ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Garmin eTrex 10 20 30 отзиви и проблеми
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Garmin eTrex 10 20 30 отзиви и проблеми

Ползвам следния модел:
eTrex 10
0%
 0%  [ 0 ]
eTrex 20
42%
 42%  [ 12 ]
eTrex 30
57%
 57%  [ 16 ]
Общо гласове : 28

Автор Съобщение
zdr_spasov



Регистриран на: 23 Май 2014
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
@dido, Благодаря.

През цялото време аз си мислех, че това е компасна стрелка. Грешката ми е била принципна.
Вто Яну 17, 2017 3:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, в etrex30x пише, че се предлага с вградена топографска карта на Източна Европа
Цитат:
Устройството, което разглеждате стандартно има инсталирана детайлна топографска карта на Източна Европа, включително и България.

http://gps6.bg/garmin-etrex-30x.htm

някой знае ли как се води тази карта, може ли да се намери или закупи някъде, предлагат ли се нейни актуализации и може ли да се инсталира на etrex30?
Вто Фев 14, 2017 6:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Ако не се лъжа тази карта се води Garmin Recreational Europe. Преди време отнякъде я бях дърпал и беше точно от някой от етрекс моделите. Даже сега като си купих миналото лято часовника Епикс я имаше вградена в него тази карта. Като цяло като съм я разглеждал май е базирана на Openstreetmap и по принцип за нея няма официални актуализации и по принцип върви вградена в някои от моделите на Гармин. Иначе не е проблем да се сложи и на друг приемник.
Пет Мар 03, 2017 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Съвет за Етрекс 20 Отговорете с цитат
За утре ми зачислиха един етрекс 20. Ще караме в Странджа колела. Методът на записване мисля да е време. През 10 секунди или е много често? Дали така удачно? Няма да препускаме, ама все пак...идеята е трак да запишем, трасето от лани си го знаем и няма да се навигираме по него. Мерси.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Сеп 08, 2017 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Автоматично е ОК.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Сеп 08, 2017 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря! Ще го върна, както си беше.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Сеп 08, 2017 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Имам etrex 30 и в него са записани и архивирани много тракове. Въпросът ми е, как мога да извадя от архива някой трак и да го направя активен, да се вижда на картата, за да мога да го следвам?
Благодаря предварително за отговорите
Сря Юни 13, 2018 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Може би нещо такова:

Track manager -> Archived tracks --> <избор на track> -> Make favorite

<Избор на "favorite" track> --> Show on Map

На ниво файлова система на вътрешната памет на уреда, така както тя се вижда от свързан към него през USB компютър, операцията "Make favorite" всъщност мести даден трак от папката Garmin\GPX\Archive едно ниво нагоре в Garmin\GPX. Операцията "Archive" пък прави обратното -- мести съответния файл от Garmin\GPX в Garmin\GPX\Archive. За файлове от архива (Garmin\GPX\Archive) не е достъпно менюто в уреда "Show on Map".

Доколкото знам горното важи не само за eTrex30, ами и за всички останали актуални модели на Garmin ориентирани за ползване по пътеките.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Юни 13, 2018 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Може би нещо такова:

Track manager -> Archived tracks --> <избор на track> -> Make favorite

<Избор на "favorite" track> --> Show on Map

На ниво файлова система на вътрешната памет на уреда, така както тя се вижда от свързан към него през USB компютър, операцията "Make favorite" всъщност мести даден трак от папката Garmin\GPX\Archive едно ниво нагоре в Garmin\GPX. Операцията "Archive" пък прави обратното -- мести съответния файл от Garmin\GPX в Garmin\GPX\Archive. За файлове от архива (Garmin\GPX\Archive) не е достъпно менюто в уреда "Show on Map".

Доколкото знам горното важи не само за eTrex30, ами и за всички останали актуални модели на Garmin ориентирани за ползване по пътеките.



Много благодаря! Жив и здрав да си!
Чет Юни 14, 2018 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Благодаря! Ще го върна, както си беше.


Имай предвид, че режим Автоматично също има настройки (поне на 62s гамата е петстепенна: от най-рядко до най-често). При режим Автоматично=>най-често точките, от които се състои следата са през 2-12 сек. в общия случай, което зависи предполагам от скоростта на движение и промяната на посоката. Като праскаш по относително права линия с една и съща скорост, урудката записва точки по-рядко и обратно.
Чет Юни 14, 2018 2:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Хора, купих си миналата година един етрекс 30.
още нямам време да седна да го проуча как работи и какво да правя с него.
молбата ми е някой да даде, ако не го затруднява, някаква съвсем проста инструкция като тръгна как да го пусна и какво да правя, за да записва трак. на мен не ми трябва изобщо, но го купих само и единствено за да мога да пращам после въпросните траци на Дидо, барем има някаква полза за другите, когато ходя на разни зачукани места.
Линкове към подробни указания и спецификации изобщо не ми вършат работа, трябва ми нещо в рамките на две три изречения.
Предварително благодаря на отзовалите се.
Чет Юни 14, 2018 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
...съвсем проста инструкция като тръгна как да го пусна и какво да правя, за да записва трак...

Включваш с натискане набутона отдясно над-който пише "light".
След като тръгне посредством joystick-a отиваш в Setup и влизаш там. Избираш Тracks и там задействаш следните настройки:

Track Log: Record, Show On Map
Record Method: Auto
Recording Interval: Most Often
Auto Archive: Daily


В случай, че искаш най-подробно запсване на координати всяка секунда (не е непременно нужно и хаби повече памет) би могъл да избереш:
Record Method: Time
Recording Interval: 00:00:01


При тези настройки track-овете ще се архивират ежедневно в паметта на уреда в директория Garmin\GPX\Archive, видима от компютър, свързан през USB към уреда.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Юни 14, 2018 5:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Важни са 2 неща:
1. да пуснеш автоматичното дневно архивиране на трака във файл
2. да се научиш да щракаш точки (waypoints)

1. се прави през менюто - Setup->Tracks, избираш Auto Archive->Daily
2. Waypoints при показана карта се маркират с натискане и задържане на джойстика-бутон за 2-3 сек. Можеш да смениш иконата на точката с нещо смислено - знак за мост, сграда, воден обект, разклон и т.н. Вместо номер на точката можеш да въведеш описателно име.

От един маршрут са ни нужни два файла - единият е с архивирания дневен трак, другият е с нацъканите точки.

(П.П. Ведрин ме изпревари, оставям текста все пак...)

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 14, 2018 5:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
1. Каква е разликата в начина за архивиране?
Аз съм си избрал метод за архивиране - когато се напълни.
Ако архивирането в ежедневно, няма ли да се запълва по-бързо броя за архивните следи?

2. В какво се изразява разликата в интервалите на запис между най-рядко, по-рядко, нормално, по-често и най-често? Когато се движиш бавно по стръмна пътека няма ли да са излишно нагъсто точките? За пешеходци не е ли най-подходящо настройката да е "нормално", а когато се ползва с велосипед да се отива на "най-често"? Или аз нещо бъркам в разсъжденията си?
Чет Юни 14, 2018 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:
1. Каква е разликата в начина за архивиране?
Аз съм си избрал метод за архивиране - когато се напълни.
Ако архивирането в ежедневно, няма ли да се запълва по-бързо броя за архивните следи?

В по-старите модели (например 60CSx) имаше по-малко вградена памет и доста свирепо ограничение за броя на следите в уреда (най-много 20). В eTrex30 и другите по-нови модели този брой е много по-голям (200 или повече). Ежедневното архивиране е удобно при търсенето на определена следа, която представлява интерес.

ilievvli написа:
2. В какво се изразява разликата в интервалите на запис между най-рядко, по-рядко, нормално, по-често и най-често? Когато се движиш бавно по стръмна пътека няма ли да са излишно нагъсто точките? За пешеходци не е ли най-подходящо настройката да е "нормално", а когато се ползва с велосипед да се отива на "най-често"? Или аз нещо бъркам в разсъжденията си?

Колкото повече данни са записани, толкова по-добре по отношение на използването им при чертаенето на карта. Уредът има възможност да докладва и записва координати всяка секунда, независимо от скоростта и траекторията на движение. В моите уреди (60CSx с карта памет и eTrex30) използвам тази настройка, но това не е непременно задължително -- следи с по-ниска гъстота на точките също са полезни.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Юни 14, 2018 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 7 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov