ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Подготовка Ком-Емине 2015 сам човек
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Подготовка Ком-Емине 2015 сам човек
Автор Съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Утре потегляме, аз приятелката ми и един колега от форума. Надявам се, че няма да се стигне до варианта, който обсъждахме тук. В общи линии това ми е екипировката :



Раница
Софтшел
Лятна термоблуза с дълъг ръкав
2 термо тениски
2 термо боксерки
2 чифта чорапи
Памучна тениска за спане
Памучни боксерки за спане
Спален чувал
Памучен чаршаф за спален чувал
Шалте 12мм
Дъждобран
Аптечка - (Фастум, парацетамол, аспирин, аулин, лейкопласт с марля, такъв без, имодиум, аутан, тапи за уши, бочко)
Навигация
Карти
Козметика (сапун, дезодорант, слънцезащитен крем 50+)
Челник
Зарядно за батерии + 4 зареждащи се , 4 резервни АА, 3 резервни ААА
Гети
Щеки
Храна (1кг протеин, 400гр суджук, 3 санвича, 150гр. сурови бадеми, 1 шоколад)
Кучешки бисквитки
Обувки
Лятна шапка
Слънчеви очила

Тегло без водата : 9.5кг.
Вто Юли 21, 2015 7:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Нищо няма да изхвърля Smile 100% хидролизиран протеин излоат = гаранция за бързо възстановяване Wink фактор 50+ е нещо, което е задължително! Какво е лятна термоблуза с дълъг ръкав : http://tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=2193
Вто Юли 21, 2015 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Не съм сигурен какво е лятна термоблуза с дълъг ръкав, но ако е нещо като полар добре.
Горе вечер става и студено, а понякога и през деня е такова.

Лятната термоблуза пак гони потта от теб и създава усещането за хладно. (донякъде) В Щатите ѝ казват fresh (свеж)

ZCEZBPM написа:
Дезодорант? Smile Хвърляй!Smile

Помага, особено когато пред теб върви човек, който не се е къпал два дена или се наложи да нощувате в една палатка. Естествено не решава проблема.

ZCEZBPM написа:
Протеин. Мислех че при ходене човек гори въглехидрати и мазнини.
Белтъчините не играят роля. Каквото си направил досега като мускули си направил, за прехода им трябва енергия, а не градивно вещество. Вярно мускула иска да се възстанови и затова му трябва протеин, ама чак протеин на прах, нали ще ядете в крайна сметка и оттам ще си набавяте белтъчини. Цяло кило е. Аз бих го хвърлил.

Тлъстинки=>Мазнини=>Белтъчини=>Въглехидрати=>гориво за организма. За това си отслабнал 7 кг.
Протеина не е само за качване на мускулна маса.

ZCEZBPM написа:
Слънцезащитен крем. Ако човек ходи с дълги ръкави и има хубава шапка със забрадка като тези легионерските, крем не му трябва. Излишен е. На човек му трябват десетина туби с такъв крем.да мажеш на два три часа къде ще му излезе сметката.Ще свърши доста бързо. А пък как люти като попадне в очите от потта или като се пипнем по лицето. Две седмици ми бяха възпалени очите и оттогава не ползвам.

През два тричаса, ама като се къпеш в морето, в планината е достатъчно сутрин и в обедната почивка.
ZCEZBPM написа:
Карти. Гледам тези огромните карти на Домино си взел. Те тежат половин кило и мащаба им е такъв че не вършат работа. хВЪРЛЯЙ.Smile

Никога не е излишна една хартиена карта, дори и лоша да е.

ZCEZBPM написа:
кучешки бисквиткиSmile
Само не забравяй първо да му привлечеш вниманието към нея и тогава хвърляй пред него. И му говори като на приятел. И да са на лесно достъпно място, примерно в джоба.

Тук идея си нямам.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Юли 21, 2015 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Относно багажа на Tribaleo:

Никъде не видях телефон и фотоапарат.

Слънцезащитният крем е задължителен, нека го има, дори и да не го ползваш.

Дезодорантът можеш да прецениш дали да го запазиш, ако не тежи много.
Ако тежи - сапунът също може да свърши донякъде работата на дезодоранта.

А този протеин вкусен ли е? Ако замества сухите разтворими супи и спагети - става.
Аз лично и на трите Е-та си носех половин или един килограм белен слънчоглед.

За картите - голямо удоволствие е да седнеш на почивка или вечерта след прехода и да разгледаш какво си минал и какъв ще е маршрутът за следващия ден.

Успех!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Вто Юли 21, 2015 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Точно Стефчо! (на същото мнение съм за багажа на колегата)


За протеините.
Да вкусни са, имат различни вкусове, най-разпространени са ваниловите и шоколадови, също така и ягодови вкусове.
Не заместват храненията, но са много по-хранителни от разтворимите супи и спагети. Имат освен въглехидрати и много минерали.
Протеините са различни видове. Колегата е избрал удачен вариант на протеин за възстановяване.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Юли 21, 2015 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Иглика



Регистриран на: 01 Юни 2015
Мнения: 29
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
tribaleo написа:
Нищо няма да изхвърля Smile 100% хидролизиран протеин излоат = гаранция за бързо възстановяване Wink фактор 50+ е нещо, което е задължително! Какво е лятна термоблуза с дълъг ръкав : http://tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=2193


гориш въглехидрати и мазнини като ходиш,протеин не ти трябва по хижите храната е все протеин
Вто Юли 21, 2015 9:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Фотоапарат няма(каквото се снима ще е с телефона), телефон пропуснах дам, както и швейцарското ножче. Колкото до вкуса....вкусен е...лично никога не съм ял разтворими супи или спагети...ако не е жизнено важно не бих и ял..по добре хляб и сол само, със сигурност е по-добре от тях. Благодаря за пожеланието, ще информирам с напредъка, когато мога Smile)
Вто Юли 21, 2015 9:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Иглика



Регистриран на: 01 Юни 2015
Мнения: 29
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Слънцезащитен крем. Ако човек ходи с дълги ръкави и има хубава шапка със забрадка като тези легионерските, крем не му трябва. Излишен е. На човек му трябват десетина туби с такъв крем.да мажеш на два три часа къде ще му излезе сметката.Ще свърши доста бързо. А пък как люти като попадне в очите от потта или като се пипнем по лицето. Две седмици ми бяха възпалени очите и оттогава не ползвам.

През два тричаса, ама като се къпеш в морето, в планината е достатъчно сутрин и в обедната почивка.

--------в планината се потиш и ако не се мажеш през 2 часа няма крем който да има ефект, така че Иво е прав, излишен е ама нека има, багаж по пътя може да се редуцираSmile
Вто Юли 21, 2015 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

Какво толкова ще възстановявате бе хора.Дидо, Стефане...
Това да не е маратон.
От глад трудно се мре.
Пробвал съм протеини, пресъхват ми устата и все вода пиех.
Все пак никой от нас не е специалист за да твърди със сигурност дали наистина са необходими или не са за такъв преход.
Все пак тежат цяло кило, а за мен ползата от тях е спорна при един преход в планината.
Не съм специалист.Някой дофтор да каже.
Сухото мляко което ползвах си мисля е по-добрия вариант.Повечко мазнинка има вътре.

Колкото протеин съм изпил, толкова чиний не си измил. И сега пия. Да знаеш.
Сухото мляко може да го сравняваш с протеините от началото на 90-те.
Сега е съвсем различно.
Въпреки личният ти рекорд, май не си се натоварвал много, много. И въпреки, че не съм специалист, ама ти хал хабер си нямаш от биохимия. То не е и нужно, но не се изказвай за материи, които не познаваш.

П.С. Не го казвам злобно, просто съвет. Аз лекции няма да ти чета. Ако искаш в ненатоварен ден се качи на Амбарица и с Ема може да обсъдите биохимията и организна, като механизъм. Ще и е приятно.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.

Последната промяна е направена от didogen на Вто Юли 21, 2015 9:55 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Юли 21, 2015 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Грешка на езика е това "чиний" и за първи път я допускам, но няма да го променя. Аз не се крия.
Не се хваля, ама 10 години активна спортна дейност, 7 месеца кашимерия и 5 месеца химически войски, а и две години у циркова трупа. Айде излез ми!
Макар да не ми се спори за глупости с ....( просто когато не си наясно с нещо по-добре не се обаждай, нещата не винаги са така както ги мислиш. Винаги съм ти го казвал.)
Мислиш, че нямам диплома ли? Ела и ще ти я покажа.
Ма нещо взехме да се отклоняваме от темата!

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Юли 21, 2015 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Знам че си работил в цирка като акробат и физически си като натегната пружинка. Няма спор.
Познаваме се добре.
И това те прави специалист по химическите добавки викаш. Хмм.
Желязна логика. Няма спор. Smile

На какво да ти изляза насреща? Нали знаеш, че който обявява дуел другата страна избира оръжието.
Дуелът ще е по надяждане с торти и бира.
Ха да те видя сега. Излез ми де.Smile


Няколко човека сте които не ви интересува истината, а просто гледате да се наложите в спора над опонента си.
Ако този опонент съм аз, направо мед ви капе на сърцето.Smile
А това, че приказвате глупости на търкалета и вредите на тези които искат съвет, няма значение за вас.

Гледай сега.
За разлика от много спортисти, като ми кажат пий това. Преди да го изпия питам, какво е, за какво е, с какво ще ми помогне и т.н.
Не цирка. В цирка никой не ти гледа изпълнението. Там колкото е по засукано повече ти пляска публиката. Но в спорта нещата са много по различни. Там нещата не са до Ком - Емине. По-сложно е.
Аз съм бил в тази система в най-трудните ѝ години. Когато не се знае какво какво е.
Ти тренираш всеки ден Добрила - Тъжа, аз Партизанска песен- Мазалат. съобразено с хранителен режим и прием на хранителни добавки.
В един ден ни изправят двамата на Е-3, ама никой не те пита как си се подготвял, всички гледат крайния резултат. Та прави си изводи. По-прост начин няма да ти го обясня.
Ти забеля ли, че аз никакви добавки не носих на Е-3. Моя грешка, защото бях зает с организирането на палатки, навигация и други подробности. Когато Гунди ми предложи таблетка витамини с минерали се шляпнах по челото колко съм прост. Да не взема мерки срещу умората.

Принципно не бих го писал толкова публично, но когато ти лично си тръгваш от тренировка с треперещи крака в продължение на три месеца и клекнеш с три пъти собственото си тегло един път на ден, тогава ще ми говориш за подготовка, биохимия и прочие.

Повече няма да се обаждам. Ако искаш да обсъдим нещо на по бира(макар да пиеш тоник, аз съм на среща), (намали споменаването на бира в пътеписа, знаем, че не пиеш алкохол, дори и бира), имаш ми телефона.
Това е!
Като добавка, гледай на моят циркаджалък, като на хоби. Нещо като Ком-Емине за 1000 лв. Както си мислят циганите боровинкоберачи. Това не е фактор.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Юли 21, 2015 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
с Ема може да обсъдите биохимията и организна, като механизъм. Ще и е приятно.

По случайност попаднах на този преразказ на нови научни открития. Става дума за бактерии, които се хранят (само) с електрони, без да им се налага да прибягват до обичайните химически реакции за извличане, съхраняване и изразходване на енергия. Досега са открити 8 вида такива бактерии и се предполага че всъщност има много повече...
Сря Юли 22, 2015 12:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Иглика написа:
ZCEZBPM написа:
Не съм сигурен какво е лятна термоблуза с дълъг ръкав, но ако е нещо като полар добре.
Горе вечер става и студено, а понякога и през деня е такова.

Дезодорант? Smile Хвърляй!Smile

Протеин. Мислех че при ходене човек гори въглехидрати и мазнини.
Белтъчините не играят роля. Каквото си направил досега като мускули си направил, за прехода им трябва енергия, а не градивно вещество. Вярно мускула иска да се възстанови и затова му трябва протеин, ама чак протеин на прах, нали ще ядете в крайна сметка и оттам ще си набавяте белтъчини. Цяло кило е. Аз бих го хвърлил.

Слънцезащитен крем. Ако човек ходи с дълги ръкави и има хубава шапка със забрадка като тези легионерските, крем не му трябва. Излишен е. На човек му трябват десетина туби с такъв крем.да мажеш на два три часа къде ще му излезе сметката.Ще свърши доста бързо. А пък как люти като попадне в очите от потта или като се пипнем по лицето. Две седмици ми бяха възпалени очите и оттогава не ползвам.

Карти. Гледам тези огромните карти на Домино си взел. Те тежат половин кило и мащаба им е такъв че не вършат работа. хВЪРЛЯЙ.Smile

кучешки бисквиткиSmile
Само не забравяй първо да му привлечеш вниманието към нея и тогава хвърляй пред него. И му говори като на приятел. И да са на лесно достъпно място, примерно в джоба.


съгласна на 100 % със всичко, питай патилоSmile

Лесно се изхвърлят неща като слънцезащитен крем, туристически карти и храна, когато те водят в организирана група и си сигурен, че срещу пари в хижите са ти осигурили необходимото...
ZCEZBPM написа:
Мислех че при ходене човек гори въглехидрати и мазнини.
Белтъчините не играят роля.
Иглика написа:
гориш въглехидрати и мазнини като ходиш,протеин не ти трябва по хижите храната е все протеин
Поправете ме, ако греша, но протеините не бяха ли белтъчини? Как тогава храната по хижите е "все протеин"? Не съдържа ли друго освен белтъчини?
А при ходене не се ли горят и белтъчини, мускулите не отслабват ли? Някои хора нямат резерви под формата на наднормено тегло и ако се наложи да разграждат мускули, за да си набавят нужната енергия, трябва да ги възстановяват след това.

Много разгорещен стана спорът. А аз само исках да обърна внимание, че храната на Ком-Емине трябва да е и ВКУСНА, освен да засища и да възстановява. Например месец преди да тръгна на Е-3 се мъчех за свикна с вкуса на овесените ядки. Понеже се твърдеше, че били най-подходящи и едва ли не незаменими на този поход. Пробвах ги с всичко - с вода, с прясно мляко, с кисело мляко, с кока-кола, с боза, с разтворими напитки, с бисквити, с вафли - не стана и не стана. Отказах се.

А за разтворимите супи и спагети Tribaleo е прав - те не са за наяждане, а като закъсаш някоя вечер далеч от хижата и да имаш с какво да залъжеш глада до следващата нормална храна. Леки са, калорични са и имат някакъв вкус, както и подправки.

Tribaleo, а защо тръгваш без фотоапарат?


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Сря Юли 22, 2015 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Утре ще го прегледам подробно. Smile

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Юли 22, 2015 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
А Стефане те профитата са си профита. Не може да им убедиш в нищо. Връзката е директно мазнини-въглехидрати. Протеините правят паласки по бедрата, остави другото, заприличваш на хамбургски салам. Laughing

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Юли 22, 2015 12:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov