ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Специализирани часовници за планина
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Специализирани часовници за планина
Автор Съобщение
iansto



Регистриран на: 03 Мар 2011
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
sibank12 написа:
SGW-100-1 е готин модел на Касио, няма спор но какво толкова им харесвате на тия Касио? Аз съм с един много готин Poljot - това се казва часовник - луксозна марка а не пластмасови детски на вид часовници от Casio.
...
този втория модел на Poljot Basilika 3105.1740664


Базиликата не е лоша но е много далече от специализираните часовници за планина .
Нед Юли 14, 2013 11:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 202

Мнение Отговорете с цитат
sibank12 написа:
SGW-100-1 е готин модел на Касио, няма спор но какво толкова им харесвате на тия Касио? Аз съм с един много готин Poljot - това се казва часовник - луксозна марка а не пластмасови детски на вид часовници от Casio.
Ето ми го и модела http://www.protime-bg.com/products.php този втория модел на Poljot Basilika 3105.1740664
http://www.protime-bg.com/product_detail.php?p_id=10756&p_subcat=326&p_maincat=176


тук не става въпрос за мерене на пи**ки а за часовници, имам подобен на твоя и мога да кажа по-отвратителен часовник от тези водомери за планина няма, тежки са, лъскави са и лесно се чупят.
Пон Юли 15, 2013 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
sibank12 написа:
SGW-100-1 е готин модел на Касио, няма спор но какво толкова им харесвате на тия Касио? Аз съм с един много готин Poljot - това се казва часовник - луксозна марка а не пластмасови детски на вид часовници от Casio.


Абе той готин, ама нещо руски ми звучи Question Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 16, 2013 1:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
negat1ve



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 45

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:

Абе той готин, ама нещо руски ми звучи Question Cool


Което не е минус изобщо Smile В момента няколко компании брандират часовниците си Poljot, има даже немска такава Laughing

За планина си ползвам един Г Шок на Касио, изчистен дигитален дисплеи със соларна клетка - няма чупене това нещо. Обаче доста оглеждах модели преди да си взема защото са големи.
Вто Юли 16, 2013 1:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
negat1ve написа:
dido написа:

Абе той готин, ама нещо руски ми звучи Question Cool


Което не е минус изобщо Smile В момента няколко компании брандират часовниците си Poljot, има даже немска такава Laughing

За планина си ползвам един Г Шок на Касио, изчистен дигитален дисплеи със соларна клетка - няма чупене това нещо. Обаче доста оглеждах модели преди да си взема защото са големи.


Доста смело начинание да се брандира руско за немско. Ние българите сме го казали кратко и ясно - сделано - т.е. - правено от пияндета, не става.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 16, 2013 1:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 202

Мнение Отговорете с цитат
не знам колко ставa за планина но от три дни му гледам клиповете и много му се кефа G-SHOCK

http://www.casio-europe.com/euro/watch/functionality_examples/
Вто Юли 16, 2013 7:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
negat1ve



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 45

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:

Доста смело начинание да се брандира руско за немско. Ние българите сме го казали кратко и ясно - сделано - т.е. - правено от пияндета, не става.


Обратното се получава - немска компания влага руски механизми в часовниците си и ги брандира като Poljot. Навремето Poljot са произвеждали масово за да захранват голяма част от пазара на СССР, когато се обръща палачинката фалират набързо завода, но на склад остават огромни количества механизми. Руснаците са корави и непретенциозни машини, нещо като японските т.е. въобще не са лоши.

За планина предпочетох G-SHOCK пред туристическите им серии заради забележките покраи електрическите прибори - трябва да сваляш часовника от ръката си за да имаш корекни данни от термометъра, калибриране на алтиметъра, компаса и т.н. Също заради здравината и сериозната водоустойчивост.
Вто Юли 16, 2013 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
negat1ve написа:
dido написа:

Доста смело начинание да се брандира руско за немско. Ние българите сме го казали кратко и ясно - сделано - т.е. - правено от пияндета, не става.


Обратното се получава - немска компания влага руски механизми в часовниците си и ги брандира като Poljot. Навремето Poljot са произвеждали масово за да захранват голяма част от пазара на СССР, когато се обръща палачинката фалират набързо завода, но на склад остават огромни количества механизми. Руснаците са корави и непретенциозни машини, нещо като японските т.е. въобще не са лоши.

За планина предпочетох G-SHOCK пред туристическите им серии заради забележките покраи електрическите прибори - трябва да сваляш часовника от ръката си за да имаш корекни данни от термометъра, калибриране на алтиметъра, компаса и т.н. Също заради здравината и сериозната водоустойчивост.


Хъм абе не ми хвали руска стока, това Poljot е поредния опит на руски олигарх да лови маймуни с трици.
Ако все пак те кефят недоклатените работи - пробвай някоя от новите лади примерно, часовник гледам си харесал вече, имат и много яки малогабаритни двукилограмови GPS-и Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 16, 2013 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Stas написа:
Аз пък си взех Casio PROTREK 1300T и съм изключително щастлив с него. Сравнявах му показанията с GPS Garmin Oregon 300 и разликите са нищожни.

Сега се зачетох в тази тема, че ми стана любопитно, че преди месец-два си взех един Касио ПРОТРЕК. Не че това ми беше първия мултифункционзлен часовник и че не ми беше ясно, че на подобни прибори нито алтиметъра им е алтиметър, нито барометъра - барометър, но да оставим това настрана.
Тъй като обикновено се движа с ГПС и доколкото часовникът е още нов, та ми е интересно да сравнявам показанията му с ГПС-а. Случвало се е на няколкостотин метра изкачване(да речем 1000) да приравнявам на няколко пъти данните на алтиметъра (чосовника по ГПС-са) и в крайна сметка разминаването в крайната точка е отново няколко десетки метра (някога повече, някога по-малко, някога дори няма). Барометърът веднъж го следих по-внимателно: спроед ГПС-а се качваше, според часовника - падаше.
Та ... няма какво да се лъжем Smile
Вто Юли 16, 2013 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Julius



Регистриран на: 01 Авг 2013
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
От близо година ползвам Suunto Ambit Silver (купих си го малко след като модела се появи на пазара). Това е втория часовник, който купувам през живота си. Предния беше преди близо 20 год. (тогава като студент си позволих едно Casio G-Shock. Помня, че струваше над 200$, събирах ги почти 1/2 година, но след като ми го откраднаха доста време не бях носил часовник.) Спецификациите му включват:



► Вграден GPS с SiRFIV микрочип (WayPoint навигация, запаметяване до 100 точки) - (изключително точен!)
► Алтиметър (обхват от 500 до 9000 метра и резолюция 1 метър) - (засичал съм отклонение от цели 30 м.!)
► Барометър (резолюция 950-1060 хектопаскала и+ индикатор за тенденцията на налягането) - (не съм сравнявал с друг уред, не мога да преценя)
► 3D компас (отчитане на посоката, независимо от ъгъла под който се намира китката) - (изключително прецизен, особено като се отчете и деклинацията)
► FusedSpeed​​™ за отчитане на скорост, комбинация от GPS и сензор за ускорение (при тичане в градски условия и "засенчване" на GPS-а е доста полезно)
► Максимален тренировъчен ефект и време за възстановяване (Peak Training Effect & Recovery Time)
► Мониторинг на сърдечна честота (със Suunto ANT Comfort Belt) + изгорени калории в реално време (данните идват от лентата за мониторинг)
► Трансфер на данни и анализ на Movescount.com - намирам го за доста полезно /отделно могат да се зареждат маршрути, ключови местоположения и т.н./:



Софтуера му се ъпдейтва сравнително често, на сайта на производителя от време на време качват нови езици на менюто, по-добра поддръжка на функционалността, отстраняване на разни бъгове, т.н. Менютата варират в зависимост от това какъв спортен режим е избран - има ски, колоездене, бягане, катерене и т.н. При тичането напр. GPS-а отчита данни всяка секунда, при планинските спортове - на всеки 60 сек. за да се пести батерията. Trail running режима записва повечко данни - най-ниска/висока точка, време на изкачване/спускане, продължителност на тичане при нулева денивелация и т.н.



Другия плюс е индивидуалната настройка на екраните на различните спортни режими - човек може да си настрои до 8 екрана (с по 3 стойности едновременно на един екран - малък горе, голям в средата и до 5 долу; по 2 на екран - един голям и до 5 малки отдолу; 1 голям и графики (Висотомер, Барометър...):
Сря Авг 07, 2013 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ardo_mas



Регистриран на: 19 Сеп 2013
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, нов съм във форума и ме интересува някой дали е имал и тествал модел на инвикта във водата. Знам, че темата е за планинарски часовници а не за водолазни, но интереса ми към марката е огромен и искам да си купя буквално водолазен часовник. Някакви мнения за марката и конкретно за модела http://www.chasovnici-bg.com/часовник-9005-Invicta_12345.html

Линка нещо май не работи Sad
това е http://www.protime-bg.com/product_detail.php?p_id=10816&p_subcat=296&p_maincat=167
Чет Сеп 19, 2013 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
negat1ve



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 45

Мнение Отговорете с цитат
Ако не си слагал 52мм часовник пробваи нещо с подобен диаметър и тогава мисли сериозно за подобна покупка. Отделно избягваи часовници с покритие (златно, черно и т.н.) - изтърква се с времето, единствения въпрос е за колко време ще падне Sad. Самия бранд е нискобюджетен с лоша гаранционна политика и противоречиви отзиви (от пълна възхвала на бюджетните им модели, до унищожителна критика за други). Лично мнение - за тези пари може да си вземеш много нещо много по-качествено. Порови малко из strelki.info или forums.watchuseek.com ако английският не е проблем и ще си изясниш нещата.
Пон Сеп 30, 2013 1:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ardo_mas



Регистриран на: 19 Сеп 2013
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за съвета. Мисля, че си прав. В стрелки форума писах преди време и никой не върна отговор. Виждам че разбираш горе доло от марки. Искам някой хубав водоустойчив часовник. Касио е много масово. Венгер как са като качество? Ето един който ми харесва горе доло http://www.chasovnici-bg.com/часовник-2293-Мъжки_часовник_Wenger_79355W.html
Вто Окт 01, 2013 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Не е за "планинарски", но е добър и на ниска цена: Aviator Ползвам го от месец.
Вто Окт 01, 2013 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
negat1ve



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 45

Мнение Отговорете с цитат
ardo_mas написа:
Благодаря за съвета. Мисля, че си прав. В стрелки форума писах преди време и никой не върна отговор. Виждам че разбираш горе доло от марки. Искам някой хубав водоустойчив часовник. Касио е много масово. Венгер как са като качество? Ето един който ми харесва горе доло http://www.chasovnici-bg.com/часовник-2293-Мъжки_часовник_Wenger_79355W.html


Бранда като цяло е читав, конкретния модел не ми харесва ето това:

Цитат:
минерал кристал стъкло със сапфир покритие

Преди време една от българските бири имаше промоция с часовници Wenger, стъклото си се драска като стои та гледаи. Беше описано по-същия начин.

Кажи нещо по-конкретно за да мога да те насоча: кварц/автоматик, бюджет, гмуркаш ли се или просто искаш часовник с подобна визия и т.н. Дайвъри хиляди - като се почне от руска амфибия 120-150 лв и се стигне до петцифрени суми в евро за високия клас швейцарци.

Примерно мен ме радва това:


Керамичен базил, сапфир, антирефлекс, 200м, коронка на винт и т.н. Бонбон отвсякъде, обаче го има и момента, че не бих дал 1000+ лева за кварцов часовник...

Обаче с удоволствие бих скочил на един Steinhart the Ocean 1 Black (ceramic bezel)

нищо че машинката която тиктака отвътре не е нищо особенно. Той е бюджетен немски преразказ на една икона сред даивърските модели:

Вто Окт 01, 2013 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 4 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov