ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ботев

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Ботев
Автор Съобщение
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Ботев Отговорете с цитат
този уикенд ще съм на хижа рай и искан да направя прибирането по маршрута връх ботев заслон маринка заслон михайлов и от там към паниците
та въпроса ми е маркировката по маршрута поддържана ли
има ли зимна маркировка
и горе долу колко време отнема прехода понеже ботев от тази страна никога не съм го качвал
благодаря предварително
Пон Апр 20, 2015 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Re: ботев Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
heidentum написа:
този уикенд ще съм на хижа рай и искан да направя прибирането по маршрута връх ботев заслон маринка заслон михайлов и от там към паниците
та въпроса ми е маркировката по маршрута поддържана ли
има ли зимна маркировка
и горе долу колко време отнема прехода понеже ботев от тази страна никога не съм го качвал
благодаря предварително


Слизането ясно, но откъде ще се качите?
На единия ден се качвате, а на другия се връщате или в един ден се качвате и връщате?
Предполагам няма да е през Тарзановата, а ще е пак през заслон Михайлов.
То ако е стопен снегът в частта с въжето защо не, но предполагам не е.

Горе по откритите части е бъкано със зимна маркировка, кол до кол.
В гората долу мисля че ги беше хванала липсата и там по спомен се омотах.
Ей тук съм цъкнал в следващите двайсетина снимки(цъкаш надясно) коловете надолу от Параджика:
https://picasaweb.google.com/105267562345418853416/qQvtGL#5979029529949029234

Ето и няколко снимки на коловете от връх Ботев до Параджика където е разклона за Михайлов и за Тъжа. На снимките съм продължил за Тъжа.
https://picasaweb.google.com/105267562345418853416/1314152015#6116117442211558770

Няма как да се познае за колко време няколко човека с незнаен опит и неустановена физическа форма ще минат този маршрут през зимата .
Да приемем, че времето ще е хубаво тоест няма силни ветрове, сняг и нулева видимост и вие сте добре подготвени зимни туристи.
Качването към заслон Ботев е доста по-трудно от слизането заради денивелацията затова ще разгледам него.
Сега зацепих че вие на заслон Ботев май няма да ходите, а само до върха, но то голяма разлика няма.
От хижа Рай следват 5 км слизане надолу към Паниците, за да се вържете за коловете, после още 5 км до връх Параджика и накрая следват 5 км до заслона през връх Ботев.
Всичко става 15км.
Всичко това заедно с 1300м изкачване ако е хубаво времето, с раница 15-16кг и сте в добра форма и ходите стегнато може да се вземе и за 6:30 ч.
Ако не ходите стегнато и не сте в добра форма направете ги близо 10 часа, ако времето е лошо по-добре не тръгвайте, но вие си знаете.
Питайте хижаря откъде почва снега нагоре.
Ако снегът е малко и е издухан по билото ходенето е като лятното, иначе лятното време си го умножавам по две.

п.п.
Задавайте по-ясно въпросите, иначе освен мен друг няма да се хване да ви отговаря и давайте повече подробности за това какви са възможностите ви.
Не обръщайте внимание на даскалите.Smile


Според мен точно по тарзановата искат да се качат и няма нищо страшно по това време на годината, ако няма много пресен сняг. Мисля, че сняг ще има доста над въжето. По-нататък трябва да се хванат коловете а не за се пресичат двата улея.
Пон Апр 20, 2015 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
както и да е
благодаря отново за отделеното време
оказа се че ще ходим в четвъртък така че скоро ще разберем каква е обстановката горе Croc
Вто Апр 21, 2015 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
направихме прехода
въжето на доста места вече го няма но иначе се минава ако се внимава
Нед Апр 26, 2015 9:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krasen don



Регистриран на: 08 Мар 2015
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Според мене качването на Ботев,не би трябвало да ви е кой знае колко проблемно.По
скоро слизането,обратно към Параджика в дълбок сняг и газене,е почти невъзможно.
Поздравления.
Нед Апр 26, 2015 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
сняг има по тарзана и на финала има няколко доста неприятни момента
въжето е скъсано са места а на други е под снега
а след ботев пътеката си е ок
има доста сняг но явно са качвали нагоре ратрак който е отъпкал снега доста добре и ако се върви по него почти не се затъва
Пон Апр 27, 2015 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobitata



Регистриран на: 26 Юли 2012
Мнения: 76
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте. Моля за инфо по отношение на маршрут: Паниците - хижа Рай - Тарзанова пътека - връх Ботев - заслон Ботев
Баш мандра - Райско пръскало - хижа Рай - Паниците. До връх Ботев маркировката е добра- това го разбрах. Питането ми е за останалата част от маршрута. Маркиран ли е. За първи път ще ходя в Стара планина. Досега наблягах на Пирин- любимец ми еSmile

_________________
Хубавите неща ме научиха да обичам живота. Лошите- как да го живея.
Вто Юни 09, 2015 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Маршрута е достатъчно добре маркиран и лесно проследим.Като тръгваш от заслона попитай Ицо(хижаря) и той ще ти посочи пътеката за Башмандра (маркирана е).От там за х.Рай и да искаш не можеш да се отклониш никъде. Very Happy
Вто Юни 09, 2015 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
НИКОЛАЙ Т. написа:
Маршрута е достатъчно добре маркиран и лесно проследим.Като тръгваш от заслона попитай Ицо(хижаря) и той ще ти посочи пътеката за Башмандра (маркирана е).От там за х.Рай и да искаш не можеш да се отклониш никъде. Very Happy


Ами Дяволската воденица? Rolling Eyes
Вто Юни 09, 2015 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Димчо не плаши хората. Very Happy Very Happy Very Happy Ще ги откажеш от Балкана. Daz
Вто Юни 09, 2015 10:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobitata



Регистриран на: 26 Юли 2012
Мнения: 76
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Та какво за Дяволска воденица? 1

_________________
Хубавите неща ме научиха да обичам живота. Лошите- как да го живея.
Нед Юни 14, 2015 6:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov