ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Garmin 60/76 Cx CSx отзиви и проблеми

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Garmin 60/76 Cx CSx отзиви и проблеми

Ползвам следния модел:
60
0%
 0%  [ 0 ]
60Cx
28%
 28%  [ 2 ]
60CSx
71%
 71%  [ 5 ]
76 Cx/CSx
0%
 0%  [ 0 ]
Друг от фамилията 60/76
0%
 0%  [ 0 ]
Общо гласове : 7

Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Garmin 60/76 Cx CSx отзиви и проблеми Отговорете с цитат
Моля споделете опита ви с горните модели машинки - отзиви и проблеми.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Пет Май 08, 2015 11:11 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
Пет Май 08, 2015 5:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
60CSx е класика в жанра. Удобен е за ползване и върши чудесна работа. Най-главния му недостатък в сравнение с по-новите модели е липсата на поддръжка за растерни данни (геореферирани карти, сателитни снимки) в JNX формат. Доста потребители в България биха се притеснили също и от липсата на официална поддръжка на кирилица, както в менютата, така и във векторните карти.
Пет Май 08, 2015 6:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм с 60Cx. Не мога да кажа нищо лошо за машината. Осем години натискам ON и OFF и тя работи. Всичко, което е обещано от производителя, функционира. Онова, с което тя не се справя, не е и обещавано. Имам спомен за два единствени нейни "блекаута":
1. В гъстата гора на дъното на фунията на Бовска Скакля се мяташе като риба на сухо поради невъзможност да установи читав сигнал.
2. Веднъж след дълго пътуване на десетки километри (в изключено състояние) от последното място, на което бе включена, и включването й на дъното на тесен каньон с отвесни скални стени, високи между 900 и 1100 м., над който небето бе просто тънка синя нишка, имаше нужда от около 30 минути, докато намери себе си.
В нито един друг момент не ме е подвеждала. Ще я сменя с друг уред само при две положения:
1. Ако се развали (което най-вероятно означава, че ще я нося в гроба)
2. Ако някога софтуерът надмине възможностите на хардуера й (засега няма такива индикации).

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Пет Май 08, 2015 6:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Confused Не виждам 62 серията, която е най-масовата в момента от изброените и която има осезаеми предимства пред 60-ките - по-бърз процесор, вградена памет, триосов компас(някои), подръжка на множество .img файлове (карти), повече точки (в трак включително) и разни такива, все неща не за пренебрегване. Имал съм 60csx, сега съм с 62s.
Пет Май 08, 2015 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Е па ей ти я де-
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=8668

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Пет Май 08, 2015 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Имал съм 60csx, сега съм с 62s.

Като знам колко си падаш по едни часовници, та си помислих че може да ти стане интересна и тази новопоявила се играчка (това не е реклама, или препоръка, не знам нищо повече за нея):

https://buy.garmin.com/en-US/US/on-the-trail/wrist-worn/epix-/prod146065.html

И цената ѝ обаче е "епична" като името. Smile
Пет Май 08, 2015 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Преди време го гледахме с joropc. На пръв поглед етрекс-а не може и на малкия пръст да му стъпи Smile
http://www.garmin.bg/?s=3&i=162

Но аз предпочитам да поизчакам. Smile Макар че това ще е сякаш ГПС-ът на бъдещето (имам предвид като размери де, не точно този).
Съб Май 09, 2015 6:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Да питам притежателите: 62-ра и 64-та серия на Garmin продължават ли да имат (по подобие на 60-ките) ограничение от 500 точки за единичен трак? Иван е написал "повече точки" за 62s, но колко повече?

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Съб Май 09, 2015 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
Ето тук са дадени ограниченията на новите туристически уредчета на Гармин. https://support.garmin.com/support/searchSupport/case.faces?caseId={0b02f820-03db-11e0-e050-000000000000} Мисля, че я бях давал тази препратка някъде в този форум. Ако е така, моля за извинение за повторението.
Нед Май 10, 2015 8:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Да отбележа един дребен крив дефект на 60-ката CSX.

Излиза като да има ограничение за броя на автоматичните дневни траци, които могат да се логват на microSD картата. При мен стои цъкната отметката за всекидневно логване на такъв трак и въпреки това на картата липсваха данните от 4-5 дни назад. Бройката на траците в картата беше бая голям и предположих, че това може да е причината. След като ги изтрих, машинката започна да си логва траците както обикновено. Поблемът както обикновено го виждам в Гармин, щото не вадят съобщение за достигнатия лимит, а просто тихо спират да логват данните.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Май 10, 2015 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Най големия минус на 60CSx e прекалено едрата графика. Като отдалечиш картата се намазват нещата по екрана и е малко трудно да се погледне малко по-общата картинка. Трябва да се скролва постоянно,
Друго което ме дразни напоследък ( а може и аз да бъркам някъде) е че като качвам трак на ГПС -а почти винаги казва Truncated.... тоест идват му много точките.

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Пет Май 22, 2015 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
500 точки на трак е лимита за вътрешната памет от 20 трака.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 22, 2015 11:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
Най големия минус на 60CSx e прекалено едрата графика. Като отдалечиш картата се намазват нещата по екрана и е малко трудно да се погледне малко по-общата картинка. Трябва да се скролва постоянно,

Като цяло това е всеобщ проблем даже и на новите приемници. По спецификации гледам че даже и 64 серията има същата резолюция на екрана като 60CSX и би било интересно да се направи пряко сравнение как се виждат обектите на двата приемника паралелно. Даже на моя приемник Монтана с големия екран от 4 инча резолюцията е смешна спрямо днешните стандарти от 480x272 и се вижда малко повече но не толкова. Ако погледнеш един съвременен телефон със същия размер екран има 3 пъти по голяма резолюция. Затова е даже по-удобно да се разглежда например БГМаунтинс картата на някой смартфон когато искаме да разгледаме на по голямо отдалечение спрямо GPS приемниците.
Пет Май 22, 2015 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov