ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Балкан рън(демек тичане) 2015
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Балкан рън(демек тичане) 2015
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
А не може ли това да е било някакъв вирус?

Ми какъв ще да е този вирус? Водата? Храната? Спомням си, че сутринта изядох една консерва пастет, дето се търкаляше в багажника незнам откога. Но не мисля, че е от нея. По-скоро водата, но пък от същата вода пиха всички в колата и им нямаше нищо. И преди го мислих, но чисто слънчасване си беше при мене.
Сря Май 27, 2015 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Mariana1000 написа:
А не може ли това да е било някакъв вирус?

Ми какъв ще да е този вирус? Водата? Храната? Спомням си, че сутринта изядох една консерва пастет, дето се търкаляше в багажника незнам откога. Но не мисля, че е от нея. По-скоро водата, но пък от същата вода пиха всички в колата и им нямаше нищо. И преди го мислих, но чисто слънчасване си беше при мене.

Тъй-тъй ... Идентичен случай у наше село (но с русенско варено) преди години.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Сря Май 27, 2015 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

Аз съм много далеч от добрата спортна форма и още по-далеч от бягането.
Освен да ходя и то пухтейки друго не мога.Smile
Съвпадение че и аз мислех да правя нещо подобно в събота, но като се кача от Карлово през Равнец и Кочмара до Ботев мисля после да сляза същия ден пак обратно до Карлово.
Двоен Балкан рън.Smile
Ще съм с десет кг раница.
Ще пробвам маратонките и новите чорапи.

Като гледам как избягваш всякакви групови мероприятия, съвсем вътре си в бягането.
И не си мисли, че много от останалите участници ще са по-добре от теб - на стръмното всички ще изплезят езици.
Твоят вариант ще си го правиш по-натам, в случая ти се отваря чудесна възможност - напъваш се да го вземеш без багаж за под 6 часа, хапваш, пийваш на пунктовете и те извозват с камион наобратно. Но по-хубавото е, че се умесваш с други ентусиасти и си виждаш нивото.

ПП: Естествено ако пристигна достатъчно рано и аз не снятам да чакам камиона, а да си слизам пеша.
Сря Май 27, 2015 5:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
истината е, че не знаех какво точно ми беше, но просто не можах да измисля друга причина освен слънчасването

Нещо подобно ми се случи преди време след следобеден преход Семково-Рибни езера в лятна жега без шапка и с много бавно ходене заради друг участник. Надвечер на пристигане в Рибни езера ми прималя, виеше ми се свят, повръщаше ми се, имах треска (усещах студ и треперех в леглото под одеалата въпреки твърде топлото време, за жалост нямах термометър за измерване на температурата). Прекарах вечерта и нощта в едно от бунгалата, без да ям и пия нищо. На другата сутрин бях свеж като репичка и симптомите не се появиха отново по продължението на кръгчето към х. Македония, ала вече бях с шапка, движехме се по-бързо и в ранна утрин (тръгване на развиделяване и пристигане по обед). Не съм сигурен дали беше слънчасване, но на такова приличаше. Обикновено симптомите на хранителни отравяния или разни вирусни зарази са по-продължителни, поне при мен.
Сря Май 27, 2015 6:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"Любопитно ми е за какво ли време е нормално да се вземе от подготвен човек без багаж? Как мислите?"
Не мисля. Щом аз съм го вземал за пет часа от Паниците, при това губейки поне половин час в заобикаляне на крави, добре подготвен човек, без да е шампион, за 4 часа ще го премачка без особен зор. За съжаление, тук прилагателните са силно повлияни от личните представи и сравнения със собствени и приятелски представяния.
Сря Май 27, 2015 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
добре подготвен човек, без да е шампион, за 4 часа ще го премачка без особен зор

4 часа и на мен ми се видя разумна цел - около 5 км/ч средна скорост при цялото изкачване. Забавянето на стръмното ще трябва да се навакса с тичане където не е толкова стръмно.
Чет Май 28, 2015 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Пепе, когато писах, че съм го качвал за пет часа от Паниците, имах предвид изкачване вдясно по реброто след чешмата и пейките. Май му викаха Параджика на това място. Отбивката е преди да тръгнеш надолу през дерето към Рай. Изкачването е в храсти и келяви дръвчета. Там точно настигнах кравите, където не можеше да се маневрира. Като се качиш на билото, има път, по който може да се тича, почти равно е. После следва атаката по права към върха. Иван не е написал откъде ще е подтичването, мислех за този маршрут без Тарзани и пр. Има и черен път през някога затвореното поделение. Щом е писал за километри, Иван е видял маршрута.
Ако говорим за нормално темпо, 6 часа по 300 метра качване са точно 1800. Проблемът е в крайно променливите наклони там.
Хм, като бях студент си мислех, че нормалното темпо е 500 метра вертикал за час, но вече мисля по-бавно. Затова ми е много трудно да кажа какво е нормално, какво е добре подготвен човек и т. н......
Чет Май 28, 2015 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не се минава през Паниците според трака, още от Калофер се хваща черен път по реброто. До излизането на маркировката от Паниците (там ще е единия подкрепителен пункт) са 7 км и 200-250 метра изкачване. Не съм минавал от там и незнам какво представлява пътя, но този участък задължително трябва да се тича, ако ще се гони време. След това има по-стръмен учатък през гората, който ще се ходи, като не броим разбира се Шабан Мустафа и конкурентноспособните му. После на откритото отново тичане до подножието на Рогачевата гора - общо 14 км. След това ходене на стръмното, но там е към 1 км до хижа Рай. За около два, два и половина часа ми се струва, че е не е невъзможно да се направи до хижата. И после го сложи час и половина до върха - три и половина, четири часа. Нещо такова си го представям аз.

Това са измислици и фантазии, де. Досега не съм участвал в подобни състезания.
Чет Май 28, 2015 3:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Пътят по ридчето представлява пртиятен черен път край лозята. Мисля, че не е проблем да се мине в свински тръс.
Чет Май 28, 2015 4:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Пътят по ридчето представлява пртиятен черен път край лозята. Мисля, че не е проблем да се мине в свински тръс.

А локви, кал, изкачвания и спускания?
Чет Май 28, 2015 4:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ясно, по горния път се минава. Този рид е част от Стражата, заедно със Стовръшка и т.н. Значи като излезеш от Калофер, отначало е асфалт, после се отделя черен път леко в дясно. Ако не го хванеш, ще слезеш надолу към манастира. Има и разни разклонение, щото хората имат там ливади и лозя. Предполагам, че ще ви сложат табели. Има изкачване, но е път все пак. Може да има изровени участъци и локви. На края на участъка, там където излиза маршрута от Паниците има ливада, по която се цепи. Щом пункта ще е там, значи ще е до пейката, май имаше и табела.
Обичам да минавам по този път, защото слизам от автобуса в началото на Калофер, горе и хич не минавам през центъра, а направо посока планината. Може би и заради носталгия по детството.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Май 28, 2015 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Tarsier



Регистриран на: 13 Май 2014
Мнения: 25
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Ясно, по горния път се минава. Този рид е част от Стражата, заедно със Стовръшка и т.н. Значи като излезеш от Калофер, отначало е асфалт, после се отделя черен път леко в дясно. Ако не го хванеш, ще слезеш надолу към манастира. Има и разни разклонение, щото хората имат там ливади и лозя. Предполагам, че ще ви сложат табели. Има изкачване, но е път все пак. Може да има изровени участъци и локви. На края на участъка, там където излиза маршрута от Паниците има ливада, по която се цепи. Щом пункта ще е там, значи ще е до пейката, май имаше и табела.
Обичам да минавам по този път, защото слизам от автобуса в началото на Калофер, горе и хич не минавам през центъра, а направо посока планината. Може би и заради носталгия по детството.


Има си сложени табели там, където се отклонява черния път от асфалтовия, който е към манастира. Няма вероятност за объркване. Иначе пътя си е екстра и е с плавно изкачване, това е най - леката част от маршрута и точно там може много да се навакса с времето.
С интерес очаквам какъв ще е резултата на Шабан Мустафа, може би нещо като 2 часа и 20 - 2 часа и 30 Smile
Чет Май 28, 2015 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Карта с маршрута на бегачите:



Профил на маршрута на бегачите:


Чет Май 28, 2015 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Вървял съм го този път. Отбива се някъде около чешмата и върви през лозята, докато стигне портата на резервата над сипея при Паниците. Ако не е валяло съвсем прясно, ще е добре, защото почвата е песъчлива и лесно се отича.
Избягвайки сипея заради калта след един дъжд минах по него сутрин, вечерта всичко беше ОК.
Пет Май 29, 2015 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Резултатите:

http://marathon.bg/BR_2015_Results

Иван Гърбев е завършил 6-ти с време 2:17:08, само на 13 минути и 6 секунди след първенеца Шабан Мустафа. Другото интересно с времето на Иван е че е изпреварил с една минута първенеца всред колоездачите. Поздравления!

PS: Не разбирам защо втория, третия, четвъртия и петия в класирането имат време, което е по-дълго от това на Иван. Ако е грешка -- значи или Иван е втори или времето му е друго. Ако не е грешка, надявам се някой да обясни причината.

PS2: Както стана ясно по-долу, има грешка в обявените резултати и времето му всъщност е 2:42.


Последната промяна е направена от vedrin на Нед Май 31, 2015 11:21 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Нед Май 31, 2015 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov