща се врата. Ако има и печка с наръч дарва ще бъдете направо "благодетели". За справка прочетете писаното за заслон "Голям Къдемлия" и разгледайте снимките; Става въпрос за есенно-зимно-пролетния период разбира се.

Поздрави и успешен бизнес!
Вто Мар 31, 2015 9:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ensisaureus



Регистриран на: 11 Мар 2015
Мнения: 29
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
goldhand написа:
Ам че направете го печеливш Wink


ако искаш, ела да ти връча банковите сметки за кредитите, които са теглени, за да придобие, що годе човешки вид тази хижа, връчвам ти ключовете и я направи печеливша, гарантирам ти , че на третия ден ще избягаш
Вто Мар 31, 2015 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ensisaureus



Регистриран на: 11 Мар 2015
Мнения: 29
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
ensisaureus написа:
В момента имаме проблем с електозахранването и проходимостта на пътя в резултат на лошата метереологична обстановка , създала се в началото на месец март на територията на цялата планина. Надяваме се в най-кратък срок да решим създалите се проблеми, при което хижата ще бъде отворена за посещения отново.
Very Happy



ZCEZBPM написа:
Хижите е Родопите са малко по-различни от хижите в Рила, Стара планина и Пирин.
Случайните единични туристи не са в плановете на по-слабо посещаваните родопски хижи.
Целта е по-големи организирани групи, които идват хапват, спят, пак хапват, ходят тук там и оставят някой и друг лев и така до следващата седмица или месец когато друга групая се обажда за да резервира ...и т.н.
През останалото време вероятно хижата особено ако е вдън гори тилилейски или на кофти слабо посещавано място ще е затворена.
Няма финансова изгода да се отваря хижата за две супи, пет чая и три бири за цяла седмица.
Ако сте група звъните на телефоните, уговаряте се и всичко е наред, но ако сте случаен турист в поне половината случаи духате супата.Smile
Затова за случайните малки групи преминаващи туристи носенето на палатка и храна е препоръчително.


ensisaureus написа:
Уважаеми съфорумецо, това е така, по простата причина, че поддържането на една хижа е свързано с разходи, които в повечето случаи далеч надминават приходите, и повечето стопани на хижи са принудени да работят на друго място, само и само за да поддържат хижа, както е и нашия случай. От 6 години насам , хижите се издържат единствено и само по стопански начин, субсидия от държавата НЯМА! Така че полагаме усилия максимално да угодим на туристите, през последните 6 месеца , бяхме назначили хижар, издръжката на който ни струваше 1300 лв. на месец, прихода за месец Януари е 120 лв. Сами си направете изводите , колко печеливш бизнес е хижарството


Уважаеми съфорумецо, нали и аз това казвам.
Положението сега е тежко и няма никаква печалба и затова останалите уважаеми съфорумци и случайно преминаващи туристи да не се чудят защо е затворена хижата .
Хижар няма защото излиза скъпо, Вие работите на друга работа, кой да стои на хижата и да посреща случайни туристи? Няма кой освен баба Меца.
Като се постопли туристите ще дойдат, токът ще дойдеSmile, хижар ще бъде назначен, телефоните ще зазвънят....и поне за лятото нещата ще потръгнат.
А дано!

За съжаление в повечето родопски хижи не важи максимата **в хижа и гробище все ще се намери едно свободно място **.
Дори да е отворена, една родопска хижа пак може да ви върне ако сте от случайно преминаващите и не защото няма места, а защото не сте предвиден в разкладката или защото на набедения за хижар човек не му се занимава, а ако е затворена хижата, липсва отворена помещение поне с голи дюшеци и стари одеала за да се подслони човек.
Така че за мен тези *учреждения* в Родопите не трябва да се наричат хижи, а нещо друго.
Може би сезонни почивни станции, които приемат на договорка.
Пак ще си прекарате добре , но не трябва да разчитате на тях ако сте от случайно преминаващите.

п.п.Колко му плащате на хижаря че ви излиза толкова скъпо?
Откъде идват тези 1300лв за издръжката на един хижар.
Разбивка за месец Януари
Ток 560 лв , при никакви посещения, изгорени дърва 2 кубика по 70 лв - 140 лв, храна за хижаря - 200 лв, заплата 400 лв, осигуровки - 120 лв, горивото за качване догоре, трошене на автомобил по първокласния път догоре, скъсаните нерви, служебни телефони и всякакви други тинтири минтири няма да ги смятам
май излязоха даже повече от 1300,
Няма как да оставим отворена хижата, не разполага с отделно помещение, отделено от самата сграда, оставим ли я отворена - ще бъде разграбена и на никой няма да му пука за това. Голяма част от имуществото е закупено с кредити, които и до днешен изплащаме. Вие ще си оставите ли отворена къщата, докато сте на почивка, за да може случайно закъсали граждани , останали без дом , да нощуват вътре? Съгласен съм , че хижите трябва да бъдат постоянно отворени, но държавата трябва да се намеси, и да отпуска субсидии за тази цел, а не само да ми висят в канцелариите в София и да ми пъшкат , колко тежък бил живота , начело с Венци Удев!
Вто Мар 31, 2015 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ми тогава що се хващате. Споко човек никой не Ви обвинява в това че ще се заробили с кредити и Ви е тежко- напротив. малко по- горе са изброени 3 точки. Ясно е на всички че положението е зле.Просто съвет ако няма никой на хижата оставете една стаичка с маса и два нара с 5 вехти одеала като мине някой от там да може да разчита на подслон. Пък те нещата сами ще се наредят тоз ще каже на онзи втори на трети на пети и така.....Айде весел и усмихнат. Ние не сме срещу Вас, а до Вас. Very Happy
Вто Мар 31, 2015 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ensisaureus



Регистриран на: 11 Мар 2015
Мнения: 29
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
1 - издръжката включва освен заплата и свързани с нея задължителни плащания, отделно и самия престой там (ток, дърва, бензин....) 1300 изглежда реалистично;

2 - функциониращата на такива принципи хижа, не представлява интерес за >95% от пишещите в този форум, но тъй като рекламата не се заплаща, инвистицията е печеливша - 1 човек да привлечем и сме на сметка;

3 - за да спечелите симпатиите на болшинството туристи, пишещи тук, може да оставите 1 отключено, скромно помещение, оборудвано с маса, пейка, нарове и затваряща се врата. Ако има и печка с наръч дарва ще бъдете направо "благодетели". За справка прочетете писаното за заслон "Голям Къдемлия" и разгледайте снимките; Става въпрос за есенно-зимно-пролетния период разбира се.

Поздрави и успешен бизнес!


1. Както, писах по горе , наистина е така
2. Този принцип на функциониране, ще бъде изкоренен, затова съм се захванал с управлението на хижата, тъй като и аз самия съм турист, и виждам как хижите като цяло им затихват функциите, поради немарливо отношение и безхаберие. Но забелязвам от няколко месеца насам една тенденция на засилен интерес към този вид туризъм.
3. Това предложение, едва ли ще бъде много ефективно , специално за тази хижа, тъй като тя е много близо до населено място.
Вто Мар 31, 2015 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ivanatora



Регистриран на: 21 Юни 2013
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
Кой да мине от там толкова закъсал за подслон? Хижата е на половин час пеша от Храбрино и от задния двор на Пловдив.
Вто Мар 31, 2015 10:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ensisaureus



Регистриран на: 11 Мар 2015
Мнения: 29
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ivanatora написа:
Кой да мине от там толкова закъсал за подслон? Хижата е на половин час пеша от Храбрино и от задния двор на Пловдив.


Явно доста от хората във форума, изобщо не са наясно с хижата, та си пишат каквото им дойде на акъла. Very Happy
Вто Мар 31, 2015 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ensisaureus



Регистриран на: 11 Мар 2015
Мнения: 29
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Ми тогава що се хващате. Споко човек никой не Ви обвинява в това че ще се заробили с кредити и Ви е тежко- напротив. малко по- горе са изброени 3 точки. Ясно е на всички че положението е зле.Просто съвет ако няма никой на хижата оставете една стаичка с маса и два нара с 5 вехти одеала като мине някой от там да може да разчита на подслон. Пък те нещата сами ще се наредят тоз ще каже на онзи втори на трети на пети и така.....Айде весел и усмихнат. Ние не сме срещу Вас, а до Вас. Very Happy


Благодаря за подкрепата, слънчев и усмихнат ден Ви желая!
Вто Мар 31, 2015 11:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ivanatora написа:
Кой да мине от там толкова закъсал за подслон? Хижата е на половин час пеша от Храбрино и от задния двор на Пловдив.

Пожелавам ти да не изпадаш в такава ситуация в която и 10 минути повече не можеш да вървиш,причините са най разни и разнообразни,от физически до психически панически и мнооооого други завършващи на ........ ически. Ако нямаше смисъл нямаше да я има тази хижа там на 30 минути от задният двор на Пловдив и Храбрино, ама както и да е да не спамим повече на хората темата.Пожелавам кураж на хората заели се със стопанистването и да им върви.
Вто Мар 31, 2015 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Района си е мръсен не от вчера, щом се стига с автомобил. Особено долу на завоя поляните... Трябва да потърся снимки с коли и боклуци около тях, имам немалко. Confused

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Мар 31, 2015 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ensisaureus



Регистриран на: 11 Мар 2015
Мнения: 29
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Района си е мръсен не от вчера, щом се стига с автомобил. Особено долу на завоя поляните... Трябва да потърся снимки с коли и боклуци около тях, имам немалко. Confused


Това е поради съзнанието на българина. Идва от града, и си хвърля боклука където му падне........Докато е така , тази държава няма да се оправи.
Вто Мар 31, 2015 5:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ensisaureus



Регистриран на: 11 Мар 2015
Мнения: 29
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Района си е мръсен не от вчера, щом се стига с автомобил. Особено долу на завоя поляните... Трябва да потърся снимки с коли и боклуци около тях, имам немалко. Confused


Пратете снимките на Община Родопи, тъй като те твърдят, че предлагат услугата сметосъбиране и сметоизвозване Very Happy И ако имате снимка на контейнер, находящ се на пътя между селото и хижата, моля пратете ми я
Вто Мар 31, 2015 5:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
ensisaureus написа:
ivanatora написа:
Кой да мине от там толкова закъсал за подслон? Хижата е на половин час пеша от Храбрино и от задния двор на Пловдив.


Явно доста от хората във форума, изобщо не са наясно с хижата, та си пишат каквото им дойде на акъла. Very Happy


Ами... тогава със съжаление трябва да констатирам, че сте сбъркали форума. Аз дадох препоръките си по принцип. Публикувайте обявата си в офроуд форуми, такива за автотуризъм.... за риболов.... Аз например практикувам освен туризъм и fly fishing, т.ч. близоста до Тамръшка река и подходящите условия на хижата биха ме привлекли, ако разбира се хижата не се превърне в свърталище на пияници, гюрлотиджии и т.н. - не понасям в планината хора, които пренасят най-ниските си страсти със себе си. Това по-лесно става с автомобил и по-трудно пеша. В родпите има хижи, на които чалгата се чува от 2-3 километра - не съм ги виждал отблизо Smile
Сря Апр 01, 2015 11:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ensisaureus



Регистриран на: 11 Мар 2015
Мнения: 29
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Ами... тогава със съжаление трябва да констатирам, че сте сбъркали форума. Аз дадох препоръките си по принцип. Публикувайте обявата си в офроуд форуми, такива за автотуризъм.... за риболов.... Аз например практикувам освен туризъм и fly fishing, т.ч. близоста до Тамръшка река и подходящите условия на хижата биха ме привлекли, ако разбира се хижата не се превърне в свърталище на пияници, гюрлотиджии и т.н. - не понасям в планината хора, които пренасят най-ниските си страсти със себе си. Това по-лесно става с автомобил и по-трудно пеша. В родпите има хижи, на които чалгата се чува от 2-3 километра - не съм ги виждал отблизо Smile


и на кого да разчитаме, бабичките, дето ме питат дали има чай по 10 стотинки Laughing И аз не понасям чалга и много , неща , но за толкова години в този бранш , съм свикнал на всичко, защото като ми дойде фактурата от енергото, никой не ме пита имам ли нямам ли пари. И какво разбирате под подходящи условия? Нека всеки си каже мнението. Затова съм пуснал тази тема, всеки да си каже претенциите, болките , желанията и всичко що го сърби Razz Laughing Twisted Evil
Сря Апр 01, 2015 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov