ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х. Соколна - село Скобелево

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
х. Соколна - село Скобелево
Автор Съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение х. Соколна - село Скобелево Отговорете с цитат
Здравейте, преди много време съм слизал от х. Соколна към Скобелево по пътека, която не беше в добро състояние като маркировка, но по пътя на логиката Smile се "напипваше". Излизаше някъде западно от селото, до черешови градини.
Някой скоро минавал ли е по нея, проходима ли е ?
На Бг маунтинс он лайн мап си е дадено като път...? Има и знак за внимание/опасност в горната трета, в края на хоризонталния участък. За какво ли иде реч?
Благодаря!
Нед Юли 18, 2021 7:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Аз също съм минавал преди няколко години, онзи знак за внимание май беше стръмно слизане по ронлив терен. До развалините под Асански чèшми по-скоро я напипвахме, но не беше трудно, понеже някои учàстъци бяха голи поляни с ниска трева. Надолу през гората също се вървеше добре, а тези пътища в ниското може вечè да са обрасли, обачè може и да са ги разчистили, ако са провеждали сеч в района.
Сиреч и аз нямам скорошна информация, но чух чè Димо Колев се кани да я маркира. Smile
Вто Юли 20, 2021 3:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Пламене! Бях зачезнал няколко дена, та затова се включвам със закъснение.
Около тези Асански чешми нямаше ли останки от саи?
Нед Юли 25, 2021 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: х. Соколна - село Скобелево Отговорете с цитат
aldo написа:
Здравейте, преди много време съм слизал от х. Соколна към Скобелево по пътека, която не беше в добро състояние като маркировка, но по пътя на логиката Smile се "напипваше". Излизаше някъде западно от селото, до черешови градини.
Някой скоро минавал ли е по нея, проходима ли е ?
На Бг маунтинс он лайн мап си е дадено като път...? Има и знак за внимание/опасност в горната трета, в края на хоризонталния участък. За какво ли иде реч?
Благодаря!


Здравей!

Не съм минавал оттам, но приятел ме помоли да сигнализирам на BGmountains да укажат в картата, че участъкът на пътеката над с. Скобелево е станал непроходим. Той се е опитал да се качи до Киминчето, но не е успял. Има даже билетче със заявка за актуализация на картата.

http://mountain.bajhui.org/trac/ticket/4
Пон Юли 26, 2021 7:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 178

Мнение Отговорете с цитат
Октомври 2019 правихме Триглав през с.Скобелево- х.Соколна - х.Мазлат - с.Скобелево. Последната част преди х.Соколна не минахме по "маркираното" в каде.си. Някакси слязохме с дерето. Имаше видима пътека и излязохме до хижата. Изтрил съм си трака...
Чет Юли 29, 2021 2:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov