ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Защо не мога да редактирам темите си?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Защо не мога да редактирам темите си?
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Rincewind написа:

Моля, нека модераторите посочат точния механизъм, по който ще може да се редактира тема по същество (промяна на линкове, ъпдейт на данни, сведения и др.).

Примерно. Пише се ЛС на модератор/админ, в което се дава връзка към конкретното мнение, което трябва да се промени. Предварително желаещият може да ползва бутона "цитирай" за мнението, което се нуждае от редакция, да го вмъкне в ЛС-то, като го промени така , както би трябвало да бъде и да го прати с кратко пояснение за причини за промяната.

Този механизъм вече беше изпробван и работи, един съфорумец ми пусна ЛС и час и половина по-късно мнението му беше променено. Ако някой се чуди как се дава линк към конкретно мнение, а не към цялата тема или страница: в горния ляв ъгъл (заглавната част) на мнението има знак плюс. Като се натисне този плюс, мнението идва визуално най-отгоре на екрана, а адреса става адрес на конкретното мнение. На снимката по-долу с кръг е заграден плюса, който отделя мнението, а стрелката сочи адреса, който може да се изпрати на модератора/админа. Разбира се, ще свърши работа и само коя е темата, стига да е цитирано мнението, но така е по-лесно.
(извинявам се, ако всеки го знае това, защото все едно ви показвам как да си пуснете топлата вода Wink )



А обяснение едва ли е нужно, ако се отнася за снимки и линкове. За останалите неща има бутон "Преглед" Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Май 21, 2015 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
ако ще сме полезни не само за собствения си сайт, а за цялото туристическо войнство в настоящия форум. Реципрочност малко.

Изключително неуместно изказване, което просто си проси отговор като: разбира се, че ще поствам резултатите от труда си в МОЯ сайт, където ще мога да ги променям когато и както преценя за уместно, а не във ВАШИЯ форум. "Туристическото войнсто" не ослепява и все още може да чете, дори когато информацията не му е оградена в зелена рамка.

Това е мое мнение и го изказвам директо: Ристо, направи ми впечатление, че по-сериозните дразги и роптаенето срещу модераторите запчнаха след като ти се появи на модераторската сцена с блясък и фанфари. Преди това модераторите сякаш не се забелязваха и никой не лаеше срещу тях. Повече дискретност и по-малко назидателност ще е уместна.
Пет Май 22, 2015 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
...
Хора, незнам защо продължавате да ровите по тези теми и да търсите под вола теле. Не ги следя, защото са ми супер безинтересни, но публиката пишман стана от разни безсмислени дърляния. Това не е форум на етическа тематика, а за планина. Оставете моралните ценности на мира, давайте пътеписите и снимките и всичко ще си дойде на мястото.


_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Май 22, 2015 2:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Ристо Туристо написа:
ако ще сме полезни не само за собствения си сайт, а за цялото туристическо войнство в настоящия форум. Реципрочност малко.

Изключително неуместно изказване, което просто си проси отговор като: разбира се, че ще поствам резултатите от труда си в МОЯ сайт, където ще мога да ги променям когато и както преценя за уместно, а не във ВАШИЯ форум. "Туристическото войнсто" не ослепява и все още може да чете, дори когато информацията не му е оградена в зелена рамка.

Това е мое мнение и го изказвам директо: Ристо, направи ми впечатление, че по-сериозните дразги и роптаенето срещу модераторите запчнаха след като ти се появи на модераторската сцена с блясък и фанфари. Преди това модераторите сякаш не се забелязваха и никой не лаеше срещу тях. Повече дискретност и по-малко назидателност ще е уместна.


Викаш мина времето, дето си говорихте уважително на Вие ... Cool

Това "... разбира се..." звучи като криво разбрано на мене. Форумът е доста по-широка трибуна и шансът някой да оцени твоя "труд" тука вместо на твоя сайт мисля е мащабно по-голям. Още повече - лични сайтове много, общ форум - засега един. Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 22, 2015 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Това "... разбира се..." звучи като криво разбрано на мене. Форумът е доста по-широка трибуна и шансът някой да оцени твоя "труд" тука вместо на твоя сайт мисля е мащабно по-голям. Още повече - лични сайтове много, общ форум - засега един. Very Happy


Ставаше дума за друго, а именно когато нещата отиват към мое - твое, не е на добре.
Извън темата е, но ще добавя и още две неща:
- не мисля, че разликата в излизането на "трибуната" с цял текс или с линк е съществена от гледна точка на интерес, който би придизвило.
- въпросният интерес би могъл да се похвали може би с други неща, но съвсем не и с мащабност. Smile Понеже използването на "лични сайтове" предлагат и някои удобства като статистики, ще дам един пример: според статистиката от темата за Аграфа, която пуснах наскоро:
- видяна 168 пъти според форума
- според статистиката в блогер - 29 посещения откъм форума.
Като извадим посещението на автора и няколкото човека, които са участвали в самото мероприятие, като извадим 50% (оптимистично) кликнали, но се уплашили от много текст и избягали, става ясно, че за мащабност е съвсем неуместно да се говори.
Пет Май 22, 2015 4:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Уместно е, как - думите ти показва точно тенденции и узерски навици, за която се мъча да ти намекна, а именно:

Аз лично избягвам да гледам форумни пътеписи, които единствено линкват външен пътепис, разгънат в някакъв друг сайт. Най-вече заради това, че възприемам такова линкване като опит за реклама или буустване на популярността на външния сайт, а и ми се вижда неестествено да коментирам нещо, което не ми е на пет скрола по-нагоре. Излиза вероятно, че останалите форумници реагират на такъв пътепис по същия начин - просто прескачат външния линк.

В тоя точно смисъл аз виждам идея в призива на Ристе, още по-малко, че не го намирам задължаващ или дискриминиращ към "трудилия се" пътешественик - ясно ти е защо - колкото е "твой" сайта ти, толкова е "твое" мнението ти във форума.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 22, 2015 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Излиза вероятно, че останалите форумници реагират на такъв пътепис по същия начин - просто прескачат външния линк.

Минавало ми е през ума, разбира се, но спред наблюденията ми не мисля, че е вярно. Дори обратното - когато човек не го интересува, дори на аудио файл да му го запишеш текста, за да не му се налага да се напъва да чете, пак няма да му обърне внимание. Обратното - ако иска да разгледа, някакъв линк изобщо няма да го спре. Просто интересът към друго, освен лафчета и скандали е слаб във форума, няма какво да се лъжем.
Пет Май 22, 2015 4:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Не ми се влизаше в подобна полемика - намекът на Ристо беше кристално ясен, а и не е първи (негов) от подобно естество - но предвид разразилата се дискусия (която е може би за отделна тема?) реших да кажа няколко думи.
1. Нито Иван, нито моя милост, нито който и да е друг от участващите тук, който поддържа свой сайт, блог и т. н., не може да бъде обвинен, че не участва пълноценно във форумния живот и че единственото му занимание е да пуска линкове към нефорумното си творчество, т. е. да се опитва да живее на гърба на форума.
2. Двата сайта, с които занимавам аудиторията тук, са във висша степен некомерсиално занимание и не ми носят приход нито стотинка, че да изпитвам някакви угризения от това, че - например - използвам нечии чужди усилия (в случая създаването и поддръжката на форума) за собствено обогатяване.
3. Ако търсех чутовна популярност за чесане на собственото си его, сайтовете щяха да имат като един минимум фейсбук-страници и щях да съм активен участник в БГ мама, за да събирам лайкчета, ахкания и охкания на килограм от секакъви личности, за които качването на Бай Кръстьо без автомобил е нещо, което следва да се възпее от поне една скандинавска сага. Целта ми не е такава и използвам като трибуна планинарския форум тъкмо защото целта ми е да информирам за едно или друго точно определена общност, към която за свое удоволствие считам, че принадлежа.
4. Ако гонех лична слава, щях да съм цъфнал и на двата си сайта с трите си имена, пет-шестстотин героични снимки и да съм иззидал пиедестал, живеейки с надеждата да бъда качен на него от благодарното и възхитено интернет-общество. Там, обаче, съм напълно безименен, а тук съм някой си Ринсуинд, за когото се знае - от модераторите - че списва от определено айпи.
5. Избрал съм да поднасям информацията, която имам да поднеса, не във вид на форумни пътеписи, а на отделни сайтове, защото по този начин тя може да е много по-прегледна и добре структурирана от гледна точка на собствения ми вкус, а може би - кой знае - и на аудиторията. Прочее, за мен няма значение как ще ми бъде поднесена чуждата информация, стига да ме интересува. И предпочитам в пъти повече някой да пусне линк към свой "външен" (поне) снимкопис, отколкото да се отчете с безименна снимка на някой връх, под която да се мъдри загадъчното "тук" (като подразбиращ се отговор на заглавния въпрос на темата "Къде се мотахте за последно").
И да - колкото мненията ми тук са "мои", толкова и сайтовете ми са "мои". Те са на и за всички.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)

Последната промяна е направена от Rincewind на Пет Май 22, 2015 5:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Май 22, 2015 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
...


А, хм, виждам писал си достатъчно много текст, за да звучи като опровержение, вероятно на моите думи.
Не знам кой е сайта ти, може и да съм влизал в него през форума; в твоите текстове и тези на Иван не съм дирил подтекст за реклама.

Има обаче няколко потребителя тук, които според мен използват този модел на промотиране - сайтове по-скоро с хипотетична бъдеща а и не толкова, насоченост в туристическия комерс. Затова в случая съм си изградил пасивното правило, с което да не наливам вода в мелницата на горните екземпляри.

Очевидно също така не съм доразбрал думите на Иван - за моето и твоето. Аз лично не броя този или други форуми дето пиша, за нечия чужда собственост - моите думи са си мои думи навсякъде.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Пет Май 22, 2015 8:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Май 22, 2015 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Айде да поприключим с мелодрамите. Тодоре. Банално стана.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Май 22, 2015 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
jimmy написа:
Айде да поприключим с мелодрамите. Тодоре. Банално стана.

Laughing
Пет Май 22, 2015 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Май не е прав Иван Отговорете с цитат
Цитат:
Иван разбира се е прав, че най-четени и коментирани са подфорумите с дразги и скандали.

Изобщо не мисля, че е така. Не съм правил аритметика - да събирам брой прочитания и брой мнения по темите, че и да ги сравнявам за единица време, но, първо, изконно планинарските теми са несравнимо повече от "скандалджийските", и, второ, никой не е длъжен да ги чете, та да им трупа бройки. Аз например не ги чета, освен докато разбера какви са. Настоящата тема е по-особена - все пак е за "проблеми и препоръки" и не би трябвало да се пробутват скандали под формата на "проблеми". Естествено не са желателни и псувни под формата на "препоръки" Very Happy .
Пет Май 22, 2015 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Как да не съм прав бре човек, нали ти ме учи на логика в университета! Cool
Пет Май 22, 2015 11:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Само тихо! Отговорете с цитат
Радвам се да те чуя, ученико! Ние логиците винаги сме прави, но не трябва да се издаваме: така и първият логик, Сократ, все бил прав, докато го накарали да изпие чашата с отрова и престанал да е прав. Cool Затова предупреждавам моите студенти: "Логиката е опасна за вашето здраве!" Very Happy
Съб Май 23, 2015 1:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Има ли възможност да се направи така, че поне заглавното мнение в една тема да може да бъде редактирано (не изтривано) неограничено без модераторска намеса? Идеята ми е, че има (и ще има) теми, чиито начални мнения съдържат информация, която има нужда от постоянен ъпдейт въз основа на информацията, която се трупа в темата под тях или е набавена от други места (от типа на "Къде да нощуваме?", "Къде е водата?", "Транспорт до .." и пр.). Струва ми се прекалено усилие (и за простия форумец, и за модератора) всеки път за целта да бъде известяван модератор и той да нанася корекциите на базата на подадена му от автора на темата информация.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)

Последната промяна е направена от Rincewind на Вто Май 26, 2015 1:42 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Май 26, 2015 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov