ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
На Великден по Пътеката
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
На Великден по Пътеката
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ужасът на Риш! Laughing И все пак без да подценявам това, което сте преживели, не може да се сравнява с онова дето го чистихме по-миналата година Smile Май всяка година трябва да се чисти там, а аз си мислех че сме приключили Sad Ама че противно място, добре хората го избягваха, от какъв зор ние сме се лепнали за него не знам Wink

За пресичането на реката - браво, това ми е номер две в най-неприятните неща в планината. Особено пролетта, като е студена водата.
Япъдере ми се видя плитка, имаше ли нужда да се събувате, или за кеф си поджапахте вътре? Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Апр 13, 2015 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Клиповете са екстра, дават представа за положението, но хайде сега някой да се прежали и в темата за левурдата да опише точно къде има нужда от чистене и за колко дена и как ще можем да се справим? Че нещо не стигаме до съгласие за датите, а за два дена ми се струва че тая работа няма да стане.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Апр 13, 2015 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Клиповете са екстра, дават представа за положението, но хайде сега някой да се прежали и в темата за левурдата да опише точно къде има нужда от чистене и за колко дена и как ще можем да се справим? Че нещо не стигаме до съгласие за датите, а за два дена ми се струва че тая работа няма да стане.

аз имах оферта за печено агне на Кранево по първи май, ама май предпочитам да дойда на ришки Smile.. за 3 дни ще бъде мн яко Smile
Пон Апр 13, 2015 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Тодор (Тошко) написа:
...
След Голямата нива има едно стръмно изкачване до билото, там е клонопад, мармалад и пуканки, там направихме 6км за 4 часа
...

Струва ми се, че тази година Ком Еминци ще тръгнат по оная пътека, която бе маркирана от Мечо и някои обявиха че "не става".
Тя избягваше онова "стръмно изкачване до билото, там е мармалад и пуканки"
Избягваше и сухото дере(не онова, маркираното през Април 2014), а това, на около час от Голямата нива:

Там не вярвам да има паднали дървета.
Това паднало дърво миналата година още беше там. От там започва моята маркировка.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Апр 13, 2015 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
joy_boy написа:
Mariana1000 написа:
Клиповете са екстра, дават представа за положението, но хайде сега някой да се прежали и в темата за левурдата да опише точно къде има нужда от чистене и за колко дена и как ще можем да се справим? Че нещо не стигаме до съгласие за датите, а за два дена ми се струва че тая работа няма да стане.

аз имах оферта за печено агне на Кранево по първи май, ама май предпочитам да дойда на ришки Smile.. за 3 дни ще бъде мн яко Smile

+ 1
Ще маркираме и ще оценим, от къде трябва да се мине.
Ще се явявам на куц крак.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Апр 13, 2015 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Специално към Мечо:
Точно по твоята пътека е най-зле, преди по билото и нататък.
Ще се опитам довечера да дам повече подробности.
След Ришки от онова забатаченото на изток от Каръка е станало още по-зле и на още едно място.
Вто Апр 14, 2015 8:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тошко, кажи и какво е положението за достъп с кола до това място след Каръка? Кал, коловози има ли?
Както и къде според теб е добре да се нощува за да сме възможно най-близко до проблемните места? Беседката откъм Каменско? Какво е състояните на пътищата там?

Хайде който мисли да идва да казва за датите. И аз съм канена на един РД около първи май и ми е голямо желанието и за там, но новата битка с Ужасът на Риш не мога да пропусна. Ако е тогава мога да тръгна и в четвъртък следобяд, така още в петък рано-рано ще се захванем за работа Smile

Ще има ли и други желаещи от София?

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Апр 14, 2015 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
...Специално към Мечо:
Точно по твоята пътека е най-зле, преди по билото и нататък.
...

"Специално към todor_х":
Тошо, ти кога за последно си минал по нея пътека, та отсичаш:
"по твоята пътека е най-зле"?
Изобщо, някога минавал ли си по нея?

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Апр 14, 2015 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Не се обиждай, Приятел! Не ме разбирай грешно!
Много ми е тежко и мъчно от цялата ситуация.
Знаеш го с Природата не можем да се борим.
Желанието ми е да помогна с каквото мога.

Как да го направим проходимо?
Дали да тръгнем към сухото и по твоята нататък, или и по билото.
По пътя не знам как е.
Само видяхме как е от горе на долу. Не е "розово", никак.

От това което казва и Димо, предполагам, че и на други места е така.
Става още по-трудно да разчистим всичко.
За такава ситуация си се досетил, както разбирам от по-рано
Вто Апр 14, 2015 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
Не се обиждай, Приятел! Не ме разбирай грешно!
Много ми е тежко и мъчно от цялата ситуация.
Знаеш го с Природата не можем да се борим.
Желанието ми е да помогна с каквото мога.

Как да го направим проходимо?
Дали да тръгнем към сухото и по твоята нататък, или и по билото.
По пътя не знам как е.
Само видяхме как е от горе на долу. Не е "розово", никак.

От това което казва и Димо, предполагам, че и на други места е така.
Става още по-трудно да разчистим всичко.
За такава ситуация си се досетил, както разбирам от по-рано

Тошо, не се обиждам. Знам какво искаш да ми кажеш.
Нито аз знам, нито пък ти знаеш в какво положение е подсичащата пътека.
Предполагам, че тя е далеч по-добре, защото през 2011 година навсякъде беше ужас. По сухото дере беше непроходимо. През 2013 г. беше още по-лошо. А там където маркирах аз, нямаше никакви паднали дървета. Затова се надявам и сега да е така.
Предполагам, че по пътя от разклона на снимката до сухото дере може и да има паднало, но да се надяваме да го разчистят тези, дето возят дърва по него път.



Пътеката по билото няма кой да чисти, освен да се хванем ние.

Кажи моля ти се, какво е положението от Байряка до чешмата на mikesli. Това, което разчистихме през 2013 г.с групата на Цецо.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Апр 14, 2015 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
През 2012 г. беше по-зле между Върбишки и Ришки проход. Сега по билото от където минахме има нападали клони и дървета, но се върви. Най-зле става, когато се излезе на пътя, където излиза и пътеката по сухото дере почти до първата вода /където се гребе с канчето/. После до чешмата на Митко е чисто, а и след нея - някъде има по нападали клони, но пътеката е добра, а пък маркировката си е идеална - без проблеми я следвахме в тъмното.
След Ришки проход към Дъскотна, след като се мине Големия Карък има две места, особено второто по пътя, където е ужасно. Много нападали дървета, които не знаеш от къде да минеш.
Чешмата до Голямата нива, малко надолу по пътя към беседката не тече и около нея също. Разчитахме от там да напълним вода, но нямаше.
Сега да пусна и линк за снимките:

https://plus.google.com/photos/108520714067713265624/albums/6137502316798161185?authkey=CO3KlKqn_MyT5AE
Сря Апр 15, 2015 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
От Края, върха на Сухото дере, до Байряка и на към 1/3 след слизането му от север е лошото.
По билото от Голямата нива и след това до извора се върви трудно, гадно е, но не и усилно тежко.

Пак го повтарям. Там където сме чистили е добре. Изключвайки билото.
Падало е там където беше чисто преди. Поразени са останалите здрави дървета, сега те са с нападали и прекършени клони.
Сря Апр 15, 2015 8:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тошко и Руми,
от снимка 338 до 353 е след Голям Карък, но преди разклона за Рупча, нали? Има ли там маркировка, не видях по снимките? Това само през гората ли е, има ли там някакъв път?
Ние 2012 на едно място видяхме как пътеката се отклонява от пътя, но положението изглеждаше ужасно и не минахме оттам, дали тези дървета не са още оттогава?
То и по пътя беше ужасно, като си спомня, но до някъде го бяха разчистили.
Плътно по маркировката ли се движихте там? Има ли възможност да я изместим, ако има по-чист път, вместо да разчистваме?
За миналата година нямаше оплаквания от тази отсечка, нали?

Страхувам се, че като се забием пак под Байряка и за тук няма да остане време. А аз ще имам отпуска чак през юли, тогава ми се иска да отделя една седмица за море и ако мога да видя пак Емине. Но ще е късно за тогава да организираме пак нещо, нали?
Та ще опитваме ли да чистим всичко сега на левурдата или ще бъде мисията невъзможна? Think

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Апр 15, 2015 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
Това от линка е в бунгалата на горското стопанство Немой дере -Карнобат. На 10 мин. надолу по асфалта от Крумовия мост е.

Снимките от 338 до 353 са след Големия Карък, но преди разклона за Рупча. От 338 до 341 са по пътеката, където и през 2012 г. си имаше нападали дървета. Другите са по пътя, когато маркировката завива в дясно. Христо сложи точки на трака на проблемната отсечка и по-точно би могъл да каже къде е точно. Има път, който много обикаля, но после се съединява с маркировката. Само по маркировката се движихме - на 348 снимка се вижда.
Сря Апр 15, 2015 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами Христо да дава трака тогава Very Happy

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Апр 16, 2015 12:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov