ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком Емине
Иди на страница 1, 2, 3 ... 52, 53, 54  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком Емине
Автор Съобщение
AnthonyM



Регистриран на: 27 Апр 2008
Мнения: 1

Мнение Ком Емине Отговорете с цитат
Здравейте.
Изобщо не съм бил на стара планина но искам да мина маршрута ком-емине или София-Мургаш-Емине. С други думи от софия до морето. Условието е да не се използват никакви моторни превозни средства. Дата на тръгване около 15-20 юни.
Аз съм чувал много страховити истории за този маршрут но мисля че за 18 дни може спокойно да се мине дори от несериозни туристи като мен. Възмоно ли е това?
Нед Апр 27, 2008 12:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Всичко е възможно... Wink

Само здраво дупе да имаш...и да те слушат краката до края.

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Нед Апр 27, 2008 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Ето пътеписчета за Ком-Емине ако имаш интерес да четеш!Smile

Първи пътепис - за 12 дни изминат:
част 1: http://oreliak.org/index.php?item=article&action=view&article_id=146
част 2: http://oreliak.org/index.php?item=article&action=view&article_id=147

Втори пътепис - за 24 дни изминат и описан с големи подробности:
част 1: http://oreliak.org/index.php?item=article&action=view&article_id=116
част 2: http://oreliak.org/index.php?item=article&action=view&article_id=117

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Апр 28, 2008 7:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
gotinoto3501



Регистриран на: 11 Дек 2007
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
чудесно си решил да преминеш по маршрута ком-емине.на мен това ми е мечта.аз се канех тази година да се пробвам,но нещо не мога да намеря съмишленици в начинанието,така че всичко ще остане май за догодина.ако не успееш тази година ме брой и мен за другатаSmileSmileSmileSmile.но все пак успехSmileSmile
Чет Май 08, 2008 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mrdobrev



Регистриран на: 26 Юни 2008
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
За Ком - Емине питайте старите туристи...
Това си е най-голямото постижение за българския турист.
Трябва здраво ходене 20 дни и да носиш по-тежка раница Smile
Сря Юли 02, 2008 10:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobithebull



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 1

Мнение hi Отговорете с цитат
az smqtam da trugvam v na4aloto na juli skype bobity_85 Smile
Чет Май 13, 2010 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Тази година юли го дават с много бури и проливни валежи. Не знам по кои краища на България, но билото на Стара планина със сигурност ще е между тях. Помисли си пак.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Май 14, 2010 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
Юли все пак е по-стабилен от юни. По това време денят е най-дълъг, а това е от изключителна важност за преминаването на разстоянието в кратко време.

Ако се отложи прехода за по-късни дати, планината вече е „изгоряла”, изворите почват да пресъхват и особено в източните ниски части се рискува човек да се „опече”.

Казвам това както от собствен опит, така и от мненията на изминали прехода хора.

Всичко разбира се зависи и от късмета... аз не вярвам на такива дългосрочни прогнози. За България прогноза за повече от 3 дни е повече въпрос на статистика, отколкото реална преценка за движението на атмосферата.
Пет Май 14, 2010 1:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkana



Регистриран на: 07 Юни 2010
Мнения: 24

Мнение Отговорете с цитат
DO AnthonyM :
Pedi dosta godini az i dvama moi drugari tragnahme gore dolu po sashtoto vreme na mesets uni poradi pricina, che 21 uni e nai dalgit den . A taka se sluchi che beshe i palnolunie,edna dobra vazmojnost za noshtni prehodi. Estestvenno togava biahme mladi i buini i tova obstoiatelctvo ni "pomogna"da preminem po marshruta za 8 dni i 11 chasa.
Razbirase nie biahme otrabotili marshruta na etapi niakolko godini podret. Tselta ni beshe da postignem vazmojno nai gliamo natovarvane na organizma a ot tam i minimalno vreme za preminavaneto na tozi prehod.Edno vajno obstoiatelsvo za uspeh beshe dobrata planinska baza koiato vse oshte sashtestvuvashe po tova vreme. Sega tribva da razchitate na dobra ekipirovka i sobstvenni provizii. Tova estestveno shte namali skorosta na predvijvaneto vi.No normalno tova raztoianie ot 725-734km. po presechena planinska mesnost se bzema za 13 do 15 dni v zavisimost ot met. uslovia,podgotovkata i fizicheskite vazmojnosti na uchastnitsite. Niakolko saveta:
1.Izuchete predvaritelno koi varhove po patia vi mojete da "podsechete"pri vnezapno vloshavane na vremeto,ot koi strani e nai blagopriatno da go izvarshite.
2.Dobre izuchete vsichki hiji,zasloni i naseleni mesta v blizost do marshruta vi, ubedete se dali sashtestvuvat,zashtoto povecheto ot tih sa samo spomen za jalost.
3.Ako imate za tsel da varvite i prez noshta napravete go samo v dobre poznatite vi raioni ipodsigorete pezervi za osvetlenieto si.
Mnogo sa oshte neshtata za koito iskam da vi obarna vnimanie no s risk da ne zasegna vashiat" planinski profesionalizam" spiram do tuk.
Jelaia vi uspehi i hubavo vreme !
P.S.
Shte se radvam ako moje da mi razkajete pohoda si.

_________________
Поклон на теб, природо, създанье необятно

на твоя свод лазурен, на твойто слънце златно,

на твойта вечна младост и вечна красота,

на всичко, що е в тебе божествено и тайно,

невидимо, кат бога, велико и безкрайно

и равно с вечността;
Отечество любезно, как хубаво си ти!
Пон Юни 07, 2010 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maratonec



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 74
Местожителство: Австралия

Мнение Отговорете с цитат
Balkana,

Ком-Емине за 8.5 дена звучи много интригуващо! Разкажи малко повече - кога е било това, имахте ли поддържаща група, по колко часа на ден сте ходили, имахте ли раници, тичали ли сте или само сте ходили, колко годишни сте били, имаш ли контролни времена...

Скоростно преминаване на Ком - Емине ми е отдавнашна мечта, която за съжаление не виждам да се осъществи в близкото бъдеще... Но разказите на хората минали от там ме пренасят по "трасето" и надеждата ще един ден и аз ще го направя остава... Това лято ще се задоволя само с един сравнително малък участък (до където стигна за 24 часа) - по-нататък се надявам да ми остане време да го мина цялото...
Вто Юни 08, 2010 10:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Balkana написа:
zashtoto povecheto ot tih sa samo spomen za jalost.

Това просто не е вярно.А че има единични такива като "Планински извори" например-спор няма.
Вто Юни 08, 2010 1:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Balkana



Регистриран на: 07 Юни 2010
Мнения: 24

Мнение Otgovori-spomeni Отговорете с цитат
do Balkanjia
Ste se radvam ako naistina e taka no bez da vlizam izlishno v spor nesamo "Planinski izvori "e spomen sas sigurnost ako posetite tsentralnata chast na Balkana sega mnogo trudno moje da otkriete niakoi ot predishnite tyr.obekti kato Tyr. dom "Butora"na koito sam siguren che dori i osnovite ne stoiat .zaslona "Karaivanovo horishte" v istocnata chast Hijata na pr.Vratnik malkia zaslon do neia,zaslona v raiona na " Izvorite na Kamchia", i drugi vse po traseto Kom-Emine. Viarno v poslednite 7-8 godini sam izvan stranata i niamam i neznam moje vse pak da se e postroilo neshto novo znamli..........

_________________
Поклон на теб, природо, създанье необятно

на твоя свод лазурен, на твойто слънце златно,

на твойта вечна младост и вечна красота,

на всичко, що е в тебе божествено и тайно,

невидимо, кат бога, велико и безкрайно

и равно с вечността;
Отечество любезно, как хубаво си ти!
Чет Юни 10, 2010 9:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkana



Регистриран на: 07 Юни 2010
Мнения: 24

Мнение Do maratona chast ot otgovora Отговорете с цитат
Zdraveite
iskrenno se radvam za vseki otpravil pogled kam tova pedizvikatelstvo Kom-Emine.
Kak neusetno letiat godiniteTova beshe prez 1990g.
Nie biahme saotvetno na 22-23-25,kato razbirase az biah nai "vazrastnia"Nashata tsel beshe da go preminem vazmojno za nai kratko vreme i niamahme ni nai malko jelanie da "chupim rekorda" po onova vreme neofitsialno toi beshe 8dni i2chasa. Da schupim rekorda biahme reshili na sledvashtata godina,tai kato tova ni beshe parvoto preminavane v sgloben variant svoevo roda proverka ne na traseto,marshruta ni beshe izvesten s podrobnosti taikato go biahme otrabotvali na chasti v predishnite godini, a proverka na fizicheskite sili i vazmojnosti za eventualno skasiavane na vremeto,keto itaka ne uspiahme da napravim.No na sledvashtata godina Dimo Stankeev zaedno s ochte edin armeiski vaspitanik zakovaha vremeto 7dni i12 casai34min.rekorda my beshe registriran ot Minesterstvoto na Balgarskata Armia i s tova otdalechi ot nas tazi mechta. Estestvenno toi go premina pochti bez bagaj, kato beshe materialno i "duhovno " podpomagan ot armeiski "chasti"Bez" iatatsi"ne moje Letvata beshe vdignata dosta visoko. . Ako cam v rodinata si az sachto sam gotov da pomogna s iznasianeto na hrana i voda na opredeleno miasto i vreme na vseki koito reshi da probva svoite sili. Lichnoto mi mnenie che dobre natrenirani ekipiran i podgotven(razbiraiki poznavash marshryta do nai malki podrobnosti)zashtoto i nai malkoto otklonenie vav vazlov uchastak moje da ti struva ot 2do 3chasa nikolko takiva lutania moje da ti kostvat edi tsial den, marshruta moje da se "probiaga" za 6dni
A eto kakvo si spomniam kato vremena i etapi:
1 den-start ot vr.Kom 18/6/1990g12 chasa na obiat mnogo ot uchastvashti dopuskat edna i sashta greshka tragvaiki rano sutrinta po printsip tova e pravilno za organiziranite pohodi no ne i za skorostnia prehod Tazi ideia mi beshe dadena ot predishni skorosni peshehodtsi i vsichkite biaha do edin ubedeni v tova na prav pat neobiknovenno nachalo izatova si imashe prichina za koiato shte spomena po natatak Parva pochivka h."Proboinitsa"18-19ch.vecherta pristigane Sashto datata ne beshe izbrana sluchaino 21 uni nai dalgi de shteshe da bade po sredata na prehoda a sachto savpadase i palnolynieto keto ni pomogna za osashtestviavaneto na noshnite prehodi.
2den Tragvane m/y 3-4ch. sutrinta ot h."Proboinitsa" pristigane h."Murgash"m/y 16-17h .19/06/ molia obarnete vnimanie na sledvashtia prehod
3den.tragvane m/y 2-3h sutrinta19/06 ot h."Murgash"tova e nai dalgiat prehod za tselia "pohod"pristigane v zaslon "Orlovo gnezdo"21-22h. na 20/06 cledva:

_________________
Поклон на теб, природо, създанье необятно

на твоя свод лазурен, на твойто слънце златно,

на твойта вечна младост и вечна красота,

на всичко, що е в тебе божествено и тайно,

невидимо, кат бога, велико и безкрайно

и равно с вечността;
Отечество любезно, как хубаво си ти!
Чет Юни 10, 2010 11:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Re: Do maratona chast ot otgovora Отговорете с цитат
Balkana написа:
Zdraveite


Здравей,
Хвърли едно око и на тази тема -> http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=727

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Юни 10, 2010 1:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
maratonec



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 74
Местожителство: Австралия

Мнение Отговорете с цитат
Балкана,

Благодаря за споделеното - много интересно и интригуващо! С нетърпение очаквам продължението!

Мургаш - з. Орлово Гнездо казваш 19.06 02:00 - 20.06 22.00 - че това са 44 часа! Да не би втората дата да е грешна е да сте го взели за 20 часа (трябва да е така)? 20 часа от Мургаш до Орлово Гнездо - със сигурност трябва да сте тичали участъци. Спомняш ли си на прохода Кашана в колко часа бяхте? И колко ви отне Кашана - х. Ехо (тази година ще се опитам да мина от там скоростно; става ли за тичане?)?

Със здраве

пп Извинявам се че се отклонихме от главната тема на AnthonyM, може би трябваше да отворим нова за скоростното преминаване...
ппп Сега виждам че всъщност първата дата е грешна - тръгнали сте на 20.06 от Мургаш...
Пет Юни 11, 2010 5:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 52, 53, 54  Следваща
Страница 1 от 54

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov