ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Garmin Colorado Oregon Dakota Montana отзиви и проблеми

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Garmin Colorado Oregon Dakota Montana отзиви и проблеми

Ползвам следния модел:
Garmin Colorado
9%
 9%  [ 1 ]
Garmin Dakota 20
27%
 27%  [ 3 ]
Garmin Montana 600/t
18%
 18%  [ 2 ]
Garmin Montana 650/t
0%
 0%  [ 0 ]
Garmin Oregon 200 300
9%
 9%  [ 1 ]
Garmin Oregon 400/i/c 450/t 550/t
9%
 9%  [ 1 ]
Garmin Oregon 600/t 650/t
27%
 27%  [ 3 ]
Общо гласове : 11

Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Garmin Colorado Oregon Dakota Montana отзиви и проблеми Отговорете с цитат
Моля споделете опита ви с горните модели машинки - отзиви и проблеми.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 08, 2015 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Използвам Oregon 450 от началото на 2011 и съм си доволен напук на всички "професори" тук ,които казваха,че гпс с тъч екран не става за планина.В началото имаше някакъв бъг типичен за този модел да гасне без причина .Макар да се случваше рядко, е много дразнещо.След някой от многото ъпгрейди на софтуера,този проблем изчезна.От опит установих,че е по-удобно и точно да се ползва с писалка,особено зимата.Типично за по-старите модели си отваря картите бавничко,но и стова се свиква.Има външна карта памет,но така и не разбрах как да прехвърлям данни в нея и дали изобщо е възможно.Ако пък не може , се чудя за какво изобщо са я сложили.Екрана се вижда сравнително добре при различна светлина,а разхода на ток е съответстващ на размера му.Друго което ме дразни е ,че при много ниска скорост (около 1км\ч) понякога трудно се ориентира в коя посока се движиш и картата започва да се върти ту в едната посока,ту в другата.Не знам дали проблема не е в някоя настройка.Това е неприятно особено зимата когато затъваш в снега и не можеш да поддържаш по-голяма скорост.Въпреки всичко до тук , съм доволен от машинката,а и нямам база за сравнение,защото не съм използвал друг модел.
Пон Май 11, 2015 9:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Мойто ОРЕГОН ми служи вярно 4-5 години, зиме и лете, ама ме изостави. Миналата есен тъкмо му заредих и смених батериите на път за Черна Гора и отказа да тръгне .... Сега си мисля, че са доста скъпи тези машинки, при условия, че подобни сензори има ей така между другото във почти всеки телефон.
Пон Май 11, 2015 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
НИКОЛАЙ Т. написа:
Друго което ме дразни е ,че при много ниска скорост (около 1км\ч) понякога трудно се ориентира в коя посока се движиш и картата започва да се върти ту в едната посока,ту в другата.Не знам дали проблема не е в някоя настройка.

Нейде из менютата би трябвало да има опция North Up, която, ако бъде избрана, спира въртенето на картата изобщо. В eTrex30 местонахождението на тази опция е в Setup --> Map --> Orientation, а другите ѝ два варианта са Track Up и Automotive Mode. В 60CSx настройката е достъпна през Setup --> Map --> Map Setup - General --> Orientation като вариантите ѝ са само два -- North Up или Track Up. Аз ползвам винаги само North Up, може би донейде по навик от хартиената ера на картографията.
Пон Май 11, 2015 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:
Мойто ОРЕГОН ми служи вярно 4-5 години, зиме и лете, ама ме изостави. Миналата есен тъкмо му заредих и смених батериите на път за Черна Гора и отказа да тръгне .... Сега си мисля, че са доста скъпи тези машинки, при условия, че подобни сензори има ей така между другото във почти всеки телефон.

Би могло да се пробва тази рецепта, ако не за друго, поне да се види дали има някакъв живот в уреда или проблема е по-скоро хардуерен:
1) Свържете уреда към компютър с USB кабел.
2) Уреда ще се включи и ще започне да зарежда операционната си система; веднага го изключете чрез бутона за изключване, като го оставите свързан с USB кабела към компютъра.
3) Включете уреда с бутона за включване и дръжте постоянно натиснат този бутон в продължение на 30 секунди.
4) Уреда би трябвало да влезе в USB mass storage режим.
5) През компютъра отстранете или преименувайте GPX, IMG, KMZ файлове, които наскоро преди повредата сте добавили.
6) Извадете USB кабела и рестартирайте уреда.

Друга рецепта е да му се направи Master reset, което ставало по следния начин:
1) При изключен уред натиснете и дръжте натиснат горния ляв ъгъл на екрана.
2) Включете уреда като продължавате да притискате горния ляв ъгъл на екрана.
3) След известно време ще бъдете попитан дали искате reset user data. Ако отговорите положително ще бъде направен Master reset.
Пон Май 11, 2015 3:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vencil



Регистриран на: 08 Апр 2012
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
В анкетата липсва Garmin Dakota 10 , от няколко години го използвам в гората и колата. Супер е и не е кахърна машинка.
Пон Май 11, 2015 8:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaseto



Регистриран на: 17 Юни 2010
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Не знам как по-точно да се изразя, дали за щастие или нещастие, но след 4-5 години се "наложи да сменя" Орегон 300 с Монтана. "Наложи" се, тъй като го откраднаха... Орегон като по-лек и по-малък беше по-удобен за носене. С 2 батерии Eneloop 2000 караше около 10-12 часа със запис на трак. Монтана с Li-Ion батерия за сега държи около 15-17 при същите условия. Още не съм го пробвал с 3 Eneloop-a колко ще кара, казват че минава 20 часа. Но точно тази бройка от 3 батерии за мен е неудобство, тъй като зарядното ми зарежда или само 2 или само 4 батерии. Предвид формата им, и двата като ги извадиш от джоба се налага да ги въртиш докато нацелиш единствения хардуерен бутон или докато ориентираш картата да не е "с главата надолу". И сега най-важното - боравенето с Монтана е много много по-приятно - по-големия дисплей с по-малката резолюция се вижда много по-добре, особено ако ги сравнявам при непряка слънчева светлина. Сега разбирам, че това е огромен недостатък на първите серии Орегон. Отделно самото влачене на картата става с по-голяма лекота, почти като на капацитивен дисплей. Менюто на Монтана е по-добре организирано - примерно по-бързо преминаваш от една карта на друга. Прави ми впечатление, че когато съм в стая Монтаната по-често намира спътници и се позиционира. Но като съм сравнявал тракове по една съща пътека, на Орегона се придържат по-точно към нея. В кола Монтаната е по-удобна предвид по-големия дисплей, който освен това може да се върти и да приема Нюви изглед. Звуковите сигнали са по-силни, чак дразнят, но при Орегон пък понякога може и да не ги чуеш. Монтана има и гласова навигация, но трябва да е с нейната си стойка за кола с вграден говорител или да се върже през аудио изхода към външна колона/слушалки или към уредбата на колата. С Орегона е имало моменти когато съм имал проблем със свалянето на тракове, но тогава често излизаха нови версии на софта, и нещата се оправяха. С Монтана се сблъсках със следния проблем: пуснах го да записва трак и след няколко часа вървене като го погледнах, трака е прекъснал на половината разстояние и все едно преди малко пак е започнало изчертаването му. След още малко вървене, пак поглеждам и отново се вижда трака до първото прекъсване, и пак все едно е започнало ново изчертаване току що. След като направих архив на текущата следа, и зададох архивирания трак да се покаже на картата, то той си беше цял от тръгването до момента на архивиране, а вече новия текущ трак се изчертаваше нормално без прекъсвания. Май стана сложно Smile
Вто Юни 16, 2015 5:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov