Брей, откога ползвам тази карта а въобще не знаех че има толкова много функции. Аз си я ползвах като хартиена, а то работата била много добра. Благодаря на създателите. Исках да попитам тази карта може ли да влезе в някое приложение в офлайн режим, интересува ме някакво айфон приложение.
В този ред на мисли защо се ползват маршрути? Не е ли по лесно просто да си гледаш локацията на картата докато вървиш ? Предполагам това става с мобилното приложение през сателита ?
Брей, откога ползвам тази карта а въобще не знаех че има толкова много функции. Аз си я ползвах като хартиена, а то работата била много добра. Благодаря на създателите. Исках да попитам тази карта може ли да влезе в някое приложение в офлайн режим, интересува ме някакво айфон приложение.
В този ред на мисли защо се ползват маршрути? Не е ли по лесно просто да си гледаш локацията на картата докато вървиш ? Предполагам това става с мобилното приложение през сателита ?
Аз ползвам успешно онлайн версията офлайн.
Не съм се интересувал дали има за айфон.. търси някой софтуер дето подържа "custom tile server"
Относно траковете , аз ги ползвам когато съм минал някъде и едвам съм хванал минаването... втория път ако имам трак , просто ще го следвам.
Успех
_________________ Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Вто Окт 29, 2019 10:08 am
kaloyanv
Регистриран на: 22 Авг 2018 Мнения: 2272
Нещо не мога да намеря свестен апп за айфон. Тук има едно приложение, но нещо не се получава импорт-а. На базата на тяхната документация, май няма да стане
Може би Guru Maps (предишно име Galileo Offline Maps). Вероятно е възможно посредством MOBAC да бъде подготвена извадка от https://kade.si/ за даден район, която впоследствие да бъде използвана в Guru Maps в offline режим. Освен това е споменат и "Custom map sources support (including multi-layer sources)", което ще да е удобен начин за ползване в online режим:
Би било полезно ако някой ползва това приложение под iOS да сподели опит във форума, тъй като от време на време се появяват питания за подходящ софтуер под iOS.
_________________ "Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar." -- Antonio Machado
Вто Окт 29, 2019 4:50 pm
kaloyanv
Регистриран на: 22 Авг 2018 Мнения: 2272
vedrin написа:
kaloyanv написа:
Нещо не мога да намеря свестен апп за айфон.
Може би Guru Maps (предишно име Galileo Offline Maps). Вероятно е възможно посредством MOBAC да бъде подготвена извадка от https://kade.si/ за даден район, която впоследствие да бъде използвана в Guru Maps в offline режим. Освен това е споменат и "Custom map sources support (including multi-layer sources)", което ще да е удобен начин за ползване в online режим:
Би било полезно ако някой ползва това приложение под iOS да сподели опит във форума, тъй като от време на време се появяват питания за подходящ софтуер под iOS.
За съжаление, тези апп-ове не предоставят тази възможност. Дефакто те имат предефинирани соурсове и дори да искаш да добавиш custom map тя пак те води към страници, в които може да избереш някаква но не може да импортнеш
Вто Окт 29, 2019 6:31 pm
zlia
Регистриран на: 03 Ное 2014 Мнения: 205
Аз използвам Guru Maps с kade.si . Да не е в офлайн режим, но кешира достатъчно и мен ме устройва. Доста добре се е представяло това приложение дори и в гористи местности, когато съм без гарминския гпс.
Съб Ное 02, 2019 10:06 am
sk67
Регистриран на: 05 Фев 2012 Мнения: 55
Здравейте,
начертах си маршрут и го записах във формати .gpx и .kml , но и двата не се отварят в OZIEXPLORER...
начертах си маршрут и го записах във формати .gpx и .kml , но и двата не се отварят в OZIEXPLORER...
Записан по този начин GPX файл действително не се отваря в OziExplorer (може би защото записаното е route, а Ozi очаква track). Същите данни записани в KML формат обаче се отварят успешно в OziExplorer (тествах с версия 3.95.6f).
_________________ "Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar." -- Antonio Machado
Чет Ное 14, 2019 8:00 pm
sk67
Регистриран на: 05 Фев 2012 Мнения: 55
Пак не става.
При мен версията е 3.95.4s
Прегледах файла през notepad и ми изглежда различен спрямо други gpx и kml...
Пак не става.
При мен версията е 3.95.4s
Прегледах файла през notepad и ми изглежда различен спрямо други gpx и kml...
Една възможност за заобикаляне на тази трудност е да бъде използван GpsBabel за трансформиране на файла в разбираем за дадена версия на Ozi формат.
_________________ "Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar." -- Antonio Machado
Пет Ное 15, 2019 12:35 pm
sk67
Регистриран на: 05 Фев 2012 Мнения: 55
Благодаря,
тези дни пробвах и с https://www.gpsvisualizer.com/
също се получава - конвертира GPX в GPX, като изходният файл винаги по подразбиране е GPX track
Все пак може би е добре и в "kade si" да се добави тази възможност.
На този линк се вижда пътят с една голяма серпентина, която води до връх Връшник. Вижда се също и един директен път, по-стръмен, който съкращава серпентината - е, този път не съществува буквално. Може на някой да е полезна тази информация.
Иначе по южните склонове на Лисец има доста черни пътища (някои съвсем новопрокарани), които не са нанесени на картата. Донякъде личат на Google Maps Satellite view.
На този линк се вижда пътят с една голяма серпентина, която води до връх Връшник. Вижда се също и един директен път, по-стръмен, който съкращава серпентината - е, този път не съществува буквално. Може на някой да е полезна тази информация.
Иначе по южните склонове на Лисец има доста черни пътища (някои съвсем новопрокарани), които не са нанесени на картата. Донякъде личат на Google Maps Satellite view.
Благодаря, създадох билетче за тези подобрения.
_________________ "Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar." -- Antonio Machado
Вто Яну 28, 2020 5:55 pm
Rich
Регистриран на: 30 Юли 2013 Мнения: 35 Местожителство: Кюстендил
Лисец
Директният път всъщност е част от газопровода и затова още не е обрасъл. С високопроходима машина се минава по серпентината. Обозначената Чавкина махала всъщност е Бойкова махала. Това което е останало от Чавкина махала се намира на 300- 400 м на югозапад от Бойкова (южно до директния път)
Вто Яну 28, 2020 9:26 pm
Dimov
Регистриран на: 22 Дек 2017 Мнения: 317
Re: Лисец
Rich написа:
Директният път всъщност е част от газопровода и затова още не е обрасъл. С високопроходима машина се минава по серпентината. Обозначената Чавкина махала всъщност е Бойкова махала. Това което е останало от Чавкина махала се намира на 300- 400 м на югозапад от Бойкова (южно до директния път)
Личи се, че някога е имало нещо, гората е отсечена с ширина десетина метра. Но в момента е абсолютно непроходимо - много храсти, тръни и треви с човешки ръст и нагоре. Истинско мъчение е да търсиш къде да стъпиш и да се провреш, в някакъв момент влязох в гората, но и там е много обрасло. Ако имах и малко съмнение, че всъщност аз не съм намерил пътя, не бих си позволил да го споделям, бих си замълчал за да не объркам някого.
На връщане минах по серпентината - чак в северния й край има един нов път, който съкращава малка част от нея.
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети