ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Каква е най - подходящата екипировка за КЕ според вас?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Каква е най - подходящата екипировка за КЕ според вас?
Автор Съобщение
kaspar_kz



Регистриран на: 22 Окт 2016
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите! Ще са ми от полза. Ще ходя през лятото с групата организирана от БФТ от 21.07 - 08.08.2017г. Ще гледам да избера някой с по ниски температури на комфорт. Пък за носенето от БФТ осигуряват транспорт на палатките, чувалите и още там каквото решиш, че няма да ти е полезно за през деня.
Пет Апр 21, 2017 3:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Важно! Отговорете с цитат
Вземи тел!
Пон Апр 24, 2017 2:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Аз каква я мислих, тя каква стана... Отговорете с цитат
Щях да си купувам ново кууо. С него да прешляпам от Ком до Емине тоя път. Ама както един схфорумец каза... При така стеклите се обстоятелства, да търся жипка или пикап и да сменя туристоизповеданието...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Апр 24, 2017 2:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Val.T



Регистриран на: 29 Апр 2017
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, наумила съм да правя К-Е лятото. Та, като за неук, но упорит млад турист - трябва ми съвет за обувките. Четох за хора по сандали - не ми звучи разумно за трънаци и треви. Иска ми се да е нещо удобно, стабилно и да не е твърде скъпо ... много претенции станаха. Laughing
Гледах разни обувки в Декатлон, но ми се видяха хилави. Какво ще ги правя ако се разлепят на 3тия ден ..
Помощ! Препоръчайте нещо конкретно.
Благодаря!
Съб Апр 29, 2017 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Val.T написа:
Четох за хора по сандали - не ми звучи разумно за трънаци и треви. Иска ми се да е нещо удобно, стабилно и да не е твърде скъпо ... много претенции станаха. Laughing

Здравей, Val.T, при дългите преходи няма разумно или неразумно, има подходящо за човека, различните хора се чустват удобно с различна екипировка.
Така че ти първо трябва да уточниш дали искаш висока обувка над глезена или ниски обувки, маратонки.
И второ - не твърде скъпо е много разтегливо понятие, за някого 400 лева е евтино, за друг и 200 лева са много. Сложи някаква горна граница.
С организираната група ли ще бъдеш или самостоятелно?

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Апр 30, 2017 1:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Ком-Емине в огромната си част всъщност е съвкупност от черни пътища, пътеки и дори асфалтирани шосета. "Трънаци и треви" има пренебрежимо малко. Ако не говорим за дълбока кал и страх от змии, трудно може да се намери по-добра обувка от сандалите. Пък и по принцип не е лоша идеята да се носят два чифта обувки и да се сменят според нуждите. Единият от тях може да е сандали и не малко хора правят точно това.
Нед Апр 30, 2017 9:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Val.T



Регистриран на: 29 Апр 2017
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Val.T написа:
Четох за хора по сандали - не ми звучи разумно за трънаци и треви. Иска ми се да е нещо удобно, стабилно и да не е твърде скъпо ... много претенции станаха. Laughing

Здравей, Val.T, при дългите преходи няма разумно или неразумно, има подходящо за човека, различните хора се чустват удобно с различна екипировка.
Така че ти първо трябва да уточниш дали искаш висока обувка над глезена или ниски обувки, маратонки.
И второ - не твърде скъпо е много разтегливо понятие, за някого 400 лева е евтино, за друг и 200 лева са много. Сложи някаква горна граница.
С организираната група ли ще бъдеш или самостоятелно?


Благодаря за отговорите!
Дали да е над глезена или не е също нещо за което се чудя. Чувам различни мнения, за това се питах на вас тук кое ви е било по-удобно и по-сигурно. За по-високите ботушести си мисля, че ще ми сварят краката, за тези тип маратонка, че мога да си прецакам глезените. Rolling Eyes
Относно цената - до към 150-200 лв като горна граница гледам. И няма да съм с организираните групи.
Нед Апр 30, 2017 2:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
yu1up



Регистриран на: 17 Мар 2015
Мнения: 58

Мнение Ком-Емине Отговорете с цитат
Неби било добре да си сама . Намери компания, приятел, дори и куче да е.
Нед Апр 30, 2017 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Val.T написа:

Дали да е над глезена или не е също нещо за което се чудя. Чувам различни мнения, за това се питах на вас тук кое ви е било по-удобно и по-сигурно. За по-високите ботушести си мисля, че ще ми сварят краката, за тези тип маратонка, че мога да си прецакам глезените. Rolling Eyes

Нали това ти казвам - не трябва да се питаш на нас какво ни е било удобно, а какво ти е удобно на теб. Ти досега ходила ли си на планина? В Стара планина? С какво си била обута?
Каквото е за двудневен преход, това е и за двайсетдневен.
И имай готовност да смениш обувките, дали ще си носиш други в раницата, дали ще разчиташ на ятаци, но даже и джапанки да са, ще е по-добре, отколкото да нямаш какво да обуеш при травма или ако се скъсат основните.
Аз преди да си купя Crispi-тата (чудесни обувки!), износих два чифта Lytos. С едните минах Е-8, макар и да имаха вече дупки. Не са най-прекрасните обувки на света, но са евтини. Имат един съществен недостатък, тесни са. Т.е., ако си с тесен крак, няма да имаш проблеми, но ако ти е широко стъпалото, може да те стискат и дори да ти направят мазоли на малките пръсти.
Ето тук можеш да погледнеш в Алпито какво предлагат: линк
Не мога да бъда по-полезна с конкретни предложения, защото за целия ми живот съм си купувала всичко на всичко само четири чифта летни туристически обувки. Rolling Eyes
Не знам кога ще правиш Ком-Емине, но сигурно ще е юли или август, така че нямаш много време, а трябва да ги разтъпчеш добре, преди да тръгнеш, така че не се чуди много.

И накрая с риск да съм досадна (извинявай!), за пореден път ще повторя съвета - премери си раницата преди да тръгнеш и ни кажи тук колко тежи, та да те навикаме ако се налага и да те спасим да не повториш нашата грешка Wink
Успех!

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Май 01, 2017 7:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Val.T



Регистриран на: 29 Апр 2017
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря, Mariana1000 . До сега съм ходила само с обикновени маратонки или зимата ботуши. Знам, че няма да ми се размине с толкова тънки подметки за това начинание. Ще видя линка, макар че имам широк крак и обичам да ми е широчко.
И обещавам да потисна женския си инстинкт да взема цялата покъщнина Laughing Усещам се, че напира.
Пон Май 01, 2017 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ogobogo



Регистриран на: 24 Окт 2012
Мнения: 116

Мнение Отговорете с цитат
Най-вече не прави грешката да тръгнеш с нови обувки. А относно какви обувки - то си е май чисто индивидуално. Един познат направи Коза стена-Емине по сандали с вълнени чорапи.

Вземи походи малко с обувки/ сандали/ гуменки... и си реши сама. Поне за мен - сандал+обувки- си е най-добре. Сменяш според времето. Иначе нали има обувки между сандал и обувка, но такова животно не съм носил и нищо не мога да кажа.

Относно евтини обувки, не знам дали тук е удачното място да кажа, но до Доспат има едно село Змеица и там има цех за обувки, които ужким били на ишлеме (Asics/ Diadora). Не знам какво качество са, запознатите да кажат. Предполагам ,че цените няма да са магазинни. Не си струва да се ходи за обувки дотам, но пък си струва да се отиде на разходка за няколко дена из района.
Пон Май 01, 2017 4:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dea simeonova



Регистриран на: 30 Сеп 2015
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
За това време на годината в Стара планина и с двата си крака препоръчвам или апроуч обувки,или планински маратонки но задължително без мембрана.Ясно е че всеки преценява за себе си,ясно е че има хора ,които имат нужда от протекция на глезена,но според мен ходене с високи обувки в юлско-августовските жеги ,си е живо самоубийство.Като евтин вариaнт за ниска планиска маратонка или апроуч обувка препоръчвам Алпина.Като удобство на стелка и подметка Ласпортива.Другият ми съвет е -при избор на по евтини обувки ,по възможност да се сменят стелките с по удобни.Хубаво е подметката на обувката да има някакъв междинен слой от по мека структора(примерно ева).Останалото е въпрос до стъпало.
Пон Май 01, 2017 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
http://sports.mymall.bg/products/Gelert-Leather-Boot-%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B4-%28186277%252d18627703%29.html


Имаме четиримата в семейството по чифт, идеалния вариант между цена и качество според мен. Ходили са от Алпи до Майя Йезерце /лято/. В България на много места, често и зимата. И нищо... седят си здрави. Вода не пускат, пришки не правят, не запарват. Е изискват поддръжка като всяка кожена обувка.
Успех!!!

п.п. има мъжки и дамски вариант, но не знам къде е разликата, свода като че ли е един и същ...
Пон Май 01, 2017 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dea simeonova



Регистриран на: 30 Сеп 2015
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
Абсолютно и категорично твърдо не!С подобни обувки и 50 км. са много.Честно по някой път си мисля ч в този сайт пишат само пациенти с коксартроза ,гонартроза или яки ментални проблеми.ЛЯТО Е!времето на прехода е ЛЯТО! Температурите до 1000 метра са около 30градуса!!!!Има 3-4 дена в от целият преход който са леко по-екстремни,другото е чакъл и пръст.Около 600 километра са!Това че някой се е родил с кубинки на краката и се изживява като буш(МЕН)крафтър не значи че трябва да си вре гагата в подобни теми.600 км.?Айде задачка за питащия.Нека си представи тя обувката за лято която ще я пренесе през тези 58....? километра! А доктора надявам се не е ортопед че иначе да връща дипломата!
Вто Май 02, 2017 1:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
dea simeonova написа:
Абсолютно и категорично твърдо не!С подобни обувки и 50 км. са много....А доктора надявам се не е ортопед че иначе да връща дипломата!


Хи хи хи.
Не всеки е като Дизела, да го изтича по маратонки за 109 часа. А това че е ЛЯТО, не означава, че не се е случвало да вали с дни и да газиш кал до над глезена...
Генерални заключения извадил някой... А патилите да не ги слушат! Хах ама и Доктора го отнесе Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Май 02, 2017 1:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 5 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov