ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нов вид снегоходки - кажете мнение?
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Нов вид снегоходки - кажете мнение?
Автор Съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Нов вид снегоходки - кажете мнение? Отговорете с цитат
Супер много се зарадвах, като видях, че българи са направили нов вид снегоходки, желая им успех в разработването на продукта. За съжаление не успях да намеря цена, явно тепърва ще бъдат пуснати на пазара.

http://www.smallfoot.eu/

Ето и ютуб канала с ралични тестове : http://www.youtube.com/user/SmallFootSnowshoes

Без да имам особен опит със снегоходки, бих искал да ги пробвам. Вие какво мислите?
Пон Дек 24, 2012 3:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Re: Нов вид снегоходки - кажете мнение? Отговорете с цитат
loudidd написа:
Супер много се зарадвах, като видях, че българи са направили нов вид снегоходки, желая им успех в разработването на продукта. За съжаление не успях да намеря цена, явно тепърва ще бъдат пуснати на пазара.

http://www.smallfoot.eu/

Ето и ютуб канала с ралични тестове : http://www.youtube.com/user/SmallFootSnowshoes

Без да имам особен опит със снегоходки, бих искал да ги пробвам. Вие какво мислите?


Според мен това е само за равно, макар, че и там не знам как точно ще е с него. На високо и ти и уредите ще заплачете с човешки глас. Wink
Пон Дек 24, 2012 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Това по скоро прилича на нещо за ходене по вода ,и най вече на спасителен пояс. Laughing
Shocked Или микро надуваема лодка Shocked без дъно...
Как само се кефят пингвинчетата от човешката глупост . Laughing
Пон Дек 24, 2012 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Това нещо е приложимо само в места като Делиормана, за да имат възможност хората когато ги натисне виелицата да проверят дали е останало брашно в местния Универмаг . И без да имаш голям опит в снегогазенето става ясно , че на терен със страничен наклон ще падне голяма веселба . Използването на тези снегоходки в планината е немислимо. И аз в началото почнах да търся цена въпреки очевадния недостатък със сцеплението, но като прочетох какво им е теглото бързо ми мина мерака Laughing . 1,460кг +0,220кг за котките и незнам колко си за помпичка ,калъфчета, лепенки и т.н. го докарват колкото ТСЛ-ките Wink , което нулира единственото им възможно предимство.......

п.с.Като се замисля имат си и положителни качества - могат да се използват като столче, възглавница , шейна по фирновани склонове......... Laughing

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU

Последната промяна е направена от ПАВЕЛ на Пон Дек 24, 2012 11:33 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Дек 24, 2012 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Тук поговорката:
"Що е Българско и родно то е непригодно"
важи с пълна сила.

Ако цената е добра ще си взема едни лятото за морето Laughing Laughing Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Дек 24, 2012 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
ПАВЕЛ написа:
Това нещо е приложимо само в места като Делиормана, за да могат хората когато ги натисне виелицата да имат възможност да проверят дали е останало брашно в местния Универмаг . И без да имаш голям опит в снегогазенето става ясно , че на терен със страничен наклон ще падне голяма веселба . Използването на тези снегоходки в планината е немислимо. И аз в началото почнах да търся цена въпреки очевадния недостатък със сцеплението, но като прочетох какво им е теглото бързо ми мина мерака Laughing . 1,460кг +0,220кг за котките и незнам колко си за помпичка ,калъфчета, лепенки и т.н. го докарват колкото ТСЛ-ките Wink , което нулира единственото им възможно предимство.......

п.с.Като се замисля имат си и положителни качества - могат да се използват като столче, възглавница , шейна по фирновани склонове......... Laughing


Цената също е по-висока от TSL.
Пон Дек 24, 2012 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sev



Регистриран на: 01 Дек 2011
Мнения: 22
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз търсих къде се продават, намерих това Confused http://www.xtenex-suisse.ch/prestashop/product.php?id_product=41
Пон Дек 24, 2012 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
ПАВЕЛ написа:
Това нещо е приложимо само в места като Делиормана, за да имат възможност хората когато ги натисне виелицата да проверят дали е останало брашно в местния Универмаг ...

Павле, аз толкова те уважавам, ти целия "Делиорман" и делиорманци ги направи на "кайма". Very Happy (Шега, свикнали сме да възприемаме сравненията по-добре, от сравняващите).

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Дек 25, 2012 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Отговорете с цитат
Голямо суркане ще падне . Това ,, изобретение ,, ще създаде доста работа на ПСС и травматолозите.
Вто Дек 25, 2012 8:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Сори ама 250ш.ф. то това си е направо безумие. Surprised Surprised Surprised

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Дек 25, 2012 5:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Струвами се, че малко говорите наизуст. Very Happy
Нещо което даже не сте пробвали му лепвате етикет - негодно.
Утре ще взема два чифта от създателя им за проба и после ще пиша.
Ако някой иска да дойде с мен за пробата да ми пише.

Пропуснах да кажа, че пробата няма да е утре а в някой от следващите почивни дни по Витоша или по Рила.
И цента ne е 250 CHF а доста по-ниска.
Пет Дек 28, 2012 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Определено предимство би било компактния размер при пренасяне. Също по-малкото тегло, все пак. Но аз също се съмнявам, че са използваеми при по-голям наклон, особено при мек сняг, когато котките отдолу са безполезни и единствено можеш да напреднеш със странично закантване на снегоходките.
Пет Дек 28, 2012 11:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
. Но аз също се съмнявам, че са използваеми при по-голям наклон, особено при мек сняг, когато котките отдолу са безполезни и единствено можеш да напреднеш със странично закантване на снегоходките.


Абсолютно, точно за това става въпрос Wink .... Придвижването със странично закантване дори и с нормални снегоходки си е божие наказание, какво остава за тези играчки.......Освен това ако конструктивното решение беше удачно, големите фирми производителки на подобен род екипровка да са го "хапнали " отдавна Wink

п.с. Аз все пак не виждам никакво предимство при теглото - само 90 грама са по-леки от ТСЛ-226 . И то без помпичката, и задължителния(според мен) ремонтен комплект Laughing ......

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Съб Дек 29, 2012 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
Old
Все умни хора с опит в планината пък гледай........ Shocked Very Happy
Ами,ако го боднеш с щеката (без да искаш) или стъпиш на некое остро камиче и се спука туй нящо.... Sex
(на едно от клипчетата по-горе едни младежи нещо махат с едни щеки и скачат около едни камънаци)
Това изубретьене е все едно да управляваш лодка със щеки ,не с гребла . Не си е на мястото!
Но пък е в сила аптекарския принцип:
,,Може да не помага,но поне (не чак толкова) е скъпо,,

Oops


Последната промяна е направена от баир_будала на Нед Дек 30, 2012 3:04 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Дек 29, 2012 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Предполагам мислено е за сноубордисти - да се метнат нависоко, да ги приберат в компактен размер, после в раницата и - надолу по улеите.
За "нормално" придвижване в зимна планина, по техничен терен - очевидно не стават.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Дек 29, 2012 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov