ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
GPS с телефон

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
GPS с телефон
Автор Съобщение
Spas



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 159
Местожителство: Sofia

Мнение GPS с телефон Отговорете с цитат
Ще бъда благодарен на всеки, който ме ориентира към такъв телефон с GPS, линкове, цени, марки и др.
Сря Мар 11, 2009 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Мога да дам мнение за 3 модела, който притежавам и са тествани.

1. Нокия Е71 http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=1626

Тъй, като темата вероятно е акцентирана върху гпс-са няма да задълбавам в параметрите на телефоните. Нокия Е71 работи перфектно със Garmin mobile xt и някоя от безплатните карти за България. Mobile XT има функция запис на тракове. Тествал съм го в различни терени в голям град под многото жици работи сравнително добре. В Планината се справя отлично от към сигнал на открити части. Но ако гпс-са се позиционира между скали или в каньони сигнала доста отслабва и неточността е голяма.

2. Нокия Н96 http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=1512

Същото е като при Е71 с разликата че тази Нокия има една много полезна ( поне за мен) функция. Камерата е свързана с гпс-са. По този начин докато снимате данните за позицията на снимката автоматично се тагват във файла и ако нанасяте примерно в panoramio снимката автоматично се позиционира. 5 мегапикселовата камера прави прилични снимки за разглеждане.

3. HTC Touch Diamond http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=1591

Същото, както при горните с тази разлика че има тъч дисплей( за мен е по-лесно боравенето с картата благодарение на тъч дисплея) и е Windows базиран телефон. Цената е неоправдано висока. Важно е да отбележа че батерията се предава много бързо, особено, когато се използва gps-са.


Извода от тестовете на трите модела според мен е че стават за навигация в град или за временна навигация в автомобил, примерно да излезем от непознато населено място или за заобиколим примерно проблем на главен път. За планина категорично е лош избор. Основната причина е че неса устойчиви на условията в планината. Функционалността на garmin mobile XT не е фокусирана върху trail терени а по-скоро in city. Тъй, като несте конкретизирали за кaкво ще се използва това устройство решението е според конкретните Ви нужди.
Положителна черта на комбинацията gsm+gps е че се носи само едно устройство, също така е възможно( функция на mobile XT) да се изпращат location messages. Пример ако има два телефона с гпс и инсталиран mobile XT то единият може да изпрати sms с настоящите си координати на другия телефон, като получателя автоматично вижда визуализираните координати на картата и може да направи маршрут до нея.

Дано съм бил полезен.
успех в избора!
Сря Мар 11, 2009 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Spas



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 159
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на redex Желанието ми е да имам един уред в който да има GPS и телефон, батерията да издържа повече, камерата да е поне 3мпс, да има карта на Европа, менюто да е на български. Или искам много?
Сря Мар 11, 2009 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jores



Регистриран на: 23 Юли 2007
Мнения: 42

Мнение Отговорете с цитат
Е защо да искаш много - то всеки телефон с GPS има карта на Европа, почти всеки по-висок клас телефон е с поне 3MPx камера, единственно батерията .... хмм .... но ти разбира се можеш да си купиш още 2 допълнителни батерии и проблоема е решен Smile
Сря Мар 11, 2009 4:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
От изброените от redex телефони най-дълго ще ти изкара /при равни други условия/ Нокия Е71 в режим офлайн. Аз с нея в Пирин 2 дена по 8 часа правих трак и оставаха две чертички. Това края на октомври. Зимата - ден и половина издържа - средата на февруари в Рила. ПРОВЕРЕНО.

п.п. пе.алите от Гармин не са направили универсално устройство по обясними причини.
Най - добре си е отделно устройство /само GPS/, ама тия за коли по пътищата не са удачни за планина и обратното.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Мар 11, 2009 5:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Да Колегата е прав. Нокия Е71 е оборудван с 1500 батерия и издържа доста. Камерата е 3.2 мегапиксела и прави прилични снимки за screen preview. Като цяло телефона е доста функционален и удобен особено клавиатурата. Корпуса му е метален и малко по-здрав. Иначе иделания вариант е отделни устройства. За планина за автомобил и.тн

Относно Гармин да до скоро политиката им беше да правят специализирани устройства със всичките + и --нуси но погледнато по-сериозно това е правилно. Няма универсално устройство, което да работи перфектно в различни ситуации. В момента се подготвя пускането на нова продукция на Гармин + Асус и това е Нувифон в два варианта gps+gsm но това е друга тема...

Относно картите, ако използвате вграденият софтуер и Нокия мапс незнам, мисля че България освен София друго няма.
Сря Мар 11, 2009 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jores



Регистриран на: 23 Юли 2007
Мнения: 42

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
От изброените от redex телефони най-дълго ще ти изкара /при равни други условия/ Нокия Е71 в режим офлайн. Аз с нея в Пирин 2 дена по 8 часа правих трак и оставаха две чертички. Това края на октомври. Зимата - ден и половина издържа - средата на февруари в Рила. ПРОВЕРЕНО.

Какъв софтуер ползваш, да записваш трак?
Нед Мар 15, 2009 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Garmin Mobile XT има функция за запис на трак.
Чет Апр 09, 2009 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tyan



Регистриран на: 27 Май 2009
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Аз катерих преди да загубя телефона Laughing с комбинация от nokia6630 и холукс блутуут приемник ...причините да избера тази комбинация от стар телефон с възможности бяха няколко, първо ..... мога да изпусна, счупя, загубя, както стана телефона и няма да ме е яд понеже е евтин ........ със стара операционна система е и има купища софтуер за него (вече има и за новите, така че този довод може да отпадне) ..... вънншият приемник има в пъти по добър обхват от телефоните с вграден такъв изключаю навигатор серията като и там съм с особено мнение, не ми се спори проверил съм го многократно, приемникът беше със взаимозаменяема батерия като апаратa, а именно BL5-C която нова струва 20тина лева и имаш запас от батерии за извънредни ситуации .....ако държиш на нов телефон сега в 2be има промоция на N78 Smile Поздрави Smile

Сега пак ще взимам някакъв евтин апарат само за в планината, защото когато съм сам не ползвам пътеки и на няколко пъти ми се разминава на малко губенето, а не си е работа, въпреки че в България трудно може да се загубиш....
Сря Май 27, 2009 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov