ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Web базираната версия на BGMountains
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Web базираната версия на BGMountains
Автор Съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Правилно ли смятам, че ако повече детайли са видими на 15-то ниво, това значително ще намали значително (четирикратно спрямо ниво 16?) обема на картата, кеширана от тайл-сървъра в Oruxmaps, например (защото по този начин ще се избегне нуждата от кеширане на нива от 15 нагоре)? Ако случаят би бил такъв, тогава може би би имало смисъл от "претрупване" на това ниво, стига да не стане прекалено, разбира се.

Иначе на 22" монитор 1920 х 1080 уеб-версията е с чудесна видимост на всичките си нива и нищо не ми изглежда твърде дребно или нечетимо. Впрочем ако някой все пак изпитва затруднения от дребните за неговия вкус символи, най-лесното решение е временно сваляне на резолюцията на екрана. При 1024 х 768 всички надписи и символи са като на плакат.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Сря Юли 08, 2015 3:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Неправилно. Обемът няма да се промени (или ще е с пренебрежимо повече заради по-сложната за показване сцена).

Бройката тайлове е фиксирана за всяко зум-ниво. Въпросът по-горе е какво да се показва на Л15 - височинен шейдър с малко количество обекти или полигонен шейдър с повече обекти (един вид съдържанието на Л16 да е видимо още от Л15).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Юли 08, 2015 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Ясно. Мерси.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Сря Юли 08, 2015 4:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
ivailo.hr написа:
Имената на местностите "застават" на мястото си при нива 16-19. Wink


Това не го разбирам.

....................................................


Ниво 15


Ниво 16


Да се гледа промяната на местоположението на надписа Старата бачия. Точката на местността (респ. надписът) е белязана в средата на поляната, така както се вижда на втората картинка. Това имах предвид.
Сря Юли 08, 2015 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
16 и 17 може би? На 15 няма такъв изглед.
На 16 "Старата бачия" е изместена заради височината на изолинията 1420. Растеризатора е наместил 1420 и след това е търсил място на бачията наоколо.

По същата схема з. Дюлева поляна е изместена горе над точката - заради изолинии 1200 и 1260.

П.П.. Забелязах един дефект - надписа на пресъхващи потоци не излиза с полупрозрачен ореол, а с бял. За ремонт е това.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Юли 08, 2015 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
16 и 17 може би? На 15 няма такъв изглед.
....................................


Може би съм се заблудил при броенето. Laughing
Първата картинка е при мащаб/ниво 200 м., а втората при 100 м.
Чет Юли 09, 2015 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Погледни горе в УРЛ-то на браузъра, там пише и нивото.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юли 09, 2015 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
All-In-One Offline Maps /безплатна, има и платен вариант/
Има пълна функционалност за навигационна програма/в платения вариант/,работи с множество видове карти, възможност за допълнително изтегляне, както и кеширане на страници/напр. kade.si/и показването им в офлайн режим. "Кутийките" оставям празни,попълват се индивидуално, при мене E-mail'а е личния gmail.



Може да се кешира определена област. Индивидуално се избира размера, при "-"работи, "+" се размазва.



Може кешираната област да се увеличи, увеличава се и обема данни.
В безплатния вариант кешира рекламите и не спира да ги показва "-".



Малко история:


Пон Юли 13, 2015 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Е,как точно работи офлайн,аз не мога да го подкарам!
Чет Юли 16, 2015 11:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Кое?

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Юли 16, 2015 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
All in one offline maps,ама май се справих!"Оградих" си района на Белмекен от Bgmauntains,и после си го разглеждам офлайн!Чудесна е тази програмка!А някой разбиращ,ако може да ми обясни:свалих си трак за Белмекен,разархивирах го с ZArchiver,получи се папка 224_Belmeken4.Вътре има два файла: Belmeken4.gdb и Belmeken4.gpx!Как и в коя програма да го копирам,за да го видя?Имам Орукс,Османд+, и All in one...!На османд пробвам да го сложа там,където сложих картата на Ведрин,но не става и не става....
Чет Юли 16, 2015 1:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Hristoa76 написа:
На османд пробвам да го сложа там,където сложих картата на Ведрин,но не става и не става....

В OsmAnd траковете в GPX формат се слагат в папка tracks, съседна на папката tiles. Папката tracks трябва да бъде създадена ако липсва.
Чет Юли 16, 2015 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
E ми не ще,създадох такава папка,копирам файла,но не ми дава да го поставя в папката! Rolling Eyes Rolling Eyes !Сега разбирам,защо ИТ- специалистите взимат големи заплати Very Happy !
Чет Юли 16, 2015 2:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Радвам се ,че си се справил,ако имаш въпроси питай.
По отношение качването на файлове споделям как го правя в iOS. Файловете в gpx формат качвам в Dropbox, същата намира всички програми на устройството ползващи това разширение и дава директна възможност за експортиране. Предполагам, че същото може да стане и под Android, View Ranger я има и за двете ОС. Дано съм разбрал правилно въпроса.




Чет Юли 16, 2015 6:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за информацията,ама май не се справям...!Става дума за Аll in one...Бях си запаметил района на Суткя,даде ми,че всичко е о.к.!Днес се качваме- нъцки!Нищо не е запаметено и картата Bgmaunt. я няма!!!Как точно работиш с таз програмка,щото на мен ми се вижда много приятна?
Нед Юли 19, 2015 8:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Следваща
Страница 4 от 18

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov