ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нощно катерене Драгалевци-Голи връх

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Нощно катерене Драгалевци-Голи връх
Автор Съобщение
Pentecost



Регистриран на: 19 Фев 2015
Мнения: 10

Мнение Нощно катерене Драгалевци-Голи връх Отговорете с цитат
Само преди два дни изкачихме маршрута Драгалевци-Бай Кръстьо-Голи връх през ноща.Началната ни точка бе площад Драгалевци в 00:00часа.Поехме бавно през Драгалевския манастир и от там по пътеката към Бай Кръсьо.Спокойствие и тишина нарушени само от кучето на манастира и от там на горе...само тишина и мрак.Стигнхме Бай Кръсьо,починахме 30 мин и поехме по пътеката към хижа Алеко...и така до станция Голи връх.Стигнахме в 03:30.Бях удивен че нито веднъж не чух глас на нощна птица,или стъпки на таралежче в храстите или какъвто и да е признак на живот.Уникално!Само ние,тъмнината и планината,сякаш целия живот се бе стопил с последните слънчеви лъчи на хоризонта.Синоптиците отново не познаха и изгрева бе обзет от гъста пелена от облаци от всички страни на хоризонта,качих се на в.Голи връх по изгрев но гледка нямаше.Снимки не качвам защото не се получи нищо заслужаващо внимание.Спретнхме си огънче край станция Голи връх,което внимателно обезопасихме и след това угасихме като за край на прехода...ако знаех че хижа Алеко отваря още в 07:00 щяхме да изпревариме за по бира,но уви,тръгнахме на долу в 10:30,точно като спря да вали и стана слънчево.Не съм специалист по фауната,но факта че над моя блок в София мяукат кукумяфки в 21:00 а там през цялата нощ не чух ни глас на птица ме наката се чувствам малко странно.Само на 15 мин преди Бай Кръстьо зърнахне в гората чифт светещи малки очи които ни се отразяваха в челниците.Така и не разбрахме каква е животинита,защото както се появи,така и изчезна в гората.

Поздрави на всички наричам се ДИВОТО КУЧЕ
Пет Юни 12, 2015 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Здравей диво куче. А ако знаеш какви диви кучета се разхождат точно между Комините и Бай Кръстьо...цяла глутница са Smile
И с други интересни животини е пълно. Винаги срещам/чувам поне няколко - язовци, таралежи, лисици, зайци, бухали, сови (ходя поне 2-3 пъти месечно на изцяло нощни разходки/бягания)...и някакви птичета, които спят в шумата и които се плашат, когато минеш покрай тях - излитат от шубраците и пулсът скача ...Но, за да ги видиш е по-добре да си сам (да няма на кой да дърдориш) и да не ги търсиш - те сами ще се появат Smile
Съб Юни 13, 2015 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pentecost



Регистриран на: 19 Фев 2015
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Странно,може би челниците са в основата на казуса,а иначе ние катерим без много приказки,осветлението ни е 80 лумена Smile
Съб Юни 13, 2015 12:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pentecost



Регистриран на: 19 Фев 2015
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Относно кучетата видях три питомни из скалите на камен дел когато слизах сам през тях преди залез и само се спогледахме,но бяха питомни,имаха нашийници,което ми даде кратка надежда че ще видя човек в този момент.Надеждата ми бе кратка,нямаше хора...тогава разбрах че имам голяма прилика с кучетата които бяха там Smile
Съб Юни 13, 2015 1:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pentecost



Регистриран на: 19 Фев 2015
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
и все пак качвам всичко заснето Smile










































Съб Юни 13, 2015 3:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov