ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Garmin eTrex 10 20 30 отзиви и проблеми
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Garmin eTrex 10 20 30 отзиви и проблеми

Ползвам следния модел:
eTrex 10
0%
 0%  [ 0 ]
eTrex 20
42%
 42%  [ 12 ]
eTrex 30
57%
 57%  [ 16 ]
Общо гласове : 28

Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Vic написа:
1. Направих първите си опити да създам Марштрут. Тъй като го правя маршрута по повърхноста на язовир, не използвах "Създай маршрут", което ме вкарва по пътищата, а използвах "бутона с крачетата" и с моливчето цъках по картата. След това го запомних като "Марщрут" и сега в събота, "на терен" ще видя какво съм направил. Та, първият ми въпрос е става ли така да се прави маршрут или има друг начин? И вообще, къде мога да попрочета как правилно да работя с Бейс Камп-а?
2. В разпечатката на маршрута ми (по язовир) се появяват "изкачвания" до 15 метра в рамките на 0,5 до 2 километра Wink Какво не правя както трябва?

Приложението на Garmin за навигация във водни басейни е HomePort. Нямам опит с него, но допускам, че би могло да бъде по-подходящо за вашите нужди в сравнение с BaseCamp.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Юни 06, 2019 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Vic



Регистриран на: 18 Май 2019
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
В събота ще пробвам направеното с байер камп на яз.. Кърджали и ще споделя . Идната седмица ще си поиграя с ХоумПотр. Благодаря!

_________________
Navigare necesse est.
Чет Юни 06, 2019 7:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vic



Регистриран на: 18 Май 2019
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
След проба в реални условия - бейскамп-а е достатъчен.
Нов въпрос: когато съм заредил маршрута и си вървя по него, как (кое копче да натисна) да видя колко ми остава до крайна точка ПО МАРШРУТА (не по права линия)?

_________________
Navigare necesse est.
Вто Юни 11, 2019 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
victoriazl



Регистриран на: 21 Юли 2020
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте. Не знам дали някой от вас все още ползва etrex 10, но имате ли представа как може да се качи карта на него. По принцип не поддържа карти и има само 10МБ памет, но някой беше писал, че си е свалял карти и са били с добро качество. Има ли начин от bgmountains да се изреже някакъв район от картата, така че тя да е с по-малък размер. Аз се справям само с качването на тракове досега Smile
Вто Юли 21, 2020 11:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
victoriazl написа:
Здравейте. Не знам дали някой от вас все още ползва etrex 10, но имате ли представа как може да се качи карта на него.

Не може.

victoriazl написа:
По принцип не поддържа карти и има само 10МБ памет, но някой беше писал, че си е свалял карти и са били с добро качество. Има ли начин от bgmountains да се изреже някакъв район от картата, така че тя да е с по-малък размер. Аз се справям само с качването на тракове досега Smile

Начинът е да прерисувате интересуващите ви следи и точки в GPX формат и да ги качите в устройството. Може би по-удобно би било да използвате готови следи, например взети оттук:

https://www.bgmountains.org/bg/gps-routes

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Юли 21, 2020 3:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Страница 9 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov