ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на щеки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на щеки
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Дайте идеи за телескопични щеки за ски туринг до 200 лв.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Дек 15, 2017 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shaggy86



Регистриран на: 12 Фев 2017
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5482916_-expedition-3-2017-black-diamond.html

нещо такова ми изглежда читаво. Аз лично не съм фен на карбоновите щеки в планината. Т.е. крива щека е ок счупена щека не е.

А на черният диаманд аз си взех тези тази есен>
http://www.blackdiamondequipment.com/en/trekking-poles/alpine-flz-BD112195_cfg.html

и ги намирам за прекрасни.
Успех с избора
Вто Яну 02, 2018 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Спрях се на тези.
https://campingrocks.bg/bg/product/2139/sgyvaemi-shteki-za-ski-turing-i-turizym-stubai-carbonlock-model-2017
Иначе си прав,че по добре крива от колкото счупена щека.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Яну 03, 2018 1:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Здравейте Отговорете с цитат
Здравейте,случайно на някой да му се намира долна секция на карбонова щека защото ми се счупи.
Моята е на Leki с механизъм на Speedlock 1 ако това има някакво значение.
Благодаря предварително.





Съб Мар 17, 2018 11:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Между камъните ли я заглави, та се счупи?
Съб Мар 17, 2018 3:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ogobogo



Регистриран на: 24 Окт 2012
Мнения: 116

Мнение Отговорете с цитат
мога да ти дам идея за оправяне. Но трябва да почетеш малко за ремонт на карбонови рамки на колела. Другият вариант (по-евтин) е вместо с карбонов плат да пробваш със стъкломат. Процедурата е същата. Предполагам, че ще стане. Но не съм на 100% сигурен. защото щеката е счупена.

И най-лесният и удачен вариант според мен е да си махнеш накрайника и да го нанижеш на здравата част. Black diamond имат ръководства за смяна на счупени накрайници и по спомен пише, че трябва да го накиснеш в топла/ гореща вода, за да се разшири пластмасата. Потърси в станицата им. Преди около един месец го четох това. Единственият проблем, който би могъл да срещнеш е, че ще трябва да шкуриш малко, за да докараш диаметъра на тръбата до този на счупената част. Ако нямаш други опции, нищо не ти пречи да рискуваш.

И да кажеш дали си успял Smile)

ПП: Да и още един вариант. Понеже знам как се еб..т в нашите магазини, вземи напиши едно писмо до Leki и ги нареди, че щеките им за нищо не стават и че си ги купил просто, защото са марка и давайки парите си, си разчитал, че са с добро качество и няма да те оставят по чукарите. В крайна сметка купуваме екипировка не за да сме в крак с модата, ами защото в много моменти зависим от нея и ако се прецака става лошо. Та преди да правиш опити с епоксидни и т.н. смоли, вземи се свържи с тях и им обясни нещата. Ако разчитат на своето добро име, ще се разберете. Успех
Съб Мар 17, 2018 11:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ogobogo написа:
мога да ти дам идея за оправяне. Но трябва да почетеш малко за ремонт на карбонови рамки на колела. Другият вариант (по-евтин) е вместо с карбонов плат да пробваш със стъкломат. Процедурата е същата. Предполагам, че ще стане. Но не съм на 100% сигурен. защото щеката е счупена.

И най-лесният и удачен вариант според мен е да си махнеш накрайника и да го нанижеш на здравата част. Black diamond имат ръководства за смяна на счупени накрайници и по спомен пише, че трябва да го накиснеш в топла/ гореща вода, за да се разшири пластмасата. Потърси в станицата им. Преди около един месец го четох това. Единственият проблем, който би могъл да срещнеш е, че ще трябва да шкуриш малко, за да докараш диаметъра на тръбата до този на счупената част. Ако нямаш други опции, нищо не ти пречи да рискуваш.

И да кажеш дали си успял Smile)

ПП: Да и още един вариант. Понеже знам как се еб..т в нашите магазини, вземи напиши едно писмо до Leki и ги нареди, че щеките им за нищо не стават и че си ги купил просто, защото са марка и давайки парите си, си разчитал, че са с добро качество и няма да те оставят по чукарите. В крайна сметка купуваме екипировка не за да сме в крак с модата, ами защото в много моменти зависим от нея и ако се прецака става лошо. Та преди да правиш опити с епоксидни и т.н. смоли, вземи се свържи с тях и им обясни нещата. Ако разчитат на своето добро име, ще се разберете. Успех


Здравей,бих искал да попитам дали някой е пробвал преди това нещо поднобно

https://www.youtube.com/watch?v=ipJEolRPQJ0

Ако знае как се казва самото лепило да си поръчам и да пробвам със него първо.......четох иначе доста за карбоновите рамки но не мисля ,че имат нещо общо със щеката.
Пон Мар 19, 2018 11:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Привет!Моят съвет е да отидеш в някой реномиран магазин за спортен риболов. Там ще те свържат с майстор на карбонови въдици който ще отремонтира счупена ти щека.Ако си от София отиди в Майсторски риболов .
Сря Мар 21, 2018 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Hitch-hiker написа:
Привет!Моят съвет е да отидеш в някой реномиран магазин за спортен риболов. Там ще те свържат с майстор на карбонови въдици който ще отремонтира счупена ти щека.Ако си от София отиди в Майсторски риболов .


За това ли става въпрос http://masterfishing.bg/

След като ми казаха за карбоновите рамки в доста форуми четох за тях и съвсем случайно попаднах на човек които каза, че един във Стара загора поправял карбонови въдици,той му пратил рамката да е поправя
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=113681

От други форуми след много търсене също четох за този Ганди http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=39377 не знаех само ,че има и други освен този и един който не мога да му намеря кординатите,знам единствено за тях ,че са били големи майстори на карбона......

Разбрах и за втори майстор който оправя карбонови въдици ,Стенли се казва и бил голям виртуоз (много го хвалят по форумите ) обаче вече не работел със карбон......не знаех ,че има и други които поправят подобни неща,до колкото знам си трябват специални машини и умения.... не е толкова лесно след клиповете и нещата които прочетох за това......готов съм да дам 40-60лв ако ми я оправят защото не си струва повече при положение че ново е към 100лв , или другия вариат е пак да чакам подобна промоция за около 180лв в Германия.

Но аз съвсем наскоро научих за тях,ще продължавам да търся нещо за другия от София

Лошо е ,че в сайта им нямат наличности иначе щях да се прежаля https://www.leki.co.uk/spare-parts-c197/leki-carbon-lower-section-for-speedlock-1-p3075

Ще отида там дето казваш да видя.
Сря Мар 21, 2018 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дилян



Регистриран на: 28 Ное 2018
Мнения: 1

Мнение Избор на туристически щеки Отговорете с цитат
Здравейте, искам да ви попитам за съвет и препоръка за избор на туристически щеки за мен и жена ми.
Аз съм висок 180 и според информацията в интернет ми трябват щеки с височина 125 см, а жена ми е висока 160 за нея трябва да бъдат 110 см. Въпрос относно щеки за мен е това, че нося детето ни в раница(самар) на гърба ми и искам щеките да бъдат достатъчно здрави за да може да разчитам на тях ако залитна да се подпра, а не да се счупят директно. Относно за жена ми там няма някакви по специални изсиквания. Ако може да ме насочите към марки и модели тествани от вас.

Благодаря ви предварително.
Сря Ное 28, 2018 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Re: Избор на туристически щеки Отговорете с цитат
Дилян написа:
Здравейте, искам да ви попитам за съвет и препоръка за избор на туристически щеки за мен и жена ми.
Аз съм висок 180 и според информацията в интернет ми трябват щеки с височина 125 см, а жена ми е висока 160 за нея трябва да бъдат 110 см. Въпрос относно щеки за мен е това, че нося детето ни в раница(самар) на гърба ми и искам щеките да бъдат достатъчно здрави за да може да разчитам на тях ако залитна да се подпра, а не да се счупят директно. Относно за жена ми там няма някакви по специални изсиквания. Ако може да ме насочите към марки и модели тествани от вас.

Благодаря ви предварително.


Много добри,поне според мен

https://www.campz.de/komperdell-summit-carbon-powerlock-poles-766759.html?_cid=32_1_1_2_20181120_-9_2_&RIID=566595635&iv=MzZfcG9sbWFydGlub3ZAZ21haWwuY29t&fbclid=IwAR2zrXQdg--Hrt6H40gPYgXi1ijdIIilys1zAG9_Y5Sv8shKF6PBjhaI92M

Ако нямах тези в момента бих си ги взел.
Сря Ное 28, 2018 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Чавдар



Регистриран на: 18 Фев 2015
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Само за инфо - Leki Khumbu, закупени 2015 г, хлътване на снежен склон, опит за задържане и се счупи като сламка. Фирмата любезно ме уведоми, че "доживотната гаранция" важи само за САЩ. Е те тъй
Съб Фев 23, 2019 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам 2 модела на Leki, единия е карбон и ако не бях го счупил със котката миналата зима нямаше да има проблеми , поправиха ми го и не ми е създавал главоболия до момента......
Нед Фев 24, 2019 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
Аз имам 2 модела на Leki, единия е карбон и ако не бях го счупил със котката миналата зима нямаше да има проблеми , поправиха ми го и не ми е създавал главоболия до момента......


Не каза кой, как и дали добре ги е оправил.
Ще споделиш ли?

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Нед Фев 24, 2019 8:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Чавдар



Регистриран на: 18 Фев 2015
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Хм, размислиха. Със съдействието на Боби Димитров -Намасте-дистрибуторът им за България, вече имам нов сегмент Wink
Сря Мар 13, 2019 11:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Следваща
Страница 31 от 33

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov