ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Лакатнишко каране на колела с бирички
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
Лакатнишко каране на колела с бирички
Автор Съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Лакатнишко каране на колела с бирички Отговорете с цитат
В събота с Борката се запознахме в Лакатник и покарахме малко еднодневно, през Брезов дол за 7те престола и после кой откъде. Ето тук може да се видят малко снимки.
https://plus.google.com/u/0/photos/+PackoPackov/albums/6151031403204289313
Борката да каже, къде точно напуснахме КЕ пътеката и се замотахме по пътеките, а не по черния път за Брезов дол. Добре се получи, има и трак в gpx формат. Ама го имам само на компа. Някой, ако знае къде и как да го туря, така че да се вижда и от останалите?... Това е между х. Тръстеная и отклонението вляво за 7те престола... има 2 такива конфликтни места. Няма да е много рекордна година... май. [/url]

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Май 20, 2015 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Около Лакатник, еднодневно, с бирички :) Отговорете с цитат
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=8714&highlight=

От гара лакатник, през селото, х. Тръстеная, Брезов дол (почти) и 7те престола манастря, Елисейна и кръгчето в Лакатник затворихме пак.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Май 20, 2015 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Качи си трака в Google Drive, сподели го с опция "всеки с връзката" и "да преглежда", вземи линка и го пусни тук.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Сря Май 20, 2015 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Въпросче към знаещите: Ако при достигането до подножието на Издремец, вместо да се поеме по подсичащата маркирана пътечка вляво (доволно оакана от крави, после затрупана от паднали дървета и накрая обрасла с тръни), се поеме по пътя, който се насочва към изкачване на върха, проблемно ли е да се мине през билото и да се спусне малко след Баин камък?
Чет Май 21, 2015 10:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат

Маркираното отклонение от Мариана 1****и група към манастира "7'те престола"
/Планинарски форум->Доброволчески дейности->Манастир Седемте престола-пътеки до билото/
Чет Май 21, 2015 10:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Наиш къ мраза така дееба...........да си карате колелцата насам натам. Пацкооооооо простако ниеден хич не се обаждаш.
Чет Май 21, 2015 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Надясно от поляните Чемерника първоначално има път. След време пътя свършва и се върви без пътека в гората. Пеша е ОК, макар и стръмно, с колело ще е по-гадно.
Ето такова е, съжалявам за снега, имам снимки и без сняг, но не са качени:




А, ето една без сняг точно преди да се излезе отгоре:


А това е от другата страна на Издремец, като се тръгне по билцето. Има нещо като пътека, но по-скоро от мотори сигурно, върви се по трева, в началото е доста стръмно, пъсле става равно между двата върха (мисля, че следващия връх се казваше Лиляка)



Ето тук сме слезли от Издремец и вървим към Лиляка, върхът зад нас е Издремец:







Преди да се излезе на Пътеката точно има едно стръмно каменисто слизане,много кратко, но гадничко:





Ето това е слизането, вече погденато отдолу:





И три минути по-късно се излиза на ловджийското чакало, което е на изток от Баин камък, има няма десетина минути след него. При чакалото има и стълб с ръждясала табелка на него, запомнящ се ориентир са.



По-дълго и по-трудно, особено с колело, макар за последното да се притеснявам да давам оценка. В смисъл по-дълго и трудно от подсичащата стандартна пътека с червената марка, макар че там пък се слиза в едно дере и пак се губи височина, но според мен е по-малко слизането и качването.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Май 21, 2015 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Ммдааа, изглежда, че загубеното време в кравешките торти, трънките и падналите дървета не може да се компенсира с минаване през върха, където пък или няма пътища, или се налага слизане по полуотвесни скали...
Еми... благодаря за информацията! Very Happy
Чет Май 21, 2015 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Петър написа:

Маркираното отклонение от Мариана 1****и група към манастира "7'те престола"
/Планинарски форум->Доброволчески дейности->Манастир Седемте престола-пътеки до билото/


Зная. Въпросът бе реторичен. Доста добре следя Фоеумчето. Поредно браво на "виновните".

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Май 21, 2015 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Наиш къ мраза така дееба...........да си карате колелцата насам натам. Пацкооооооо простако ниеден хич не се обаждаш.


Найш къ мрза така дееба да не си купиш колело дееба. Бягай до практикер и ти давам 17% надоле веднага. Поздрави на Панчика и другите простаци!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Май 21, 2015 1:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Надясно от поляните Чемерника първоначално има път. След време пътя свършва и се върви без пътека в гората. Пеша е ОК, макар и стръмно, с колело ще е по-гадно.
И три минути по-късно се излиза на ловджийското чакало, което е на изток от Баин камък, има няма десетина минути след него. При чакалото има и стълб с ръждясала табелка на него, запомнящ се ориентир са.



По-дълго и по-трудно, особено с колело, макар за последното да се притеснявам да давам оценка. В смисъл по-дълго и трудно от подсичащата стандартна пътека с червената марка, макар че там пък се слиза в едно дере и пак се губи височина, но според мен е по-малко слизането и качването.


Не мисля, че говорим за един и същ път. За съжаление Априлци и колелото ме зоват и нямам време нито да разуча как се качва трак, нито да го разгледам. НО, след като пътеката след Баин камик излезе от гората при чакалото, не става дума за този път, който идва при стълба с табелката. Пак продължаваме по този път посока морето. Но след 1-2, да не са и 3 км е отколнението в ляво за Брезов дол. Там отдясно идва някакъв път, за който чичковците от джипката казаха, че води към тръстеная. Според мен (ако не са ни метнали де) не минава през Издремец, а го подсича от другата страна. А тази седловина е точно в края на едно чакълесто спускане (дали нямаше кръст каменен там...) От нея напред за морето почва изкачване, по което са останали само пирамиди, колците са отрязани. На дясно се вижда пролома на Искъро. А не след дълго напред има едно кладенче, добре познато от пътеписите за КЕ. Куцото е че баш от седловинката нямам снимки, уж си гледах и трите минавания там. Другата седмица ще се доизкажа,, че сега ме притиска времето. Весело скитане на всички, ще го разнищим случая! Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Май 22, 2015 7:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Пацко, мисля, че точно черния път, на който излизаме малко след Баин камък (при чакалото и кола с табелката) идва от Тръстеная. На Уикимапиа-та се вижда много добре. При водопадчето, дето завиваме веднага наляво към хижата, се продължава направо, отминават се следващите две леви отклонения (за езерото и фермата), както и това вдясно за Бов, заобикаля се Издремец отдясно и се излиза точно на чакалото с кола. Интересно ми е само дали през цялото време е черен път и в какво състояние е... Иначе като разстояние описания току-що маршрут е почти със същата дължина като маркираната пътека.
А пък на седловината над Брезов дол, между върховете Плато и Високата чукла, пътят на северозапад, споменат от чичковците с джипката, води до Лесков дол (махала Размерица). Все пак, баце Пацко, смятам, че не си разбрал приказката на брадатия - имал е предвид пътя, по който ние дойдохме, а не оня към Лесков дол. Ама нали са почти успоредни на седловината, човек може да не разбере какво му сочи някой друг...
Пет Май 22, 2015 9:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Чакайте сега, въпросът на Борис беше "проблемно ли е да се мине през билото и да се спусне малко след Баин камък?". Та моят отговор беше за маршрут през върховете Издремец и Лиляка. Аз това разбирам под "билото". А черен път, който заобикаля Издремец от дясно и аз мисля че има, но не сме минавали по него.

packo packov написа:
НО, след като пътеката след Баин камик излезе от гората при чакалото, не става дума за този път, който идва при стълба с табелката. Пак продължаваме по този път посока морето. Но след 1-2, да не са и 3 км е отколнението в ляво за Брезов дол. Там отдясно идва някакъв път, за който чичковците от джипката казаха, че води към тръстеная. Според мен (ако не са ни метнали де) не минава през Издремец, а го подсича от другата страна. А тази седловина е точно в края на едно чакълесто спускане (дали нямаше кръст каменен там...) От нея напред за морето почва изкачване, по което са останали само пирамиди, колците са отрязани. На дясно се вижда пролома на Искъро. А не след дълго напред има едно кладенче, добре познато от пътеписите за КЕ. Куцото е че баш от седловинката нямам снимки, уж си гледах и трите минавания там.

Ако тази седловина наистина е между Плато и Високата чукла, аз имам снимки:
Това е Високата чукла, наляво е подсичащия път с изворчето (снимката е като се върви в посока Чукава)



Ето това е един от отрязаните колове



Това е връх Плато (снимката е като се върви в посока Тръстеная)



А това е от същото място снимано, наляво от Плато се вижда връх Издремец



Доста далече ми се вижда за да има пряк подсичащ път до тези поляни. Като гледам на картата на Домино има множество пътища в района и преминавайки от един на друг, като се следва посоката, сигурно може да се мине отдолу под билото, но дали ще си струва с колело - само велосипедистите могат да кажат. За пешеходците е ясно - по червената марка е най-добре Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Май 22, 2015 12:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Да, точно така, първо питах дали през билото, т.е. през връх Издремец, е опция, понеже по маркираната пътечка не ми хареса Smile След като разбрах, че не е добър вариант, се замислих за другия път, означен на всички карти (с условието, че в действителност там наистина пътища бол) - подсичане на Издремец от запад вместо от изток. Мисля си обаче, че пътя вероятно си е читав и оттам минават четириколесните между х.Тръстеная и всичко, що е на югоизток от Издремец (Лесков дол, Брезов дол, Чукава и т.н.). Даже онзи ден, като ходихме по ония места, мотобратята, дето ги срещнахме на Тръстеная, после ни задминаха някъде в района на вр.Старо пладнище. Не мисля, че са минали по червената марка като нас...
Пет Май 22, 2015 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение към и около вр.Издермец Отговорете с цитат
КРАТКО ОПИСАНИЕ НА ПОДХОДИТЕ КЪМ И ОКОЛО вр.ИЗДЕРМЕЦ/адаптирано за колоездачи/
1.От дясно/изток/**
По трасето на К-Е
2.От страна на екоферма "Чемерника"/юг/**
В посока към вр. Издермец има само един туристически ходим път/значи става и за велосипедисти/, "без път" сигурно много.
На картата в формат 3D е показан сегмент от трак гара Бов-Своге през масива на върховете Издезмец*
/трак в KMZ формат:http://dox.bg/files/dw?a=bfe88926de/
В допълнение към означенията по картата:
От пътя обхождаш Издермец от З. в т.R10a се отделя път към билото сигнализиран с две пирамидки и пластмасови шишета по клоните.Същият е обслужвал отдавна изоставените рудници. От билото на ляво подбилно и "без път" през паднали клони, дървета и ниска храстовидна растителност се стига до
"обзорния". Към "скалистия" малко преди излизане на билото в т.R11a на дясно се отделя трудно проследима пътечка.
За велосипедистите, от R10a до "древни рудници" може и да се педалира,след това до билото бутане.Ако не се изкачва до върховете от тази точка по диагонал към подножието на "обзорния" слиза пътека, може да се педалира. Не си заслужава преминаването по този маршрут, бутането е повече от карането.



3.От дясно/запад/**
От R10a в западна посока се продължава по горски път,който почти по хоризонтала обхожда масива.В т.А завива към т.Б,много стръмен участък,след това в посока на вр.Лиляче леко изкачване./вижда се в wikimapia'та/
За колоездачите:до т.А-педалиране,А-Б бутане,Б-към Лиляче-педалиране
По добрият вариант, от т.А късо стръмно спускане до горския път, през т.3 и т.4 за връзка с К-Е след скалите под вр.Лиляче/останки от древна кариера/,почти през целият маршрут-педалиране.
* има различни интерпретаций относно местоположението на вр. Издермец, на дясно е "скалистия", на ляво е "обзорния".
**описаните посоки са спрямо С->Ю.




поглед от R4 ,под вр.Кравая

снимки:https://plus.google.com/u/0/photos/107134206014018464889/albums/6021369244756460097
Чет Май 28, 2015 7:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov