ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
СтаРа Планина 100х24/2015
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
СтаРа Планина 100х24/2015
Автор Съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение СтаРа Планина 100х24/2015 Отговорете с цитат
Здравейте!

Настъпи моментът да обявя провеждането на 13-то издание на похода!

Предстои да направим един поход по билото на Стара Планина с изкачване на вр. Ботев, Голям Купен, Левски и др. Същността е в рамките на 24 часа да изминем разстоянието от х. Мазалат до х. Ехо. Програмата е следната:

23-юли-2015 (четвъртък) - събиране на всички участници на хижа Мазалат. Нощувка.
24-юли-2015 (петък) - старт рано сутринта (05:00 часа) в западна посока.
до 05:00 часа на 25-юли-2015 (събота) - финал на хижа Ехо.

Походът ще е по билото на Стара Планина - лятна маркировка. Ще се премине през хижи и заслони в които се предлага храна - заслоните Ботев и Орлово гнездо и хижите Добрила, Дерменкая и Козя стена.

Каня всички досегашни участници, както и тези, които в предишните години са имали желание да се включат, но по една или друга причина не са успявали, отлагали са или са се отказвали, да се присъединят към нас. Ще ми е много приятно да се съберем пак там горе и да съприживеем един незабравим, дълъг и вълнуващ ден по върховете.

Искам да обърна внимание, че това не е състезание. Не напразно навсякъде думата поход е акцентирано удебелена. Ударението при това мероприятие е върху издръжливостта, духа и волята. А не върху скоростта и състезателния характер. Целта ни не е на всяка цена да минем по маршрута. Нека всеки, преди да реши да участва, да направи трезва преценка за себе си и собствените си възможности и опита, който има в подобни начинания. Такса за участие няма, преминаването не е задължително да е компактно, може и да е индивидуално, но е препоръчително да е групово. Всеки е длъжен да си направи планинска застраховка, която да е валидна за периода на провеждане на похода. Всеки сам за себе си преценява каква екипировка, храна и оборудване ще са му необходими.

Тази година х.Мазалат ще е изцяло на наше разположение, вече е резервирана за 23-ти юли. Местата ще се заемат по реда на пристигане на всеки един. Незнам дали ще е готова за гости и новата къщичка, която от години се строи до хижата. Тъй като интересът към този поход е много голям и очаквам да се съберем доста хора, а възможностите за преспиване в хижата са ограничени, ще ви държа в течение какво е развитието по въпроса за наличните места за нощуване.

Ретроспекция от всички издания на "СтаРа Планина 100х24" от 2003 год. досега може да намерите тук, тук и тук.

Това е от мен засега, пазете се, бъдете здрави и до скоро!

ПС - Понеже подозирам, че пак могат да възникнат съмнения (в модераторите, а и в участниците в този поход) дали това все пак не е спортна проява, искам да поясна, че за разлика от чисто спортните мероприятия, където акцентът е изцяло върху спортно-техническия компонент, в този поход бих искал ударението да е върху баланса между естетическия и спортно-техническия елемент. И поради това възприемам и желая "СтаРа Планина 100х24" да бъде възприемана просто като един по-дълъг и по-особен поход.
Пет Юни 12, 2015 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за поканата, ще направя всичко възможно да присъствам тази година. Това е най-любимият ми поход в България, един от най-красивите и трудни
Съб Юни 13, 2015 8:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Също ще участвам.
Съб Юни 13, 2015 8:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат

Съб Юни 13, 2015 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
A защо се събираме в четвъртък, а не в петък?
Нед Юни 14, 2015 4:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Миналата година стана така, че го пропуснах в последния момент. Тази ще направя всичко възможно, за да дойда Smile
Жалко само, че исках да зарибя още няколко човека, но те най-вероятно ще решат да се излежават на Амбарица Rolling Eyes
Пон Юни 15, 2015 2:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
Пропуснах цели две години и нямам търпение да ида отново на най-любимата за мен организирана проява (уф, съжалявам за думата). Дано да е хубаво време! Благодарим за поканата, Станислав!
Пон Юни 15, 2015 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
n3Tk0



Регистриран на: 14 Яну 2014
Мнения: 51

Мнение Отговорете с цитат
Дано се случат така плановете в работата, че да съм за прехода на линия. Ако ли не, догодина. Стискайте палци, шефа ни за Европа, да ни уговори обучението за седмицата преди прехода, че да дойда. Миналата година само до х. Амбарица. Тази година, а дано до края.
Пон Юни 15, 2015 5:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
Аз също имам желание да се включа и ще пробвам да дойда. Преди 20 години съм правил подобно нещо - Кърнаре - Дерменка - до Узана и горе-долу съм наясно какви "екстри" се предлагат на участниците. Само имам въпрос - от Ехо някой наясно ли е, как стои въпросът с евакуацията после. Че от години по обясними причини избягвам да пътувам с влаци, колата си ще оставя в Габрово, но после не знам какъв актуален транспорт има от Розино към Казанлък. Някой има ли представа?
Сря Юни 17, 2015 10:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NIKIBO



Регистриран на: 10 Юли 2013
Мнения: 23
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте и от мен - да стягаме багажа и газ.Пожелавам на всички да е хубаво времето и да стане един чуден преход- доскоро.
Сря Юни 17, 2015 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Аз също имам желание да се включа и ще пробвам да дойда. Преди 20 години съм правил подобно нещо - Кърнаре - Дерменка - до Узана и горе-долу съм наясно какви "екстри" се предлагат на участниците. Само имам въпрос - от Ехо някой наясно ли е, как стои въпросът с евакуацията после. Че от години по обясними причини избягвам да пътувам с влаци, колата си ще оставя в Габрово, но после не знам какъв актуален транспорт има от Розино към Казанлък. Някой има ли представа?

Вероятно моята кола ще е на Хайдушка песен. Устройва ли те?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Юни 17, 2015 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
идеално, писах ти ЛС
Сря Юни 17, 2015 2:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
divadent



Регистриран на: 29 Сеп 2014
Мнения: 1
Местожителство: БУРГАС

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, тази година за първи път ще се включа и аз,малко дамски привкус в похода Wink . Много се радвам, че характера не е състезателен,аз лично тръгвам, за да проверя себе си като издържливост и упоритост, но най-вече за удоволствието от срещата с чистите планински хора, гледки и предизвикателства. Станислав, благодаря, че правиш това за пореден път Cool
Чет Юни 18, 2015 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
идеално, писах ти ЛС


И аз пътувам от София, може да се комбинираме
Съб Юни 20, 2015 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
Тъй като трасето съм го минавал много пъти, съответно съм си водил и бележки, може да се обобщи, че ако туристът поддържа средното за пешеходеца темпо от 5км/ч, естествено нагорно ще е по-бавно, а надолу - да компенсира по-бързо, и във всички случаи успее да го докара до средно 5 км за час, движението му горе долу ще е следното:
при тръгване по регламент в 5 часа, при нормално темпо без много тичане, на Ехо би трябвало да е малко преди 18 ч вечерта:

1. Седлото с М.Кадемлия 5 км/ първи час;
2. Смесите под Тъжа, 10 км/втори час;
3. Седлото между Параджика и Юрушка Грамада. 15 км/трети час;
4. Вр.Ботев 20км, четвърти час;
5. Средата на западния склон на Жълтец 25 км, пети час;
6. Седлото между Амбарица и М.Купен – 30км, шести час;
7. Северният склон под вр.Добрила – 35 км, седми час;
8. Гората над Стенето – 40км, осми час;
9. Орлово гнездо 45 км/ девети час;
10. Арката на Беклемето 50км/ десети час
11. Западното подножие на вр.Козя стена. 55км/единадесети час;
12. Източното подножие на Ушите – 60км, дванадесети час;
13. Х.Ехо – 63км – 12,5часа
Нед Юни 21, 2015 1:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov