ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мизеруване по Балкански
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
Мизеруване по Балкански
Автор Съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Мизеруване по Балкански Отговорете с цитат
хм, нещата се завъртат бързо, почти неусетно.и преди да се усетиш си я загазил. в ежедневието си забързани, обсебени от разни обществени рамки, бързат хората насам натам. Рядко се радват на това което имат, на здравето си и прочие Не се замислят за .... ако искат да мислят. И аз няма да мисля, че се препълни с философи. По скоро ще споделя за една разходка. преди няма и месец богаташи в Рила, а сега мизеруване в Балкана Smile
След разбиването петък вечер на In flames в хола на Христо Ботев Съботата иглеждаше обречена. двуцифрено число бири, едноцифрен час на лягане ... При тези входни променливи, хвърлях ексепшъни сутринта. Алармата звъни, фокосирам, .... фокосирам... фокосирах - 8:30 часа. Не ме устройва. Сноозе. 15 мин по късно фокосирам фокосирам... и фокосирах че навън пече прекрасно слънце. Е нямаше как. станах и почнах да се чудя. Не ми е много зле, но не ми е и много добре. Сега мога да се върна в кревата и да проспя деня или да хвана на някъде. Помислих оше малко и реших - що за веломаняк ще съм ако отида и си легна?! За това реших - товаря колелото в колата и заминавам на Вежен. Що на Вежен ли... ми щото така си искам Smile Взех си кафе, стегнах раничката, натоварих колелото в багажника на каляската ми, смазах веригата и спирачките, аках и потеглих в 10 без малко. Право към Рибарица. Трябваше да заредя и понеже щях да плащам с карта нямаха значение намаленията от по някой друга стотинка по бензиностанциите. за това се боднах в едно ОМВ... което се оказа в ремонт. Сигурно единственото дето го ремонтират в тоз момент в БГ и аз го улучих... е разбрах че е в ремонт като налях газта и трябваше да изчакам опашката на единствената отворена каса, която беше външна, като продавачница на билетчета за градския транспорт. Дойде ми реда и ще плащам... сметка 27 лв..подавам си дебитната карта ( с наличност 43лв) и спокоен. Ама лелката ми я върна и вика "Изтекла мойто момче". И дам 01.10.2011 ... кво да правя. Нали богата работа.. подавам си другата карта с около 30 лв в нея. "Въведете ПИН мойто моче" . Въвеждам аз ама ... аз тая карта я ползвам само за пазар от нета и съм и забравил ПИНа. Ами сега. "Я дай да пробвам пак, още ми е мъгляво от бирата може да бъркам" Опаа, втори път грешен ПИН... Почвам да се припотявам. Опашката взе да се поизнерва а и количеството и беше в размер който не предполагаше да седя там повече и да си ровя из флопито за ПИН. " абе ще плащам кеш, ей сега се връщам" и отскочих до колата. Хмдам интересно. Имам 24 лв и стотинки. Позапотих се още малко. В колата си имам една дупка в която пускам стотинки от ресто като се случи. за трудни моменти. Незнам колко пари се бяха събрали до тогава, но почнах да броя стотинките. По 5,10, 20 .. докарах ги до 3 лв и се събраха за сметката. Отидох с наведена глава, изчаках пак опашката платих си ... и то стана 100 часа. Къде съм тръгнал, по пладне ... ама няма връщане назад. Музичка, магистрала . .стана ми готино. Главата ми помина. Особено като отбих към Тетевен - деня ми се оправи. И понеже бях закъснял реших да си оставя колата в Тетевен и да продължа с колелто. Така де, нали съм мобилен..така и направих. В Тетевен имаше празник на града - скара бира и чалгия и навалица от всички махали в района. Поради това паркирането беше трудно. Как да е , намерих си място пред една къща, хората обещаха да ми пазят колата. Покрай ситуацията с плащанията и блокиранта карта и другата която предстоеше да блокирам бях останал само с остатъка от стотинките от ресто. Еми кво да се прави... събрах каквото беше останало.. към 5 лв. Първоначалната идея беше да си взема нещо за ядене от Тетевен. Ама при тая съдала се ситуация реших да не оставам хич без пари и реших да карам на природни богатства и тръгнах без пазар, само с чешмяна водица. По пътя си набрах 5-6 ябълки Smile и Така 5 лв на стотинки в джобчето ми дрънкат, без семки и бонбонки карам си весел и щаслив. Само дето парите бяха на стотинки та и тях трябваше да мъкна. Както и 500грамовата ключалка за колелото която видях доста късно че е в раницата Smile А маршрута го бях замислил Тетевен -Рибарица -х. Ехо -вр. Вежен и обратно при колата. хванах черния път към хижа ехо , който се пада зелена маркировка след рибарица. Друсам си се ухилен по калдаръма, свиркам си и си зяпам насам натам по съседните баири. ииии о ... поглеждам пътя .. огромна змия на половин метър пред мен. Стреснах се, нямаше време да я заобиколя. Sad(( дам, пълен идиот съм ама минах през нея. то не само тва ами се и поуплаших да не реши да ме хапе. За щастие беше жива и "здрава" ( то какво и да и се счупи де Smile ) продължих си нагоре. Свърши пътя и хванах пътеката. Тука колелото ми проговори с човешки глас. вика "Измнорих се, малко почивка?". Нали съм добра душа... викам му "айде ти ще ме покараш сега". Метнах го на гръб и айде в гората. беше много приятно. тишина, горе долу топло. след известно време изкочих от гората. откри се гледка трепач. На хижа Ехо бях към 15без5 имаше само хижар и едни малчугани, които май помагаха за дървата които събираха на хижата. Бяха си загубили телефон и го търсеха. Питах дали има нещо за ядене ама уви... бил закъснял днес и манджата сега се готвила, щяла да е готова след час.. ама аз нямам толкова. Питах го за вафли някакви. Провери зад бара и в едно кашонче се търкаляше един кроасан. "Това е мойта кифла, с шоколад и крем тоз път" Взех единственото за ядене нагънах го и точно след 1 мин все едно не го бях ял. Поех към Вежен в 15и10. Бях го замислил за два часа и 45 мин да съм на връх Вежен. Пуснах се по подсичащата пътека на Юмрука и от там колелото пак почна да ме кара. Гледките бяха прекрасни, златна трева, зелени все още гори... много свободен се почуствах. Обаче почнаха да поизлизат едни облаци, вятъра се усили доста. Стана бая хладно. Кроасана и ябълките отдавна ги бях превърнал в парникови газове по баира. Бях малко пообдухан Smile Малко преди Каменица легнах в тревата на завет и си починах. Облякох кавото имах. Останових че съм си забравил дълги гащи . Ама това не ми беше проблем де. Проблем беше че както го смятах времето в 6и15 трябваше да съм на хижа вежен и тамън по тъмно да съм в Рибарица. За това реших да пропусна Вежен. Докато катерих Каменица ръцете ми замръзнаха много здраво Smile не очаквах така... добре че сутринта хвърлих едни чорапи та ги обух като ръкавици. Въпреки че времето стана малко неприятно все още се чуствах перфектно, щастлив и надъхан за спускането Wink Цялата пътека към х. Вежен я карах. Катарзис... каманак, съсредоточаване, адреналинче малко - истински рестарт - няма глад, няма студ, няма умора. Ръцете ми се стоплиха за 0 време Smile и така лека полека се спуснах до х. Вежен. Всичко беше по план като изключим че изпуснах качването на върха. Ама това беше като инвестиция - да мога да пускам пътя надолу по свтло. та в 6 на хижата, разбира се никакво ядене. Предложи ми хижара филийка с маргарин, ама отказах. Пих един чай за 50ст ( кроасана беше 1.50). Останах с 3 лв и зареден с енергия. Хванах колелото, стегнах каската която тоя път не бях забравил ( както направих по предната седмица на Мусала) и газ надолу. Устремен....докато не ме преряза ужасен звук който звуче "Фсссссссс тряс тряс тряс". Оооооо писна ми. пак спукана гума и то само на 2 км от хижата. трагедия. а толкова се точих. Попсувах малко, докато сменях гумата. спуканата не ставаше. беше сцепена. загубих 15 мин. Което беше по лошо, с малката помпа не можах да напомпя достатъчно резервната гума. От тоз момент нататък спусках и се радвах че няма бабички с пазарски колички, шото щеше да ме е срам да ме изпреварват Smile) Е не пусках чак толкова бавно, но бях изключително на щрек къде карам, и през цялото време тръпнех да не чуя ужастния звук отново. Просто нямах желание да ходя 15 км до най близката бензиностанция. Стмни се ... а бях на 12 тина км от Рибарица. Стана чисто черно. челника осветяваше малко пред мен, но не си личеше много по какво карам. И да.. стигнах до асфалт .. още 7-8 км и съм в Рибарица... уви асфалта не беше по добре от каманака. Напълно съсредоточен в пътя .... нещо изгрухтя в храсталака. Незнам как да опиша това което почуствах. веднага насочих челника в посока на шума и кво да видя. До мен покрай пътя тича огромен язовец. Грухти, пръхти, тича и поглежда назад. Не повярвах. Няколко секунди по късно се чудих как да го снимам ама реших да не се прибивам докато вадя телефона в движение. Говедото обаче продължаваше да тича по пътя. Понамалих с идеята да му дам възможност да избяха в храстите а и да не го предизвиквам да става агресивен (което си му е в природата). То взе че спря и си седи на пътя.. пак набрах скорост и онова пак почна да тича по пътя. сигурно 500 метра така и взе че отби в храстите. Като се разделихме пак ми стана много яко. В гората, по това време... с колело, пълна тмница. Ухилих се и вече не ми пукаше дали ще пукам гуми пак. колкото виждах, толкова карах. По надолу в селото ме гони едно куче малко, ама нямаше шанс Smile На бензиностанцията в рибарица напомпих гумата добре. Предупредиха ме да внимавам много че сега се прибирали пияндетата от Тетевен. Откуснах си още 10 ябълки в пълната тъмницата и леката мъглица която се постла. До Тетевен стигнах супер бързо. нямах много желание да се мотам по пътя. Погледнах ГПС -а. Поддуржах около 35 км/ч . И така намерих си каляската, по най брзия начин се преоблякох, натоварих и обратно към Джунглата, че бях на РД и зверски окъснях. с останалите 3 лева си взех фъстъци и кисело мляко. Под звуците на концертната музика, приятно изморен се прибрах живо здраво в 22. Като се замисля ( обешах да не го правя ама ми напира от вътре) какво му трябва на човек да се чуства добре ?!

https://picasaweb.google.com/102182711547631326964/TetevenHEhoHVezhenTeteven?authkey=Gv1sRgCNmzr7-avpXAFA
Вто Окт 04, 2011 12:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Хееее, като за след In Flames Croc

А чаят на Вежен вече се плаща... Shocked
Вто Окт 04, 2011 12:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
metro



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 109
Местожителство: с.Куртово

Мнение Отговорете с цитат
Браво бе човек .!Много ти се кефя.Направил си страхотен трак.Само тъй!!!

_________________
На туриста раницата е тежка ,но главата е лека!!!
Вто Окт 04, 2011 7:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
мноо динамично и кеф. благодаря Very Happy
Вто Окт 04, 2011 7:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Тъй де...какво му трябва на човек да се чувства добре...аз в такава ситуация направо се чувствам щастлива Laughing
Вто Окт 04, 2011 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Бих се почувствувал щастлив като теб, тъй като съм в една от най-хубавите части на Балкана. Но поне малко щях да чувствам мизерията в джоба (стотинките). На това аз му викам смесени чувства. При всички положения обаче, ти казвам ЕВАЛА. Някои хора биха се върнали от бензиностанцията, право, обратно в леглото. Голяма смелост, без пари и храна, на почти 2000 метра!!!

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Окт 04, 2011 8:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Беше баси сутринта, с такъв хилеж не съм тръгвал на работа Very Happy Croc

ПП. Що не дойде доле на Въртопа в събота вечер, щяхме да те напоим и нахраним ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Окт 04, 2011 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Уф, цял ден нямам време да седна да чета. Ефектен разказ и ефектно изживяване! Smile А и тъкмо това и аз щях да кажа - от другата страна на Вежен се вихреха някакви.. Smile
Вто Окт 04, 2011 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Беше баси сутринта, с такъв хилеж не съм тръгвал на работа Very Happy Croc

ПП. Що не дойде доле на Въртопа в събота вечер, щяхме да те напоим и нахраним ...


Тя, каруцата като се обрне, пътища има оксан докуз, тогава да бяхте го упътили към Въртопа.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Окт 04, 2011 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
дам.. хубаво беше..

ами бях обещал да се прибера вечерта ... а и аз доволно си се напоих като се прибрах Laughing Ще си запазя правото да ме напоите и нахраните някой друг път Wink

а, чайят явно се плаща. незнам как е било до сега на хижата, никога не съм пил чай там, само други стоплящи напитки Smile

свалих и едно тракче, което не е до края но обхваща голяма част от ходенето. В Рибарица като си погледнах телефона и пишеше че паметта е пълна и явно е спрял да траква http://www.megaupload.com/?d=KO2XWUS0
Сря Окт 05, 2011 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Ferdi, ако решиш да участваш в някакъв конкурс за писане, кажи, ще навия поне всичките си приятели да гласуваме за теб. Това твойто са си шедьоври, от които падат ченета (от смях). Laughing
А и преживяванията си ги бива !
Чет Окт 06, 2011 5:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BURKAN



Регистриран на: 03 Сеп 2011
Мнения: 4
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Еха....супер разказ! Very Happy
Чет Окт 06, 2011 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Добре пишеш! Пък и няма спор, яко шпориш из планината!
Най-добрият планинар сред писателите и най-добрият писател измежду планинарите! Very Happy Shocked Clap
Чет Окт 06, 2011 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
Добре пишеш! Пък и няма спор, яко шпориш из планината!
Най-добрият планинар сред писателите и най-добрият писател измежду планинарите! Very Happy Shocked Clap


с риск да те обидя....
най - добър планинар НЯМА!!

също и най-добър писател няма, щото писанията на всеки се тълкуват различно и въпроса "какво е искал да каже авторът с тази запетая" е без отговор Wink

По-здрави Razz
Пет Окт 07, 2011 1:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BURKAN



Регистриран на: 03 Сеп 2011
Мнения: 4
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:


с риск да те обидя....
най - добър планинар НЯМА!!

също и най-добър писател няма, щото писанията на всеки се тълкуват различно и въпроса "какво е искал да каже авторът с тази запетая" е без отговор Wink

По-здрави Razz


С риск и аз да те обидя, ама нямаш чувство за хумор! Ти да не се разхождаш из планините с каменна физиономия!?? Smile
Пон Окт 10, 2011 12:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov