ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хижа Академик(Родопски партизани)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Хижа Академик(Родопски партизани)
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Хижарю, не че ми пука особено, но, както учтиво Ви посъветваха по-горе, ако държите да запазите жалките остатъци от реномето си, спрете незабавно този така или иначе обречен диалог. Ще Ви посоча и една, според мен основателна причина - след като си позволявате да спорите по точно този начин, който се разкрива в излиянията до момента, някои по-боязливи читатели на форума биха заключили, че наред с всички други подробно описани качества, може би сте и агресивен, и ако посетят стопанисваната от Вас обител, може да си докарат и някоя порция бой, за например казана дума, не по очаквания от Вас начин. Това пък е основание да решат да отбягват посещения в повереният Ви район. Което пък ще направи така, щото по стопански причини, не след дълго да загубите хижарското си качество.
Пет Апр 03, 2015 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Модераторите да се намесат!!
Пет Апр 03, 2015 5:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ensisaureus



Регистриран на: 11 Мар 2015
Мнения: 29
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Хижарю, не че ми пука особено, но, както учтиво Ви посъветваха по-горе, ако държите да запазите жалките остатъци от реномето си, спрете незабавно този така или иначе обречен диалог. Ще Ви посоча и една, според мен основателна причина - след като си позволявате да спорите по точно този начин, който се разкрива в излиянията до момента, някои по-боязливи читатели на форума биха заключили, че наред с всички други подробно описани качества, може би сте и агресивен, и ако посетят стопанисваната от Вас обител, може да си докарат и някоя порция бой, за например казана дума, не по очаквания от Вас начин. Това пък е основание да решат да отбягват посещения в повереният Ви район. Което пък ще направи така, щото по стопански причини, не след дълго да загубите хижарското си качество.


Много сте забавен , наистина, смях се от сърце Laughing
Пет Апр 03, 2015 6:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ivantcho



Регистриран на: 09 Яну 2012
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Не е необходимо да се познаваме, достатъчно ми е да прочета какво пишете и сте ми ясен като прочетена книга.
Спирам коментарите по темата със следния цитат от неизвестен автор, който добре приляга за хижаря-арендатор: "Когато си умрял, не знаеш, че си мъртъв! Трудно е само за останалите! Същото е и когато си прост!"
Пет Апр 03, 2015 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ensisaureus



Регистриран на: 11 Мар 2015
Мнения: 29
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ivantcho написа:
Не е необходимо да се познаваме, достатъчно ми е да прочета какво пишете и сте ми ясен като прочетена книга.
Спирам коментарите по темата със следния цитат от неизвестен автор, който добре приляга за хижаря-арендатор: "Когато си умрял, не знаеш, че си мъртъв! Трудно е само за останалите! Същото е и когато си прост!"


O, sancta simplicitas! Laughing Satis eloquentiae, sapientiae parum, si tacuisses, philosophus mansisses.
Пет Апр 03, 2015 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Абе ти вярно ли си арендатор на тази хижа. Нещо не ми се вярва Confused Тъпо звучи така. Недей. Рядко последно време съм сериозен в приказките си в този форум, ама сега наистина съм. Спри се ако си наистина това което казваш, че си. Не я знам тази хижа, ама взех да се замислям дали вообще да я видя някога. Хижи в планините бол, хижари още повече. Хубавите и заслужаващите се за посещение обаче места се броят на пръсти. Казвам всичко това не с упрек, а с молба. Няма смисъл.

P.S. От скука да не си се напушил бре мен Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing
Съб Апр 04, 2015 12:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Събития от близкото минало на хижа "Родопски партизани" през очите на Пловдивския районен съд:

http://www.rs-plovdiv.com/reshenia/112013/112013n/03704513/554a1813.htm
Съб Апр 04, 2015 1:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ensisaureus



Регистриран на: 11 Мар 2015
Мнения: 29
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Събития от близкото минало на хижа "Родопски партизани" през очите на Пловдивския районен съд:

http://www.rs-plovdiv.com/reshenia/112013/112013n/03704513/554a1813.htm


и какво е опитваш да покажеш с това?
Съб Апр 04, 2015 9:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ensisaureus



Регистриран на: 11 Мар 2015
Мнения: 29
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Абе ти вярно ли си арендатор на тази хижа. Нещо не ми се вярва Confused Тъпо звучи така. Недей. Рядко последно време съм сериозен в приказките си в този форум, ама сега наистина съм. Спри се ако си наистина това което казваш, че си. Не я знам тази хижа, ама взех да се замислям дали вообще да я видя някога. Хижи в планините бол, хижари още повече. Хубавите и заслужаващите се за посещение обаче места се броят на пръсти. Казвам всичко това не с упрек, а с молба. Няма смисъл.

P.S. От скука да не си се напушил бре мен Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing


Не, пич просто се забавлявам
Съб Апр 04, 2015 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение Неработеща хижа Отговорете с цитат
Моля да се отбележи върху картата, че хижа "Родопски партизани" ("Академика") не работи и е затворена от дълго време. Не знам как да правя трек за това.
Днес, след като два часа вървях по снега по река Първенецка по напълно запустяла и немаркирана пътека между пропасти и скали, се надявах да се стопля с горещ чай в хижата. С ужас разбрах от случайно минаващ турист, че хижата не работи поради спорове за собственост.
Аз гледах картата и се надявах, но бях излъган. Дано и друг турист не се излъже по погрешната информация.
Нед Яну 03, 2016 12:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Неработеща хижа Отговорете с цитат
El Sendador написа:
Моля да се отбележи върху картата, че хижа "Родопски партизани" ("Академика") не работи и е затворена от дълго време. Не знам как да правя трек за това.
Днес, след като два часа вървях по снега по река Първенецка по напълно запустяла и немаркирана пътека между пропасти и скали, се надявах да се стопля с горещ чай в хижата. С ужас разбрах от случайно минаващ турист, че хижата не работи поради спорове за собственост.
Аз гледах картата и се надявах, но бях излъган. Дано и друг турист не се излъже по погрешната информация.

По въпроса има цяла тема във форума. Картата посочва къде има хижи, но не и работното им време. Горещ чай предвидливите, особено зиме, си носят в термос.
Нед Яну 03, 2016 12:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Никъде не пиша за работно време на хижата. Тази хижа ВЪОБЩЕ НЕ РАБОТИ. И е изцяло запустяла.
Затова помолих в картата "БГ-планини" да се коригира информацията за хижата, а именно - в скоби да се добави (неработеща). Така е направено в картата и за други хижи. Защо да не се напише и за тази, след като е истина?
П. П. Благодаря за сарказма относно горещия чай ... ще го имам предвид.
Нед Яну 03, 2016 12:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: Неработеща хижа Отговорете с цитат
El Sendador написа:
че хижата не работи поради спорове за собственост.

А като се решат споровете Ведрин ше махне надписа-ква му е работата Very Happy
Картата не е информационен бюлетин-ако изобщо трябва да се дискутира този въпрос-обърни се към сайта за хижите- http://www.bulgarian-mountains.com/ а най-добре е просто да звъннеш на телефоните(повечето са актуални) и да се информираш-успех!
Нед Яну 03, 2016 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение Re: Неработеща хижа Отговорете с цитат
fena73 написа:
... Картата не е информационен бюлетин ...

A aз си въобразявах, че именно от картата се информираме за реалното състояние на туристическите обекти. Явно съм грешал.
Тогава, fena73, бихте ли ми казали каква е целта на една карта, след като твърдите, че картата не е информационен носител?
Нед Яну 03, 2016 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Re: Неработеща хижа Отговорете с цитат
El Sendador написа:
fena73 написа:
... Картата не е информационен бюлетин ...

A aз си въобразявах, че именно от картата се информираме за реалното състояние на туристическите обекти. Явно съм грешал.


Въображението ти играе лоша шега, очевидно. Как си оцелял до 50+ без точен справочник за живота, нямам идея Cool

Картата информира за минало състояние на туристическите обекти. Информация за реалното им състояние можеш да добиеш само в нарочен телефонен разговор с хижаря или някой, дето е минавал скоро покрай обекта. Тази информация обаче няма да ти даде сигурност за бъдещото състояние на този обект. Т.е. възможно е след два дни хижаря да е заключил хижата и да е драснал за припаси към града Laughing

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Яну 03, 2016 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov