ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
!!! Хижи в Сърнена Средна гора !!!

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
!!! Хижи в Сърнена Средна гора !!!
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение !!! Хижи в Сърнена Средна гора !!! Отговорете с цитат
Здравейте,

издирваме координати на хижите в Сърнена Средна гора - източно от Хисаря до Сливен и между двата основни пътя - Подбалканския и магистрала А1. Данните са за да се сложат в картата BGMountains (оказа се, че нямаме никакви хижи там).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Пет Май 08, 2015 5:41 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Чет Апр 09, 2015 7:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Може би ще се помотая от Калофер към Свежен, Каваклийка. До Морулей чак няма да стигна. Хижа Братан май вече не работи.
Чет Апр 09, 2015 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Re: !!! Хижи в Сърнена Средна гора !!! Отговорете с цитат
dido написа:
Здравейте,

издирваме координати на хижите в Сърнена Средна гора - западно от Хисаря до Сливен и между двата основни пътя - Подбалканския и магистрала А1. Данните са за да се сложат в картата BGMountains (оказа се, че нямаме никакви хижи там).


Имам трак на маршрут: Каваклийка-връх Братан /там има нещо като хотел, който преди три години и февруари 2015 г. не работеше, като минавах. До него има къща, която ми се стори обитаема/-хижа Свежен-село Свежен, но...нямам идея как бих могъл да го кача тук. Ако има мераклия от Ст.З, давам машинката да го свали, координатите на хижите ги има.
Хижа Каваклийка се стопанисва от туристическо дружество "Средногорец" Чирпан. Тук инфо - http://td-chirpan.com/index_hut.html
Хижа "Свежен" разбрах, че е частна собственост. Има сайт с координати.
Хижа "Мурулей" се стопанисва от ТД "Сърнена гора" Стара Загора Тук инфо - http://www.bulgarian-mountains.com/Huts/Sredna_gora/hija-moruley
Има пътеводител на Чорчопов за Сърнена средна гора. Там има подробни описания на маршрутите в района, мога да видя дали нямаше координати на хижите.
Миналата година познати маркираха маршрут - хижа Мурулей-връх Мурулей. Мога да попитам дали са направили трак, но ме съмнява.
Ако имаш конкретни въпроси, питай.

П.П.-Оправил си запада и изтока, видях Smile .
Чет Апр 09, 2015 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: !!! Хижи в Сърнена Средна гора !!! Отговорете с цитат
ieronimus написа:

Има пътеводител на Чорчопов за Сърнена средна гора. Там има подробни описания на маршрутите в района, мога да видя дали нямаше координати на хижите.


Този пътеводител на Чорчопов, това ли е: http://knigabg.com/index.php?page=book&id=7595
Имаш ли го (или още по-добре на файл, ако не да го сканираме)? Не заради хижите, по принцип.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Апр 10, 2015 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Re: !!! Хижи в Сърнена Средна гора !!! Отговорете с цитат
ieronimus написа:
dido написа:
Здравейте,

издирваме координати на хижите в Сърнена Средна гора - западно от Хисаря до Сливен и между двата основни пътя - Подбалканския и магистрала А1. Данните са за да се сложат в картата BGMountains (оказа се, че нямаме никакви хижи там).


Имам трак на маршрут: Каваклийка-връх Братан /там има нещо като хотел, който преди три години и февруари 2015 г. не работеше, като минавах. До него има къща, която ми се стори обитаема/-хижа Свежен-село Свежен, но...нямам идея как бих могъл да го кача тук. Ако има мераклия от Ст.З, давам машинката да го свали, координатите на хижите ги има.
Хижа Каваклийка се стопанисва от туристическо дружество "Средногорец" Чирпан. Тук инфо - http://td-chirpan.com/index_hut.html
Хижа "Свежен" разбрах, че е частна собственост. Има сайт с координати.
Хижа "Мурулей" се стопанисва от ТД "Сърнена гора" Стара Загора Тук инфо - http://www.bulgarian-mountains.com/Huts/Sredna_gora/hija-moruley
Има пътеводител на Чорчопов за Сърнена средна гора. Там има подробни описания на маршрутите в района, мога да видя дали нямаше координати на хижите.
Миналата година познати маркираха маршрут - хижа Мурулей-връх Мурулей. Мога да попитам дали са направили трак, но ме съмнява.
Ако имаш конкретни въпроси, питай.

П.П.-Оправил си запада и изтока, видях Smile .


А да, механична грешка запад-изтока.
Ако не измислиш по-добър начин, качи билетче с данните на http://mountain.bajhui.org/trac

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Апр 10, 2015 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте.
С координатите на хижите долу-горе се справихме, освен координатите на заслон Хайдута (все пак, ако имате координати ги пратете - ще са от полза за сверяване на данните). Драги съфорумници, ще ви замоля, ако имате координати на важни обекти и тракове на преходи из този край, да ги пратите в тракинг системата. Това ще е от голяма полза за правенето на картата.

Поздрави: Александър
Пет Апр 10, 2015 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Re: !!! Хижи в Сърнена Средна гора !!! Отговорете с цитат
Dido...


Все едно ми пишеш на мандарин.Smile
Идея нямам какво означава билетче.
Ще помоля приятел да качи трака тук или където си посочил.
Съб Апр 11, 2015 7:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Обиколил съм всички хижи в Средна Гора-имам доста тракове-ще ги кача тук ако трябва,но вие търсите май само най-източните.
Участвах в маркирането на участъка х.Морулей-вр.Морулей-мисля че имам трак и за там-на офрм картата хижата е дадена с неточни координати(скоро ще се маркира и подхода от север-с.Едрево-х.Момина сълза-вр.Морулей)Друга група маркира подхода от с. Колена към хижата.
Пътеводителя на Чорчопов го имам на книга-все още го има и в нашето дружество(май)-мога да го предоставя за сканиране ако не се намери електронен вариант.Има доста схеми,които могат да са от полза.
Вто Апр 14, 2015 9:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
...............
Пътеводителя на Чорчопов го имам на книга-все още го има и в нашето дружество(май)-мога да го предоставя за сканиране ако не се намери електронен вариант.Има доста схеми,които могат да са от полза.


И аз го имам на книга, очаквам една другарка да си спази обещанието и да ми го даде свален на диск, тез дни.



Off Topic Поздравления за стихосбирката.
Вто Апр 14, 2015 2:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
ieronimus написа:

Off Topic Поздравления за стихосбирката.

Мерси!Коя от двете?? Razz
Вто Апр 14, 2015 5:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
ieronimus написа:

Off Topic Поздравления за стихосбирката.

Мерси!Коя от двете?? Razz


"Безпредметни думи"Smile
Вто Апр 14, 2015 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Сложих билетче. Пообърках се малко, две са, едното е празно. Да се гледа #192. Не съм пипала нищо по трака, изправете го на местата където съм правила отбивки Laughing Дано съм се справила, ако има нещо объркващо питайте!
Вто Апр 14, 2015 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
ieronimus написа:
fena73 написа:
ieronimus написа:

Off Topic Поздравления за стихосбирката.

Мерси!Коя от двете?? Razz


"Безпредметни думи"Smile

ее има и по-нова-"След Христа"-разменя се за ена бираWink за заявки и големи количества-на лични че оспамихме темата Confused
Сря Апр 15, 2015 8:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
ieronimus написа:
fena73 написа:
ieronimus написа:

Off Topic Поздравления за стихосбирката.

Мерси!Коя от двете?? Razz


"Безпредметни думи"Smile

ее има и по-нова-"След Христа"-разменя се за ена бираWink за заявки и големи количества-на лични че оспамихме темата Confused


Някой път на дръмса ще направим сделката, ама книгата с автограф Smile .
Сега сериозно, поздравления за първата стихосбирка.

П.П. - Оопс, уж на лични изпратих, а излезе тук.
Извинения.
Пет Апр 17, 2015 8:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov