ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Специализирани часовници за планина
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Специализирани часовници за планина
Автор Съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
От вчера съм със Suunto Core Regular Black. Мнение за уреда (то май не е часовник Smile ) ще споделя, когато имам възможността да тествам всичките му възможности и ги сравня с показанията на GPS-а. Като начало мога само да споделя, че е много лек и не го усещам на ръката ми.
Съб Окт 26, 2013 3:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dark_templar



Регистриран на: 14 Мар 2012
Мнения: 20

Мнение Отговорете с цитат
Преди седмица се сдобих със Casio G-shock G-9000R. В крайна сметка реших да си взема надежден часовник за планина... и да разчитам на GPS-а за определени функции Smile За момента часовника се държи много добре и съм доволен!
Съб Ное 09, 2013 3:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kiril.Kacarov



Регистриран на: 28 Окт 2014
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
От днес имам Casio pro trek 300h 1av. Мисля че имам проблем с термометъра. Когато го сваля от ръката си показва точно, обаче когато го сложа вдига градусите. Моля помогнете........................
Вто Окт 28, 2014 8:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kiril.Kacarov написа:
От днес имам Casio pro trek 300h 1av. Мисля че имам проблем с термометъра. Когато го сваля от ръката си показва точно, обаче когато го сложа вдига градусите. Моля помогнете........................

Предполагам показва по-висока температура от реалната?
Ръката ти излъчва топлина и затова е така.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Окт 28, 2014 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril.Kacarov



Регистриран на: 28 Окт 2014
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Но ако тръгна из планината и е мминус 4 примерно, а то ми показва 20 градуса ще зацепя и не знам защо мери и топлината на ръката. :Д
Вто Окт 28, 2014 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
Kiril.Kacarov написа:
От днес имам Casio pro trek 300h 1av. Мисля че имам проблем с термометъра. Когато го сваля от ръката си показва точно, обаче когато го сложа вдига градусите. Моля помогнете........................



температурата трябва да се настрои когато часовника е на ръката (поне на моя е така)след като го поставиш,остави малко да се стабилизира, след което се настройва
малко е неудобно, защото трябва да има наблизо термометър, а не винаги го нося на ръката...
Вто Окт 28, 2014 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Ами не, както и да го настройваш, все ще лъже и то с много. Термометрите на аутдоор часовниците са направени не да дават показания, когато часовникът е на ръката. Просто се сваля и се чака около 20-25 минути. Изключение правят някои модели на Гармин, които имат външни датчици свързани с безжична връзка с усройството и се закачат на раницата или други места, в допустимия обхват на връзката между двете.
Вто Окт 28, 2014 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
Ами не, както и да го настройваш, все ще лъже и то с много. Термометрите на аутдоор часовниците са направени не да дават показания, когато часовникът е на ръката. Просто се сваля и се чака около 20-25 минути. Изключение правят някои модели на Гармин, които имат външни датчици свързани с безжична връзка с усройството и се закачат на раницата или други места, в допустимия обхват на връзката между двете.


Ако искам да знам реалната температура свалям часовника от ръката, закопчавам го на гръдния колан на раницата и след 30-ина минути вече показва реалната околна температура.
Съб Ное 01, 2014 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Kiril.Kacarov написа:
От днес имам Casio pro trek 300h 1av. Мисля че имам проблем с термометъра. Когато го сваля от ръката си показва точно, обаче когато го сложа вдига градусите. Моля помогнете........................

Аз ползвам друг модел от марката от 3 год. и наистина няма друг начин да измериш правилно температурата освен да го свалиш от ръката.
То е логично, часовника няма как да направи извод какъв е източника на топлина- дали е слънце, печка или топлината на тялото ти,
той просто измерва околната температура. Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Съб Ное 01, 2014 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Ако искам да знам реалната температура свалям часовника от ръката, закопчавам го на гръдния колан на раницата и след 30-ина минути вече показва реалната околна температура
По скоро на гърба на раницата тъй като от пред на гърдите имаш грешка в показанията заради телесната топлина.
Нед Ное 02, 2014 7:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
ами на моето касио в инструкциите пише, че примерно за да показва правилно денивелацията или налягането, то нужно е температурата му да е стабилна.. подозирам, че когато се свали от ръка и се сложи на раницата, може би ще покаже правилна температура, но другите показания ще се изменят.. разбира се, при модерните може и да не е така.. но и аз си мисля, че това показание /температура/ го извеждат просто защото така или иначе се мери /за да са стабилни другите показатели, се прави компенсация при различните температури.. един вид часовника си знае каква грешка дава електрониката при измерване надмосрската височина при спад с 10 градуса и го коригира. но за това трябва да мери темп. па така и така я мери, що да не я виждаш.. Smile/
Нед Ное 02, 2014 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Термометърът е бял кахър...при мен компаса нещо се е**ва-много често дава"off cal" и не показва коректноSad
Не знам и как се калибрира-в упътването пише ве при смяна на сензора настройките се губят-т.е. трябва да си тръгне нормално.Да ама тц!-дори и при изваждане на батерията не се оправяSadSad
часовника е Canyon weather master 7
Нед Ное 02, 2014 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Снимката на Килиан показва точно топлината на тялото - питат го за високата темп. на 6827м.н.в.


https://www.facebook.com/kilianjornet/photos/a.10152372799330178.1073741834.31783895177/10152372802805178/?type=3&theater
Нед Ное 02, 2014 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Виждаш от снимката, че часовникът не е директно на кожата - а на якето.

Часовникът отчита външната темп., но тук влияе темп. на тялото - и се получава таково число.
Близко е до акъла.
Пон Ное 03, 2014 2:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Питай Суонто.
Пон Ное 03, 2014 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 5 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov