ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Специализирани часовници за планина
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Специализирани часовници за планина
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Ще напиша - беше интересно. Село Пирин - посока хижа Малина, оттам билото на Среден Пирин през Ореляк и слизане до Папазчаир. Грандиозните планове отидоха на кино заради мекия сняг де, но и това не беше малко Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Мар 02, 2009 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Е! В тези условия поне повечето от нас разбраха къде е и какво е да не можеш повече... Sad Кажи сега късмет ли е или качества Аспарух да е имал толкова много шанс, за да изходи и изпише своя пътеводител??? Де да го имахме и ние... Егати кефа Confused ... Дай Боже всеки му!
Да видим какви подвизи са сътворили Павката, Стефан и Лъчо- би било поучително...
Вто Мар 03, 2009 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много изместихме темата..., но годините са пред нас Laughing .

_________________
Който пие бира не умира!
Вто Мар 03, 2009 2:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
chilko



Регистриран на: 25 Юли 2008
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
отскоро съм с altis ss и другия месец ще го тествам в пирин. от класа на suunto е и го избрах главно заради отзивите във форума на watchuseek, където нещо не са доволни от сензорите на casio protrek
Пон Юли 20, 2009 2:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stas



Регистриран на: 13 Май 2008
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък си взех Casio PROTREK 1300T и съм изключително щастлив с него. Сравнявах му показанията с GPS Garmin Oregon 300 и разликите са нищожни.
Вто Юли 28, 2009 5:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
Аз ползвам casio pathfinder PAV-1200T ,титанов е и съм много доволен (компас, алтиметър, барометър, термометър, с радиосигнал, множество аларми, обратно броене, хронометър, графики на изкачване и тн.).Никога не ходя където и да е без часовник на ръката Very Happy .

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Вто Дек 21, 2010 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
svetli_yo



Регистриран на: 28 Яну 2010
Мнения: 63

Мнение Часовници Suunto Отговорете с цитат
Здравейте,

Някой има ли, ползвал ли е часовник Sunnto. Моля дайте отзиви.
Пет Яну 14, 2011 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svetli_yo



Регистриран на: 28 Яну 2010
Мнения: 63

Мнение Отговорете с цитат
Поправка.......Suunto!
Пет Яну 14, 2011 4:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Velio



Регистриран на: 20 Май 2010
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
аз имах Сунто Вектор преди

като цяло е готина джаджа. Височината я мери спрямо атмосферното налягане и затова трябва винаги да си калибрираш висотомера като тръгваш на някъде, за да е точно (например от някоя хижа). Може да записва през определен интервал от време на каква височина се намираш, като така ти изчислява каква денивелация си минал за определено време. Честно казано - никога не съм ги използвал тея неща. Единствено съм гледал каква е надморската височина в момента и съм ползвал компаса.
Моя се развали иначе - вътре влезе някаква влага. Предполагам, че е влязла от отвора за батерията, тъй като няколко години живеех във Варна и влизах в морето с него, та солта беше разяла малко уплътнението на капачето за батерията. Та най-вероятно там е бил проблема, но така или иначе - 5 години си изкара часовника без ядове, като почти през цялото време съм го носил постоянно. Ако не беше морската вода, сигурно още щеше да си бачка Rolling Eyes

Обаче - ако питаш мен, ако не ти трябва ,,дневника" за това в кой час къде си се намирал - по-добре си вземи 1 Касио. И те имат много модели със същите функции - висотомер, барометър, компас, хрономерър, обратен брояч и т.н. И хубавото им е, че са около 100ина долара по-малко от Сунтото /от ибей, ако си го поръчаш/. Последно като ги гледах за около 100 и малко долара се намираха с доставка до България. Което са към 150 лв. А Сунто за толкова пари абсурд да намериш. До колкото знам, Касиото не води автоматично дневник, но пък можеш ръчно да си запишеш в колко часа на каква височина си бил.

Та това е най-общо - ако нещо по-специално те интересува - питай. Моя съвет е - Касио. По-нататък, ако тръгна пак да си взимам такъв часовник, по-вероятно ще е Касио.

едит:
ето 1 Casio Triple Sensor
http://cgi.ebay.com/PAG40-3V-Casio-Mens-Pathfinder-Triple-Sensor-Altimeter-/110619409746?pt=Wristwatches&hash=item19c16e3d52
120 долара с доставката

ето и най-евтиния Сунто Вектор
http://cgi.ebay.com/New-Suunto-Vector-Yellow-Wristop-Computer-Watch-/180611112082?pt=Wristwatches&hash=item2a0d42dc92
210 долара с доставката
Пет Яну 14, 2011 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svetli_yo



Регистриран на: 28 Яну 2010
Мнения: 63

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговора.
За Сунтото се запалих от един филм (127 часа), за един катерач, който се заклещи в един каньон. Абе гледайте го - препоръчвам го, най-вече защото е по действителен случай.
Но не знаех че са толкова скъпи.
Иначе марката е финландска и ако са такова производство добрите модели стигат до над 1000 лв, което за спортен часовник си е....
Rolling Eyes
Иначе някои от моделите се произвеждали в Китай. Много е вероятно да си попаднал на такъв иначе за 5 г. да се скапе едва ли.

Иначе за Касиото като марка ...... Сегашните не знам как ги правят, но с моя карам вече 13-та година и който иска да вярва но съм сменял батерия само ВЕДНЪЖ!! на 6-тата година..... и няколко верижки!
А буквално не го свалям НИКОГА ...море, планина, баня а бе като част от тялото ми е.
Но е ...Made in Japan! Да е жив и здрав!

Ето линк с някои модели на Сунто:
http://www.esport.bg/rw/brands/5-suunto.html
Пет Яну 14, 2011 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
izvetrql



Регистриран на: 01 Мар 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Две лета балбукам с един Вайпър Еър, възхитен съм. Ако и джаджите за над вода са толкова читави - не бих се замислял. Изненадан съм, че нещо се прави в Китай, може. Моят съм го купувал в България, пише произведено в Финландия, никъде не виждам йероглифчета. Smile
Пет Яну 14, 2011 8:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vinko_89



Регистриран на: 03 Ное 2010
Мнения: 20

Мнение часовници Отговорете с цитат
Здравейте ! Искам да попитам някой ползва ли чавоници pro trek и G Shok и за впечатленията си за тях защото се двоумя кой от двата вида да си купя .
Съб Юни 25, 2011 1:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Velio



Регистриран на: 20 Май 2010
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
приликите са само, че и двата модела са Касио и са много здрави Very Happy
разликите са, че Г-Шока е МНОГО здрав, а Про-трека, според модела има барометър, висотомер и компас Smile
Ако си сред природата често - Про-трека ще ти е по-полезен. Ако ти трябва само за из града - и Г-шок
Съб Юни 25, 2011 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vinko_89



Регистриран на: 03 Ное 2010
Мнения: 20

Мнение Отговорете с цитат
точно това е че ми трябва за туризъм и дали ще издържи на тежки условия удари и така гледам че има часовници с стрелки и дигитални кои са по добри ? имат ли разлики
Сря Юни 29, 2011 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
vinko_89 написа:
точно това е че ми трябва за туризъм и дали ще издържи на тежки условия удари и така гледам че има часовници с стрелки и дигитални кои са по добри ? имат ли разлики

Ще издържи, не се притеснявай Wink .Имам Pro Trek със стрелки и същият такъв с електронен циферблат.И двата са железни,,,няма да сбъркаш.Единственото условие е батерията да е соларна, т.е. да се самозарежда от слънцето.
Сря Юни 29, 2011 3:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 2 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov