ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Премаркиране на Дъскотна - Козичино - Емине
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Премаркиране на Дъскотна - Козичино - Емине
Автор Съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Ако не изкочи нещо в петък може да се включим. ще взема спрей като на Гнездото. Табелки обаче тоз път не мога да поръчам, че моите хора до края на август са ударили кепенците. Уточни мястото и ще гледам да дойдем
Съб Авг 15, 2015 12:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sbalkan



Регистриран на: 29 Апр 2015
Мнения: 46
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Няма как да се изтегли датата, ние не можем по-рано.
Събитието си остава, въпреки че в темата не се пише, но на Е-4 обсъждахме със Стефан и Тошко, и подготовката тече.
Другата седмица Светльо ще пробва как ще станат табелките и колко ще може да направи.

Един голям проблем има само - пробив в екипировката! Скарата ни е отпътувала в неизвестна посока! Disgust Не знам как стои въпроса с щипките, но имам лошо предчуствие и за тях Sad

😄😄😄 Нищо и няма на скарата, че и на щипките - при мен саSmile На 21.08 се прибирам от морето и ще се чуем със Стефчо.

_________________
"Трудните неща изискват много време, невъзможните малко повече" - сенсей Георги Иванов.
Съб Авг 15, 2015 1:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Ако не изкочи нещо в петък може да се включим. ще взема спрей като на Гнездото. Табелки обаче тоз път не мога да поръчам, че моите хора до края на август са ударили кепенците. Уточни мястото и ще гледам да дойдем

Аз мисля боя да взема, не спрей, там марките, които ще повтаряме не са точно по стандарта и може спокойно да се маже с четка. Ти провери ли колко е избледнял спрея за една година? Има ли промяна?

sbalkan написа:
Нищо и няма на скарата, че и на щипките - при мен саSmile На 21.08 се прибирам от морето и ще се чуем със Стефчо.

Може да им е харесало повече да се возят на БМВ и сега да искат с вас и към Бали, а не към Емона Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Авг 15, 2015 9:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Ей, без нас накъде, има обаче нещо обезпокоително, по това новото трасе, което съм пуснал трак и по което минахме след Поморийскоя проход, някой е махнал лентите и е обелил маркировката, която си беше ясна и перфектна.
Незнам на ловджиите ли пречим или за това че там е някаква местност "Ортото"
А иначе има маркировка още преди да се излезе на прохода, която води на Юг и от там по моя трак.
Трябва да се провери кой и защо маха маркировката.
Съб Авг 15, 2015 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Agos



Регистриран на: 17 Авг 2014
Мнения: 21
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Това събитие се очертава да мине без мен.Засега все още съм далеч от възможноста за разходка където и да било.
Имах голямо желание да се включа в това мероприятие,но към момента е невъзможно да участвам.
Пон Авг 17, 2015 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
това събитие се очертава да мине с мен,засега.Дано всичко е наред!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Пон Авг 17, 2015 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
аз ще направя малко бланки за табелки които да пръскаме с шаблона.. не зная как ще става с четка?
има ли някакъв план? от сорта на ден 1 от тука до там ден 2 еди какво си..
и коя е датата на тръгване точно и къде е началната точка? да знам аз от къде да се включа Smile
п.п.
Тошко, да взема ли още една хладилна чанта агнешко Laughing
Пон Авг 17, 2015 7:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Табелките ще ги пръскаме със спрей, марките ще правим с боя. Всичко ще е по отработената схема - мацай както можеш пък да става каквото ще Laughing Днес говорих със Стани, и ми казва, че е видяла на една място марки, на които просто личало че са мои. Оказа се, че вярно ние сме ги правили Laughing Laughing Laughing

За датата - мисля да тръгнем на 24 август (понеделник), но не рано сутринта, че мразим ранното ставане. Говорих с Тошко, той смята да почнем от Дъскотна, защото до там са ходили да маркират, а каквото не са успели, ще го довършат все някога. Два дена ходене се маркират общо взето за четири, та от вторник до петък може да свършим работата до Поморийския проход. Събота да разучим и маркираме двата пътя - по асфалта и по Дращела и да теглим чертата на Емине Smile Тъкмо тези които са на работа ще пристигнат в събота за финала и за купона. В неделя правим един хубав плаж на Иракли и се прибираме кой откъде е. Very Happy
По дни точно не мога да го разбия, защото не си спомням точно нито терена, нито маркировката, ще импровизираме на място. Но на 25-ти мисля да почнем от Дъскотна.
Така си го представям аз, нека сега и другите да кажат...

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Авг 17, 2015 7:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
joy_boy написа:
аз ще направя малко бланки за табелки които да пръскаме с шаблона.. не зная как ще става с четка?
има ли някакъв план? от сорта на ден 1 от тука до там ден 2 еди какво си..
и коя е датата на тръгване точно и къде е началната точка? да знам аз от къде да се включа Smile
п.п.
Тошко, да взема ли още една хладилна чанта агнешко Laughing

Засега няма първоначален план, по-късно ще гледам картата, че още не мога да се наспя след връщането от Е-4.

Идеята е да се тръгне още от с. Рупча и да се маркира както с боя и четка, така и с джипиес-трак за БГ Маунтийнс.

Искаше ми се да поставим табела на мястото, откъдето Павел Делирадев за пръв път е видял морето през 1933 г.

В района има много земни пътища, така че ще имаме подкрепата на колата (хонда ЦР-В), например за нощен бивак.

Пак повтарям - целта е да се напредва бавно и спокойно, да не се преуморяваме, но все пак да свършим работата.


П.П. Вярно, че районът, в който ще маркираме, е предимно "агнешки", ама аз бих заложил на свинското! Razz
П.П.П. Над с. Рупча по-скоро ще се маркира с джипиеса, отколкото с боя, тъй като вече е маркирано.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пон Авг 17, 2015 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
ами агнешкото ми е във фризера, та за това Smile
аз с моя човек ще мога да се включа във вторник сутрин. мисля с влака до дъскотна и да ви догоним /предполагам все ще ви настигнем тъй като ще има прясна маркировка Laughing и само ще ходим/.. да разбирам, че няма нужда да се товарим с много манджи по раниците - съпорт колата ще може да носи провизии от магазините по селцата?
Пон Авг 17, 2015 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сигурно във вторник вечерта ще се спи на Дъскотна, щом ще минаваме и Дъскотна - Рупча. Така че няма нужда да ни гоните, ние няма да бягаме, особено ако носите агнешко Wink
Колата ще носи, ако зависи от мене и две-три дини ще има в багажника Very Happy

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Авг 17, 2015 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Точно така ще процедираме - с леки раници с малко провизии и постъпателно напредване с колата.

Доколкото си спомням, имаше много добре зареден и евтин магазин в центъра на Дъскотна, до самата маркировка.

Ще разуча земните пътища в района. Joy_boy, за всеки случай си вземи шофьорската книжка, ако се наложи да караш колата.

П.П. А какво ни пречи през деня във вторник да маркираме и вечерта да обърнем обратно колата и в хижата на Ральо?
____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пон Авг 17, 2015 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
вие ще кажете кое-как. документите ще си взема разбира се. хладилната чанта е обемна, но щом има вариант да се спи на дъскотна, не пречи като пристигнем да я занеса там, да си оставим и багажа и после да се срещаме с вас. някой ще носи ли радиостанции /pmr446/.
вариант и някой просто да ни забере от дъскотна вторник сутринта, но не обичам да карам хората да се съобразяват с мен, и предпочитам да дойдем при вас до където сте стигнали. разбира се не бих носил хладилна чанта през шубрака - ще помислят, че съм тръгнал на плаж и много сериозно съм изгубил пътя Laughing - чантата с агнешко може просто да я скрием някъде Laughing Laughing Laughing в храстите..
Пон Авг 17, 2015 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А може да си помислят, че ходиш така от Ком Laughing Ще умрат от завист, особено ако решат, че хладилната чанта е пълна с бира Wink

Може да си оставите багажа при Ральо, ако решим да спим там. Което не е лоша идея - такива места трябва да се подпомагат, пък и що да не се разположим удобно, ще сме го заслужили Very Happy

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Авг 17, 2015 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
А може да си помислят, че ходиш така от Ком Laughing Ще умрат от завист, особено ако решат, че хладилната чанта е пълна с бира Wink

Може да си оставите багажа при Ральо, ако решим да спим там. Което не е лоша идея - такива места трябва да се подпомагат, пък и що да не се разположим удобно, ще сме го заслужили Very Happy

ами да, какво лошо. аз нямам идея кой е Ральо, ама ако ще спим там, оставяме багажа, тъкмо можем да им кажем да наготвят месото, пък и ще опразним чантата и в следващите дни ще можем да я ползваме в колата.. а вече по-натам ще спим по земята и ще ядем сух хляб Smile
Пон Авг 17, 2015 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 2 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov