ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
На Великден по Пътеката
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
На Великден по Пътеката
Автор Съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение На Великден по Пътеката Отговорете с цитат
Здравейте приятели, на 10.04.2015г. ще тренираме за Великден по трасето на Е-3
От Котелски до Айтоски проход, три дена и две нощи, за сега сме четири човека, аз и жената и адаша с дъщеря си.
Всеки е добре дошъл!
Старта е около 08.30часа, ще видим как е в ниската част, има ли паднали дървета и прогонване на маршрута.
Ще спим прави, вързани за дърветата, да не паднем, един спи легнал, защото няма кой да го върже, Very Happy
хе майтап.
Аз лично ще сложа в раницата всичко което ще е и лятото в нея.
Вто Мар 31, 2015 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дайте повече информация за нощувките, къде ще бъдат, на палатка или в хижа/къща за гости/заведение?
Това левурдата ли ще бъде или просто разузнаване? Защото като гледам разстоянието, три дена само ще се ходи, няма да има време за маркиране.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Мар 31, 2015 8:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
По принцип бяхме решили да направим една тренировка от Върбица до Котел, спим там в тая къща в която е спал Пацо и се въщаме.
Като споменах на адаша (todor__x) и той каза:
-Да го направим от Котел до х.Луда Камчия (Дропла),с две нощувки, едната ще е може би в х.Върбишки проход, другата може да е на палтка.
И аз се съгласих, идеално, ще видим къде сме се изгубили и ще сме при максимално близки условия.
Ще прогоним маршрута, ще има прясна информация за обстановката и трак, особенно Върбица-Риш.

Нататък адаша да каже как ще е.
Вто Мар 31, 2015 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Дайте повече информация за нощувките, къде ще бъдат, на палатка или в хижа/къща за гости/заведение?
Това левурдата ли ще бъде или просто разузнаване? Защото като гледам разстоянието, три дена само ще се ходи, няма да има време за маркиране.


Относно нощувките. Зависи от времето. Както обикновено. Палатки при топло. Хижа при студено.
Смятам да е разузнаване, записване на трак и показване на видео + снимките. Маркирането е " ?".
Участъка от Цигански гроб към Караборун не е с подновена маркировка както знаете, зависи от времето с което ще разполагаме.
То и по р. Герила има нужда. Това от къде ще се мине е също от значение. Дали ще е Върбишки или директно на Елешница.
Избора вероятно ще го правим на место и ход. По кой от възможностите да е. Места с вода и за бивак да се отбележат, покажат.

Поканени са всички желаещи да се включат, но и да преценят ще издържат ли на ходенето. Варна, Шумен, Бургас, Сливен, ... ?

Първия и третия ден ще са по-кратки, но Ком-Еминейско 8-9 часа, по средата зависи.
Завършвам пак с нощувките на Върбишки хижата, или Елешница под " ?", на Ришки горското, при лошо време, добро ли е бивак.
Вто Мар 31, 2015 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Добре, значи ще е преход. Време за маркиране няма да остане много. Ако е така ще го пропусна, не че не ми се иска да дойда, но ми е далече и ако ще го минавам, ще е в по-хубаво време и бавно, да видя и алтернативите. И да има възможност за дооправяне тук там... ако остане нещо до тогава Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Мар 31, 2015 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
HHristov



Регистриран на: 05 Дек 2013
Мнения: 88
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
Поканени са всички желаещи да се включат, но и да преценят ще издържат ли на ходенето. Варна, Шумен, Бургас, Сливен, ... ?


Като спомена Шумен ще взема да се включа, че и аз имам да тренирам, а дали ще е левурда, или сняг ще видим на място.
Чет Апр 02, 2015 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Очаква се включване на варненска група, поне в лицето на джой-бой /дидо, още визирам оги/ охо-бохо/.
Малко провокация и дезорганизация в стил "Цецо", но ако се получи ще е добре!
За салатата прясна левурда с Великденски яйца + още гориво за вечерта.
Нема само да мааме де, да има и разпускане!
Да няма после, чул не до чул и разбрал не разбрал.
Все пак е празник, да го отбележим подобаващо и по наш си начин!
Пет Апр 03, 2015 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Тръгването на 10 април в 8:30, ама откъде точно?
Как ще стигнете в 8:30 в Котел?
От Дъскотна как ще стане евакуацията?
Само от Шумен и Варна ли приемате или?


Е сега, ще се обиждаме ли? Very Happy
8.30 пристига адаша и Румито на автогарата, ние ще ги чакаме на старта, а старта е на главния път до табелата край на Котел.
До Котел с автобус и кой с каквото може, ВСЕКИ е добре дошъл, даже по-хубаво ще стане с повече хора, от Дъскотна с влак, наляво и надясно.

За сега сме 5 човека todor__x; HHristov; rumi_xristova; viktoriat; Тодор (Тошко)
Пет Апр 03, 2015 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тодор (Тошко) написа:
... от Дъскотна с влак, наляво и надясно.

Недей, Тошко, че изтръпнах като го прочетох това. Ако знаеш колко критики съм отнесла за подобни изказвания. Няма наляво, надясно има изток, запад, север, юг Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Апр 03, 2015 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Тодор (Тошко) написа:
... от Дъскотна с влак, наляво и надясно.

Недей, Тошко, че изтръпнах като го прочетох това. Ако знаеш колко критики съм отнесла за подобни изказвания. Няма наляво, надясно има изток, запад, север, юг Laughing


Добре де, имах предвид север и юг, защото ляво и дясно е перпендикулярно на Пътеката.
Пет Апр 03, 2015 11:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Тодор (Тошко) написа:
Mariana1000 написа:
Тодор (Тошко) написа:
... от Дъскотна с влак, наляво и надясно.

Недей, Тошко, че изтръпнах като го прочетох това. Ако знаеш колко критики съм отнесла за подобни изказвания. Няма наляво, надясно има изток, запад, север, юг Laughing


Добре де, имах предвид север и юг, защото ляво и дясно е перпендикулярно на Пътеката.


Може и отгоре-отдолу. Примерно с метрото Rolling Eyes Или с парашут Very Happy
Съб Апр 04, 2015 12:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Тодор (Тошко) написа:
Mariana1000 написа:
Тодор (Тошко) написа:
... от Дъскотна с влак, наляво и надясно.

Недей, Тошко, че изтръпнах като го прочетох това. Ако знаеш колко критики съм отнесла за подобни изказвания. Няма наляво, надясно има изток, запад, север, юг Laughing


Добре де, имах предвид север и юг, защото ляво и дясно е перпендикулярно на Пътеката.


Може и отгоре-отдолу. Примерно с метрото Rolling Eyes Или с парашут Very Happy

На тръгване от изходната точка до Котел най-добре е с кола.
Трудно е на връщане от Дъскотна до Котел при колата. Мисля, че ще е най-добре по вода(река Камчия), още по-лесно по въздух.
Но, всичко е подробности, всеки по своя път - на някъде Very Happy
Ако по-късно направим "приятели на левурдата", ще бъда там. дъра-бъра Clap

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Апр 04, 2015 7:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Към ЗеЦе или Иво:
Вярно от Ески Заара е трудно, но не и невъзможно да се стигне в уречения час до Котел.
Примерно ползваш бързия сутринта рано за Бургас, от Сливен или при нас в Карнобат.
Ще съм от нощна на тръгване, така че и посрещач ще имаш.
За връщане предполагам че още по обяд ще стигнем до Дропла, Вишна или Дъскотна.

Към Мечо, а и всички приятели на ЛЕВУРДАТА датите 18 и19. 04. за среща как ви се виждат?!
Смятам че са подходящи, въпроса е мястото?
Петоструйната, ако ще е традиция?!
Беседката под Голямата нива?! По трудно достъпна за коли.
На х. Луда Камчия, Каите, защо пък не?!
Съб Апр 04, 2015 8:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
Към ЗеЦе или Иво:

Към Мечо, а и всички приятели на ЛЕВУРДАТА датите 18 и19. 04. за среща как ви се виждат?!
Смятам че са подходящи, въпроса е мястото?
Петоструйната, ако ще е традиция?!
Беседката под Голямата нива?! По трудно достъпна за коли.
На х. Луда Камчия, Каите, защо пък не?!


За един невежа можете ли му обясните де е туй чудо "Петоструйната" и "Голямата нива". Луда Камчия я знам къде е Very Happy
Съб Апр 04, 2015 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Петосруйната чешма, с беседката, виж от миналата пролет, е бившия пионерски лагер на Ришкия проход, над Крумовия мост, като се отива на север.

За беседката под Голямата нива е на север от с.Манолич и с.Каменско, пак го има в някоя от темите по Риш.
Съб Апр 04, 2015 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov