ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Web базираната версия на BGMountains
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 16, 17, 18  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Web базираната версия на BGMountains
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
pepo penev написа:
...или проблема идва от неработещия сървър, както писа Vedrin?


Оттам иде проблема. По-точно - машината работи, но е разкачена от мрежата.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Дек 11, 2015 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
pepo penev написа:
Дали аз не правя нещо както трябва според описаното в предния ми пост или проблема идва от неработещия сървър

Настройките са наред, онлайн версията е видима с тях. Сървъра работи, но продължава да е недостъпен заради все още невъзстановената мрежа след пожара, за който стана дума по-горе.
Пет Дек 11, 2015 1:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pepo penev



Регистриран на: 09 Ное 2012
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Vedrin, Dido, благодаря много! Успях да 'видя' BGMountains онлайн в Orux Smile Сега ще изчакаме сървъра
Пет Дек 11, 2015 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
В 15:58ч на 11 декември 2015 г. свързаността към сървъра на BGMountains беше възстановена.
Пет Дек 11, 2015 5:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ebasi



Регистриран на: 28 Яну 2016
Мнения: 1
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!
Искам да Ви поздравя и да Ви благодаря за страхотния продукт! От доста време използвам Garmin версията, а от няколко месеца и онлайн версията в Orux Maps.
Моят любим софтуер за преглед и редактиране на GPS тракове е Викинг (http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Viking).

Ето какво трябва да добавите в ~/.viking/maps.xml, за да можете да използвате като основа картата от http://kade.si
Код:
<object class="VikSlippyMapSource">;
   <property name="label">BG Mountains</property>
   <property name="hostname">bgmtile.uni-plovdiv.net:40158</property>
   <property name="url">/%d/%d/%d.png</property>
   <property name="id">99</property>
</object>

Снимка на екрана: https://goo.gl/photos/V8jmUH5FMqReMVKK9
Нед Мар 06, 2016 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, някъде има ли описани всички символи който се използват на bgmountain картата? За някои се ориентирах ама други са ми не познати нещо като символ за долар около реката едната кота е дадена в триъгълник другата в квадратче.
Съб Мар 26, 2016 2:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
mircho написа:
Здравейте, някъде има ли описани всички символи който се използват на bgmountain картата?

Легенда за картата е достъпна тук, но доста отдавна не сме я обновявали и поради това не е съвсем пълна и актуална в момента. Както вероятно всички са забелязали има и доста разлики в използваните символи и знаци между версията за Garmin и онлайн версията на картата, за която все още не сме изготвили подробна легенда. По принцип се стремим да използваме предимно стандартни символи, употребявани в топографските карти.

mircho написа:
За някои се ориентирах ама други са ми не познати нещо като символ за долар около реката едната кота е дадена в триъгълник другата в квадратче.

Символа, който прилича на долар, означава лозови насаждения. Триъгълниците и квадратите означават триангулачни точки от различен ред (с различна важност в триангулачната мрежа; триъгълните са с по-голяма важност от онези, означени с квадрат).
Съб Мар 26, 2016 2:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте Ведрин и Дидо.
Искам да попитам един въпрос относно онлайн версията на картата. Знам че по принцип се обновява първо тя в сравнение с Гармин варианта, но много често е удобно картата да се използва и в офлайн режим. По този въпрос искам да попитам имате ли на представа колко е общия обем на картата с всички нива на увеличение до ниво 17 например. Защото оттам насетне не е чак толкоз от значение особено за телефони с висока резолюция на екрана и малки екранчета дето на 100% увеличение се виждат едни миниатюрни изображения.
Идеята ми е дали е възможно да се пусне някакъв офлайн вариант за теглене с тайловете на картата на някой сървър или например торент и например да се обновява този варинт например само като пускате нова версия за Гармин например. Просто няма смисъл постоянно да се пуска начесто подобно нещо. Например аз ползвам основно LocusMap на Андроид и там например има ограничение за теглене на не повече от 10000 тайла на ден и ако искам да изтегля някой по голям участък от картата или цяла планина е проблем.
Знам че повечето потребители тук използват основно OruxMaps където няма такова ограничение, но като цяло би било много полезно ако има и офлайн вариант с тайловете на картата например конвертирани за най-разпостранените пограми на различните платформи или във вариант на някакъв общ формат който се поддържа от всички например.
П.С.
Имам и още едно питане. Възможно ли е например да се направи някакъв zmp файл за SASPlanet така че да се използва и там картата например. По принцип там добавянето на картата е малко по тегаво тъй като мисля че трябваше да се напише някакъв скрипт за целта. За съжаление съм малко бос в тази материя и бих се пробвал с някаква допълнителна помощ от ваша страна.
Даже не знам дали няма да не е лоша идея да се отделят всички мнения от текущата тема в една отделна тема свързани с инструкции за добавянето на онлайн версията на картата в различни пограми за PC или телефони. Така който за пръв път попада на темата ще може набързо да се ориентира например как да си добави картата в неговата любима програма.
Пет Апр 01, 2016 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
icpart написа:
Здравейте Ведрин и Дидо.
Искам да попитам един въпрос относно онлайн версията на картата. Знам че по принцип се обновява първо тя в сравнение с Гармин варианта, но много често е удобно картата да се използва и в офлайн режим. По този въпрос искам да попитам имате ли на представа колко е общия обем на картата с всички нива на увеличение до ниво 17 например. Защото оттам насетне не е чак толкоз от значение особено за телефони с висока резолюция на екрана и малки екранчета дето на 100% увеличение се виждат едни миниатюрни изображения.
Идеята ми е дали е възможно да се пусне някакъв офлайн вариант за теглене с тайловете на картата на някой сървър или например торент и например да се обновява този варинт например само като пускате нова версия за Гармин например. Просто няма смисъл постоянно да се пуска начесто подобно нещо. Например аз ползвам основно LocusMap на Андроид и там например има ограничение за теглене на не повече от 10000 тайла на ден и ако искам да изтегля някой по голям участък от картата или цяла планина е проблем.
Знам че повечето потребители тук използват основно OruxMaps където няма такова ограничение, но като цяло би било много полезно ако има и офлайн вариант с тайловете на картата например конвертирани за най-разпостранените пограми на различните платформи или във вариант на някакъв общ формат който се поддържа от всички например.

Обема на различните нива е следния:

vedrin@bgm /var/cache/bgm/tile/default $ du -sh *
24K 0
28K 1
87M 10
200M 11
401M 12
1.2G 13
3.4G 14
6.2G 15
18G 16
41G 17
117G 18
282G 19
40K 2
80K 3
260K 4
924K 5
2.1M 6
4.2M 7
8.5M 8
25M 9

Тайловия сървър е свободно достъпен и всеки би могъл да тегли от него каквото пожелае, с избрана от него програма, без ограничение в обема. Например посредством MOBAC и/или GlobalMapper могат да бъдат изтеглени и подготвени в най-различни формати нужните някому райони. Засега нямаме възможност да отделим процесорно време и дисково пространство за подготвяне на готови за ползване офлайн варианти на растерните данни. Ако някой разполага с достатъчно компютърни и мрежови ресурси ресурси би могъл периодично да подготвя подобни офлайн варианти и да ги предоставя за ползване и от други потребители.
Пет Апр 01, 2016 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти Ведрин за изчерпателния отговор за размера на всяко ниво на картата.
По принцип имам желанието да направя подобно нещо по въпроса отдавна така че картата да е общо достъпна и в офлайн вариант. Въпроса е да отделя достатъчно място и ресурси за подобно начинание ако мога в бъдеще.
Пет Апр 01, 2016 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Твърде много гигабайти са, дори ако се ограничим само до ниво 15.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Апр 01, 2016 11:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
pepo penev



Регистриран на: 09 Ное 2012
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Колеги, имате ли някакви проблеми с онлайн картата BgMountains? Преди няколко часа ми направи впечатление, че не я вижфам в онлайн секцията на oruxmaps. Единственото, което съм правил напоследък е да ъпдейтна програмата и да си копирам тракове от сайта на бгмаунтинс.
Нед Апр 10, 2016 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Не виждам проблеми в момента Exclamation Question

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Апр 10, 2016 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bgrali



Регистриран на: 31 Май 2015
Мнения: 53
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря много! Вече може да се гледат картите, без да се използват други програми и приложения. И да се гледа в OruxMaps-а в нормален, а не идиотски гарминовски вид.
Но имам едно питане. Едни млади роднини тръгват скоро по Пирин, без да са опитни планинари. За мой ужас се оказа, че са с IPhone и двамата, а не са минавали по маршрута, който са планирали, нямат отделен GPS, и единствено офлайн карта в телефона би им свършила работа (знаете, че там почти никъде няма никакво покритие, да не говорим за мобилен нет).
По този повод имам питане - знаете ли дали трябва да се правят допълнителни настройки, за да се качи съответната част от картата офлайн, като се използва съответното приложение OpenMaps за iOS?
Сря Юли 13, 2016 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
bgrali написа:
Благодаря много! Вече може да се гледат картите, без да се използват други програми и приложения. И да се гледа в OruxMaps-а в нормален, а не идиотски гарминовски вид.
Но имам едно питане. Едни млади роднини тръгват скоро по Пирин, без да са опитни планинари. За мой ужас се оказа, че са с IPhone и двамата, а не са минавали по маршрута, който са планирали, нямат отделен GPS, и единствено офлайн карта в телефона би им свършила работа (знаете, че там почти никъде няма никакво покритие, да не говорим за мобилен нет).
По този повод имам питане - знаете ли дали трябва да се правят допълнителни настройки, за да се качи съответната част от картата офлайн, като се използва съответното приложение OpenMaps за iOS?

За жалост нямам опит с iOS приложения. Тук има един списък от налични навигационни програми за iOS:

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Apple_iOS

Чувал съм, че някои хора, ползвали OruxMaps под Android, поради една или друга причина се насочват към Galileo Offline Maps под iOS:

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Galileo_Offline_Maps

Разбира се, би се наложило съответната част от картата да бъде подготвена за ползване в офлайн режим. Това може да се направи с различни средства, едно от които е MOBAC:

http://mobac.sourceforge.net/

Кратки напътствия за работа с MOBAC има тук:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=110125#110125


Последната промяна е направена от vedrin на Сря Юли 13, 2016 8:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Юли 13, 2016 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 16, 17, 18  Следваща
Страница 7 от 18

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov