ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Специализирани часовници за планина
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Специализирани часовници за планина
Автор Съобщение
vinko_89



Регистриран на: 03 Ное 2010
Мнения: 20

Мнение Отговорете с цитат
да аз точно на този тип съм се спрял със соларно зареждане защото теоретически трябва да е вечен и да няма нужда от батерии които да се сменят е освен ако не го разцепа някаде Oops
Чет Юни 30, 2011 6:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
vinko_89 написа:
да аз точно на този тип съм се спрял със соларно зареждане защото теоретически трябва да е вечен и да няма нужда от батерии които да се сменят е освен ако не го разцепа някаде Oops

.....и "теоретически" и практически, вечни неща няма. Wink
И тези часовници имат батерии, които се сменят на определен период от време.При мен единият вече е на три години, а скалата показваща нивото на батерията стои на максимум.Вярно е, че може би това значи "вечен", защото няма да го носиш този часовник 100 години, я.Имай в предвид, че ако си вземеш PRO TREK с обикновена батерия(да не е соларна) и често ползваш функциите му, ще я сменяш на 7-8 месеца.Това е характерно за по-старите модели на на този вид CASIO.Компас, барометър, висотомер, са си все енергоемки функции.
Чет Юни 30, 2011 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vinko_89



Регистриран на: 03 Ное 2010
Мнения: 20

Мнение Отговорете с цитат
искам да попитам някой купувал ли си е от ибей такъв часовник и как гарантират за него и на 2 ро място каква верижка е по добре титаниева или синтетична защото знам че синтетичната щом се скъса и си заминава вярно ли е това ?!
Съб Юли 02, 2011 12:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
modjoa



Регистриран на: 23 Сеп 2009
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Такова нещо като соларни батерия не съществува Very Happy
В случая сигурно става дума за литиева батерия.

Ако си купуваш часовник и залагаш на качеството си го вземи задължително с титании и сапфирно стъкло. Погледни и моделите на Suunto.
По-отношение на ebay, в БГ има интернет магазини с конкурентни цени. погледни форума за часовници - strelki.info за линковете на магазините.
Съб Юли 02, 2011 10:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
modjoa написа:
Такова нещо като соларни батерия не съществува Very Happy.


Глупости!Това звездите ли ти го говорят, или просто не четеш внимателно какво съм написал по-горе? Rolling Eyes

Я прегледай това описание:
http://www.tiktaktime.com/product_info.php?cPath=103_118&products_id=1594&osCsid=3474ce6b34bedad14b99224fa3b9e884

Като бивш собственик на Suunto и настоящ на CASIO, искам да те уверя, че когато става въпрос за подмяна на батерии или верижки, които на Suunto-то са си консуматив, ценово разликата между двете фирми е като между жив и умрял.Да не говорим по какъв начин тези консумативи пристигат до България, за колко време и колко струват(говоря за споменатата от теб марка).Иначе да, Suunto е една идея по-прецизен от CASIO в измерванията, но без фатални разлики между двата.Не случайно Suunto се води "уред", а не часовник.
Е, за едно си прав.....часовникът трябва да е с титаниева верижка и стъкло от кристал сапфир...

@vinko_89
Линка, който съм дал е най-евтиното място, от което може да се купи часовник CASIO от България.
EDIT:Тук са по-евтини:
http://www.watchesbg.com/catalog/product_info.php?cPath=37_45&products_id=3484
Съб Юли 02, 2011 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
modjoa



Регистриран на: 23 Сеп 2009
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Поне си направи труда да прочетеш линка, който си дал Very Happy
или по-точно:
Цитат:
Соларно захранване (не е необходима подмяна на батерия)


Пак ти повтарям, такова животно като соларна батерия - НЯМА! Има соларно захранване и батерия, най-вероятно на литиева основа.

По отношение на CASIO PRW-5000T-7ER - 30 секундно търсене ми даде цена с около 200 лв по-ниска, така че на бъдещия купувач му пожелавам да дерзае.
Нед Юли 03, 2011 1:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstoun



Регистриран на: 31 Юли 2009
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Аз от 3 години ползвам casio pathfinder 1200t 7v и нямам никакви забележки по него (точен е до секунда и всичко останало работи без грешка Very Happy ).
Чет Юли 21, 2011 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
krasi.ka



Регистриран на: 16 Юли 2009
Мнения: 37
Местожителство: гр.София

Мнение Suunto Core Sahara Yellow Отговорете с цитат
Смятам да си купя този модел часовник [b] Suunto Core Sahara Yellow
ако някой има впечатления относно него нека сподели
Чет Авг 11, 2011 11:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
isometrus



Регистриран на: 01 Юни 2011
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
Вярно е че специалния часовник ABC(altimeter,barometer,compass) за планина не е изобщо задължителен и повечето водоустоичиви и евтини casio и др.са напълно приемливи за да ни придружават навсякъде,но ако имаш възможноста да отделиш средства за някои специализиран модел ще ти е доста приятно.Мисля че съотношението цена-функционалност-здравина-точност е от водещо значение и след щателно търсене по темата се убедих че за мен най-добрите са планинските модели PROTREK(казват им Pathfinder в Щатите)на CASIO и несъществено по-прецизните сензори на SUUNTO.CASIO имат повече и полезни функций от SUUNTO,не се сменят батерии,по-евтини са и са много по-здрави и водоустоичиви. Idea Всички ABC работят на един принцип-датчика измерва атм.налягане и го сравнява с предишните автоматични измервания и ти показва каква е тенденцията и скороста на промяна на времето,а в алтиметър режим преобразува по определена формула последните данни на барометъра в метри или футове надм.височина.Осв.това имат датчици за действителния север,температура и мн.др.полезни функции.За тези които вече имат някакъв ABC ще наблегна на някои тънкости за да разчитат на истински прецизни измервания на кой да е модел. Тайната тук е да настроиш точна височина на часовника преди тръгване или където е възможно на мястото на излета,по табелки,хижи и т.н. за да можеш да разчиташ на абсюлютно точни измервания в съответната планина или място,а не да го настроиваш в къщи няколко дена по-рано и да пътуваш 100-200км до планината където условията са други и ще се чудиш какво ти показва Shocked.Не се опитвайте да променяте фабричните настр.на барометъра няма смисъл,навсякъде си работи чудесно,а само височината преди излета!!!Когато катерите или се движите НЕ разчитайте на барометричните показатели,те се влияят от височинните изменения,но можете да се доверите на тях когато оставате повече от час на същата височина или място за да знаете дали има и колко бърза е промяната на времето.Когато часовникът е в съприкосновение с кожата ви няма да показва адекватна температура,затова ако искате да знаете каква е точно го закачете някъде за известно време по дрехи или инвентар Cool.Часовникът който нося вече 1 година всеки ден и навсякъде е CASI0 PRG-240 http://www.vip-watches.net/product/1139/casio-protrek-prg-240-1er.html и не съжалявам нито миг за избора ми.А който си търси нещо по икономично нека погледне този CANYON WEATHER MASTER http://www.360mag.bg/posts/4836 с отлични отзиви на швеицарските му датчици в иначе евтина каса,и този много здрав и функционален CASIO SGW-300HD, http://www.protime-bg.com/product_detail.php?p_id=4005&p_subcat=172&p_maincat=110 единствено нямащ компас.


Последната промяна е направена от isometrus на Пон Юли 09, 2012 6:18 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Нед Ное 27, 2011 5:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
angel12



Регистриран на: 19 Дек 2011
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Часовниците Timex също имат няколко модела от гамата си със компас, алтиметър, барометър, термометър.
В България се предлагат повечето такива модели часовници
Пон Дек 19, 2011 2:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
isometrus написа:
.....и мн.др.полезни функций.....


Малко оф....
Колега защо слагата това ,Й,?
Не е правилно.
Пон Дек 19, 2011 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Априлов



Регистриран на: 06 Сеп 2011
Мнения: 4
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Нищо лично!
Цитат:
Колега защо слагате това "Й"?

Пон Дек 26, 2011 2:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tirajiqta



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 1

Мнение Спортни часовници Отговорете с цитат
Моя часовник с един от най-евтините, но може би и най-здравите модели от Casio модела е SGW-100-1A ето и снимка http://www.chasovnici-bg.com/часовник-2041-Часовници_Casio_SGW_100_1VEF.html
Нося го вече трета година, къпя се в банята и морето, даже и изтърван от 6-ти етаж на асфалта Laughing здрав като коч.
Следващия ми ще е Invicta - http://www.chasovnici-bg.com/оригинални-маркови-1-186-Invicta.html втория чисто черен модел е уникален
http://www.chasovnici-bg.com/часовник-8815-Часовник_Invicta_6582.html

_________________
Знещ и можещ
Сря Юли 03, 2013 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
isometrus написа:
А който си търси нещо по икономично нека погледне този CANYON WEATHER MASTER http://www.360mag.bg/posts/4836 с отлични отзиви на швеицарските му датчици в иначе евтина каса, .

Аз съм с такъв и съм мн доволен...може и да се намери с 20-30лв по-надолу Wink
Сря Юли 03, 2013 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sibank12



Регистриран на: 14 Юли 2013
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
SGW-100-1 е готин модел на Касио, няма спор но какво толкова им харесвате на тия Касио? Аз съм с един много готин Poljot - това се казва часовник - луксозна марка а не пластмасови детски на вид часовници от Casio.
Ето ми го и модела http://www.protime-bg.com/products.php този втория модел на Poljot Basilika 3105.1740664
http://www.protime-bg.com/product_detail.php?p_id=10756&p_subcat=326&p_maincat=176
Нед Юли 14, 2013 2:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 3 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov