ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Състояние на заслон "Маринка"
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Състояние на заслон "Маринка"
Автор Съобщение
iv4oo



Регистриран на: 27 Юли 2009
Мнения: 24
Местожителство: Габрово

Мнение Състояние на заслон "Маринка" Отговорете с цитат
Здравейте, нуждая се от информация за заслон Маринка, в какво състояние е и дали може да се разчита на него за пренощуване.
Благодаря предварително !
Вто Юли 07, 2015 7:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Преди месец или някъде там заслона беше в много лошо състояние. Може да се ползва при аварийна ситуация, но вътре е изтърбушен.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Вто Юли 07, 2015 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iv4oo



Регистриран на: 27 Юли 2009
Мнения: 24
Местожителство: Габрово

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян, Благодаря за отговора. Малко разваля предварителния план, ще трябва да предвидя друг за нощувка и този да го използвам за краен вариант. Като мина по край него ще го снимам и кача снимките, като актуална ( визуална ) информация.
Поздрави. Very Happy
Вто Юли 07, 2015 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Много е зле положението.
Прозорецът е счупен и всичко е изтърбушено вътре.
Мръсно е и според мен не става за нищо.
Вто Юли 07, 2015 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Много е зле,но зимата в някоя виелица можеш да се скриеш за почивка от вятъра.Лятото бих влязъл само при гръмотевична буря.Носи си малка лека палатка и си спи където ти е удобно. Very Happy
Сря Юли 08, 2015 8:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
Мизерия голяма и пълна драма.

Преди месец спахме там. Единия приятел се престраши да спи вътре. Правил си е компания с мишките.

Аз не посмях и си метнах шалтето и чувала под звездите, до пейките. Нямах никакви грижи. Сутринта от топлия чувал се радвах на прекрасен изгрев над Мара Гидик.

Наоколо се мотат доста говеда, но през нощта слизат да нощуват от южната страна, така че нямаше проблеми.

Все пак е по-добре с палатка, че неизбежно на това място си подухва, дори и при най-доброто време.
Сря Юли 08, 2015 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение дайте да дадем Отговорете с цитат
`aйде да го поправиме.
Сря Юли 08, 2015 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Re: дайте да дадем Отговорете с цитат
tzezko написа:
`aйде да го поправиме.


За кеф на конярите ... Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Юли 08, 2015 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Re: дайте да дадем Отговорете с цитат
tzezko написа:
`aйде да го поправиме.

Най- належащо е да се направи хидроизолация на покрива. Това е бетонна плоча, която е станала на прах и ако в най-скоро време не се оправи, направо нова ще трябва.

Огромното количество боклуци вътре с по-добра организация лесно ще се почисти.

После няколко нови ПВС прозореца ще трябва да се сложат.

Вратата също не се затваря добре.

Дървените нарове вътре са ползвани за отопление (печка има). Може би нови ще трябва да се направят (ЖЕЛЕЗНИ задължително).

Накрая мерки срещу мишките, че каквото и да прави човек, тия гадини всичко офекалват.
Сря Юли 08, 2015 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
На някои места самите коняри правят/поправят заслони, любопитно тук защо не го правят.

Честно казано като го видях заслона и аз си помислих: "дали няма да можем да дадем всички ние от планинарският форум и да го поправим и поддържаме?".
Така си и остана без отговор.

А най-добре е да дадем както на Горски рай дадохме. Там свършихме много добра работа без да си мръднем пръста. Smile

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Сря Юли 08, 2015 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iv4oo



Регистриран на: 27 Юли 2009
Мнения: 24
Местожителство: Габрово

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, аз съм навит да се създаде Бригада и за няколко дена да се стегне или както е казал Мечо Пух: " Колкото повече,толкова повече". Сигурен съм че ще има достатъчно кандидати. Заслона е на удобно място и както все по често няма място на заслон Ботев, заслон Маринка се оказва доста значим.
Йосарян, би ли могъл да разкажеш накратко това което е станало като организация с Горски рай.
Сря Юли 08, 2015 4:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: дайте да дадем Отговорете с цитат
tzezko написа:
`aйде да го поправиме.

Бих се включил на драго сърце, че ми е във любимото място Very Happy .

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Юли 08, 2015 7:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iv4oo



Регистриран на: 27 Юли 2009
Мнения: 24
Местожителство: Габрово

Мнение Отговорете с цитат
Да видим колко човека можем да се съберем и да направим организацията. Ако някой има готовност аз цялата друга седмица съм свободен. Предполагам ако пуснем тема в offroad форума предполагам, че ще ни окажат съдействие за качването на багаж и каквото е необходимо като материали. Може и друга дата, въпроса е да се организираме.
Сря Юли 08, 2015 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Няма да е лесна работата по оправянето, защото е голяма кочина там. А и се оправят места, за които после ще има после кой да се грижи. То не е само да идеш, да метнеш пари и материали и да спиш после спокойно. Всяко направено нещо трябва да се поддържа, иначе бързо се връща в първоначалното лошо състояние, а ми се струва че там има кой да съсипе отново направеното.
Та трябва дългосрочен ентусиазъм. А, да, и някакви (всъщност немалко) пари в началото, докато се задвижат нещата със събирането на основната сума.
И разрешение от НП, но там може Димо да се разправя, той се е специализирал Wink

iv4oo, първо се прави организацията и после се събират хората. В тази последователност дето си я написал трудно ще събереш бригада. Намираш транспорт, осигуряваш му достъп в рамките на парка, казваш една дата, която не е точно в най-натовареното откъм планове време и сме по морета и Е-та, разучаваш какви материали трябва да се купят и нещата се случват. Тук има хора, които наистина ще ти свършат добра работа, не само на думи, действай с тях. Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Юли 08, 2015 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iv4oo



Регистриран на: 27 Юли 2009
Мнения: 24
Местожителство: Габрово

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за съвета, признавам доста прибързано започнах нещата. Започнах да преглеждам темите в "Доброволчески дейности" за да видя по какъв план и организация са стягани такива заслони. Хубаво е ако се намеси някой който вече го е минал този път и да поеме организацията. Приемам критиката, може би темата вече отива за друг раздел.
Сря Юли 08, 2015 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov