ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на щеки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 31, 32, 33  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на щеки
Автор Съобщение
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
iv4ooooy написа:
Здравейте, може ли някой с повече опит да предложи нещо в ценови клас 80-100 лева, понеже идея си нямам какво да си взема. А не искам да се минавам като си взема китайски от ибей за 15$.

Ами тези за 20 лв от дадените линкове според мен са боклук като цяло. Чакай да пуснат промоция на щеки в Лидл. Тази година си ги купих за майтап защото старите ми карбонови китайчета за 80лв. след маса ремонти и все по чести произволни свивания реших да пробвам тези от Лидл за 30 кинта. Определено за тази цена досега в БГ не съм намирал по-добри щеки. Като цяло и на тях успях да им разкажа играта на 2 пъти сега при един по сериозен тест в Стара планина този месец. Свиха се само на 2 пъти и то само при наличие на влага на един много стръмен склон. Но и аз ги подлагам на як тормоз моите щеки особено като се катеря нагоре или надолу като доста ги натоварвам и тормозя. Но специално за тези пари са си перфектни. Обаче вече ми омръзна този заключваш механизъм на антишока дето постоянно се задейства когато не трябва и освен това всеки път като искаш да промениш дължината на щеката трябва да я развиваш. Определено ако търсиш щеки до 100лв. според мен гледай да не са с антишок и поне да имат клипс система за заключване. Има в България и такива тип щеки от по евтините. Аз чакам да пуснат нейде промоция на BD щеки и твърдо съм решил вече да ги вземам след като съм видял алтернативите че за нищо не стават и могат да те подведат в най неблагоприятния момент. Особено за чукарите на Пирин бих заложил на нещо по надеждно от китайските евтини боклуци. А щеки ползвам вече от почти 5 години по всякакъв терен. Даже по равното и в ниска планина пак си ги нося с мен. Най малкото вършат добра работа за баланс например ако вървиш в кал или да си помагаш да си проправяш път през разни трънаци. Доста пъти са ма спасявали от падания които ако ги нямаше щеките не знам какви можеше да бъдат последствията така че те отдавна са ми станали неизменен спътник.
Обаче я има и другата страна както някой беше посочил тук че в един момент започваш повече да разчиташ на тях. Даже на моменти където определено щеките пречат ми е някак неуверено без тях като се минава през някакъв участък.
Вто Май 12, 2015 2:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
iv4ooooy написа:
Здравейте, може ли някой с повече опит да предложи нещо в ценови клас 80-100 лева, понеже идея си нямам какво да си взема. А не искам да се минавам като си взема китайски от ибей за 15$.

http://www.stenata.com/bg/products/product/%D1%89%D0%B5%D0%BA%D0%B8-wild-rambler
Ползвам ги от 3 години и съм много доволен.
Вто Май 12, 2015 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
Вчера и днес беше сефтето на ето тези щеки, от които на първо четене съм доволен, изядоха не малко бой по камъните, и доста пъти се подпирах с цяла тежест(76-7кг) и не се прибраха или сгънаха нито веднъж, за разлика от предните Ванго, които на 4 ходения 3 пъти даваха фира(2 кривения и 1 счупване) и като дизайн и качество за сега съм доволен.Също нещо много удобно е удължената дръжка, коят е супер за по-големи наклони да не променяш дължината на щеката.

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Нед Юни 07, 2015 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
Още едно отрицателно мнение за Вангото, което в по-горни мнения оплюх.Ето какво се случи с щеките на 5-тото им изкарване от гаража....

https://www.dropbox.com/s/k6l6aoi5vtmqrwh/2015-07-05%2022.30.45.jpg?dl=0

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Пон Юли 06, 2015 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение Отговорете с цитат
bst написа:
Моите са ZAJO карбонови с вътрешни втулки за затягане и вече 3 години си ги нося и съм много доволен. Много са леки, здрави са и до сега съм нямал проблем със затягането.


Моите карбонови зайци с клипсове са на близо 6 години. Да обобщя:

Плюсове

- Адски леки. На няколко пъти хващам щеки на жената (включително други зайци, но алуминиеви) - ами тежат си и ми изморяват ръцете много бързо. Моите не ги усещам до към 6-7 часа преход.
- Адски здрави. Имах критична ситуация с увисване на 1 щека в цяло тяло + раница = 85 кила близо. Долната част на щеката се огъна между 15 и 20 градуса и бях 200% сигурен, че ще се пръсне като солета - не пощя. Даже грам следа от огъване няма, още не го вярвам.
- Върховете им не са мръднали грам. Вярно, малко ходя по камънак, но това все пак са 6 лазарника!
- Дръжките са удобни - не приплъзват. Е, след 6-7 часа почват да протриват кожата, ако не си с ръкавици, но кои ли не биха? Зимата пък задържат топлина за сметка на това.
- Два варианта пеперудки, като големите са наистина ГОЛЕМИ и вършат чудна работа за сняг и кал.
- Безобразно евтини за качеството си (в сравнение с BD и Leki)

Минуси

- Тотално идиотска система за закрепване на каишките. Ремонтирам едната дръжка за 3-ти път вече и скоро няма да мога, а резервни не се продават.
- Болезнени вибрации при среща с камъни. Обмислям за anti-shock следващия път. Другото, което ми хрумна е тапичките, с които вървят (във форма на обувка са) - дали не са за тази работа точно? Чета разни такива неща по review-та, но баш заешките не са обявени за такива.
- Някои от резбите на клипсовете се поизносиха и затягането в полеви условия не е лека задача.
- Липса на всякакви резервни части.

Заради калпавите каишки и неприятните вибрации реших да видя какво има на пазара и що да установя:

1) Komperdell - пълни пръчки за парите, които искат.
2) Leki - невменяемо скъпи, никога не бих дал 300лв за нещо, което мога да купя на същите параметри за 100-120лв (Zajo) при това проверено. Множество оплаквания по форуми от мекия antishock на Leki (и положителни мнения за BD в същото време)
3) Black Diamond - един-единствен модел с antishock, но много по-тежък и по-скъп от зайците.

И какво излиза - пак отивам на заешко Smile Тоя път с корк и antishock, само тоя алуминий не ме кефи като чета какви драматургии имате с него. Уви, 100% carbon (е, айде и да не е 100%, ама да са под 450гр) + antishock на вменяема цена от неохрачен тук производител няма Smile
Пет Юли 17, 2015 2:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mocker



Регистриран на: 18 Юли 2015
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, някой имал ли е щеки с клипс и амортисьор? Всички които намерих са без амортисьор, а тези които имат са с винт?
Съб Юли 18, 2015 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mocker



Регистриран на: 18 Юли 2015
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
А нещо под 100 лв? Rolling Eyes
Съб Юли 18, 2015 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
За какво ти е амортисьор?? Това е голяма глупост и определено пречи.
Съб Юли 18, 2015 6:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mocker



Регистриран на: 18 Юли 2015
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Тези които ползваме в момента, Ferrino totem, имат и е много удобно. Токлова ли е трудно да се слежи една пружина и на тези с клипс, без това да струва 100 лв. отгоре?
Съб Юли 18, 2015 6:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам тези от 3-4 години и за тях мога да кажа същото.
http://www.stenata.com/bg/products/product/%D1%89%D0%B5%D0%BA%D0%B8-wild-rambler
Съб Юли 18, 2015 7:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
mocker написа:
Здравейте, някой имал ли е щеки с клипс и амортисьор? Всички които намерих са без амортисьор, а тези които имат са с винт?

http://basecamp-shop.com/treking/scheki/black-diamond-scheki-trail-pro-shock.html


На тия им се точех и аз докато не видях какви КИЛА са Very Happy
Съб Юли 18, 2015 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
590gr
Добре са си.
Някой и друг грам отгоре, но за сметка на това са в пъти по-здрави.


Да, ако си решил да брулиш орехи с тях Laughing Аз досега щека не съм успял нито да счупя, нито да огъна, така че за мен теглото е основен критерий. Спрямо заешките ми, които са 440гр, тия са с почти 50% отгоре (и 100% отгоре в цената), а бих могъл и по-леки от сегашните да нося Smile
Пон Юли 20, 2015 9:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
TheGrave написа:
ZCEZBPM написа:
590gr
Добре са си.
Някой и друг грам отгоре, но за сметка на това са в пъти по-здрави.


Да, ако си решил да брулиш орехи с тях Laughing Аз досега щека не съм успял нито да счупя, нито да огъна, така че за мен теглото е основен критерий. Спрямо заешките ми, които са 440гр, тия са с почти 50% отгоре (и 100% отгоре в цената), а бих могъл и по-леки от сегашните да нося Smile


35% отгоре в теглото Laughing

Междудругото, мисля след като си счупя сегашните ми Компердел-ки, да си взема точно като на градския. Smile
Пон Юли 20, 2015 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност, градски, моите ги оправих. Държат засега, от Кутело към Премката добре, че бяха те! Exclamation
Пон Юли 20, 2015 10:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
След повечко нахалстване ми я признаха и за няколко минути смениха калпавата пластмаса.
Явно тези щеки не са за зимни условия, не знам.. аз я счупих, защото ми затъна в снега и я напънах да я извадя, а пък има перце.
Пон Юли 20, 2015 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 31, 32, 33  Следваща
Страница 28 от 33

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov