ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Проблем с качването на снимки в Гугъл+
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Проблем с качването на снимки в Гугъл+
Автор Съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Дано не се изказвам неподготвен...
Относно Пикаса-та - много любим инструмент за съхранение на снимки, ползвах го преди време. Спрях да качвам снимки, защото останах с впечатление, че спират поддръжката от Гугъл. Всичко беше просто и идеално за хора като мен. Можех да си подреждам албумите и снимките, както аз си искам.
Сега с Гугъл Снимки ли съм, с Гугъл + ли, не знам (понеже от едното минавам в другото и не мога да му хвана края), но най-ме дразни, че не мога да си подреждам албумите. Имам един стар фотоапарат от 2008г, на който не знам защо, но като започна да снимам, на снимките слага дата от 2006г. Ако не се сетя преди да започна да снимам (а аз не се сещам) да сверя датата, албума който си правя в Гугъл се забива най-отдолу, понеже според тях е правен преди 9 години, и ако имам снимки правени с друг фотоапарат, хронологията отива "на кино".
Та така...
Сря Ное 18, 2015 10:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 :
представяте ли си изведнъж Гугъл да реши, че прекратява услугата по съхранение на снимки и всички снимки изчезнат?
Аз затова чап - и на твърдия мобилен диск на жена ми 1 Т- байт е Cool дълбока резерва. Струва 200 лв , много - малко , това е .
И мен ме гложди това съмнение , че всичко е марка на Гугъл, защото на Пикасата докато беше на компютъра преди да я пратя във виртуалното, ми излизаше "качи снимки в Гутъл фото" , имаше и директно препращане към Гугъл фото , а и майла Джи-майл си е на Гугъл също.....нещо като глупавите ни пощи АБВ, които ги маскирахме после когато се разбра че сериозни фирми въобще не ги отварят, но има и достатъчно прости като нас съществуващи потребители които също е важно да останат на контакт. И стана голямото преименоване ,в интелигентни пощи с друго име да не си личи колко сме прости , но пак са си същите .....zaples14 и И.Гърбев да не падат пак от смях от стола Trampoline , на тези примитивни умозаключения....
Сря Ное 18, 2015 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

...................................
А какво ти пречи да продължиш да цъкваш бутона Следете под снимката на човека в Пикаса Уеб Албуми?
...................................


Говоря за хора, които вече ги следя от години, т.е. с цъкнато Следете. От 50-60 такива абонати получавам известия само за 2-3 от тях, когато качат нов албум. Мислех си, че ако един албум се създаде първоначално в Гугъл плюс, известяването на ел. поща вече не работи. Понеже имам два профила (които се следят един друг Laughing ), преди малко създадох албум в Пикаса Уеб Албуми и... пак нищо на ел. поща на другия профил. Странното е, че все пак получавам известия за нов албум от някои от абонатите ми. Обяснението вероятно се съдържа в профилите на хората, от които получавам известия. Първото, което ми хрумва е, че може би хората, от които получавам известия нямат профил в Гугъл плюс, а имат профил само в Гугъл и в Пикаса Уеб Албуми. Оттук насетне би могло да се дължи на някакви направени или ненаправени настройки от тях в Гугъл, Гугъл плюс или Пикаса Уеб Албуми. Много сложно става, човек трябва да се прави на детектив с тези постоянно променящи се изгледи на програмите, с тези постоянни декларации за поверителност с хиляди настройки. Човек в един момент вдига ръце и тегли една цветиста на всичко това...
Стефане, ако ти се занимава, ще съм ти много благодарен, ако успееш да откриеш къде е ключът от бараката, т.е. как мога да получавам известия по някакъв начин за човек, който съм сметнал, че ми е интересно да следя какви албуми качва в което и да е от хранилищата на Гугъл...
Апропо известяването от иначе непретенциозната страница snimka.bg си работят нормално.
Като гледам тенденцията в последните години е хората да си качват албумите само в оня бъркоч -- Фейсбук, така че......................................
Чет Ное 19, 2015 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Петър, искаш да кажеш, че при тебе в Пикаса Уеб Албуми работи падащото меню "Изтегляне" и бутонът с команда "Изтегляне на снимката"? При мене тези бутони са сиви, тоест неактивни. Мога да сваля изображението, което е върху монитора ми, но това не е оригиналната снимка.

П. П. Гугъл пак ме изненадаха неприятно - спрели са частично достъпа до Гугъл Снимки, обновили са изгледа на профила в Гугъл Плюс и вече ако си с новия изглед на Гугъл Плюс - стара връзка към снимка в Гугъл Снимки не отваря снимката, а първата снимка от албума, в който е дадената снимка. Ако си със стария изглед на Гугъл Плюс - този проблем не се проявява. Разбира се, за тези промени и неразбории са виновни хората, които си искаха Пикаса и постоянно се оплакваха от факта, че трябва да имат профил в Гугъл Плюс, за да ползват Гугъл Снимки. Сега закриха Гугъл Снимки, скоро ще закрият окончателно и Пикаса и честито да ни е Гугъл Фото.


Кралят е мъртъв! Да живее кралят! И нека бъде светлина... Laughing Laughing Laughing
След Гугъл Фото ще измислят някоя друга глупост и така до безкрай... С две думи, за да е сигурен човек, че трудът му ще е независим от постоянните експерименти в надпреварата във "въоръжаването" между местата, където могат да се качват/складират снимки за що годе дълготрайна употреба (нищо не е вечно), май трябва да си направи собствено хранилище с публичен достъп.
А на тези от Гугъл, мога само да им кажа нещо от сорта: "Ало, пожарната ли е? Имате ли вода? И на вас да ви..................................." Twisted Evil
Чет Ное 26, 2015 11:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
... С две думи, за да е сигурен човек, че трудът му ще е независим от постоянните експерименти в надпреварата във "въоръжаването" между местата, където могат да се качват/складират снимки за що годе дълготрайна употреба (нищо не е вечно), май трябва да си направи собствено хранилище с публичен достъп.
А на тези от Гугъл, мога само да им кажа нещо от сорта: "Ало, пожарната ли е? Имате ли вода? И на вас да ви..................................." Twisted Evil


Това е моето решение от вече над 10 години.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Ное 26, 2015 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Ами аз друго и не желая от Гугъл, освен да си съхранявам снимките там и да могат просто да се изтеглят бързо и удобно при необходимост. Ама много други искат споделяне, лайкване, коментари и други простотии (буквално простотии - например да се направи възможно да се вграждат субтитри към клипчетата), така че Гугъл се чуди как да им угоди и поради това прави грешки да обновява и в крайна сметка да закрие добре работещо нещо като Гугъл Снимки.

Гугъл Фото вече е по-добро от Гугъл Снимки - вече може да се подреждат снимките в даден албум по желание на потребителя, като подреждането става по-бързо, отколкото ставаше в Гугъл Снимки. Друг е въпросът, че са махнали опциите за подреждане всички снимки в албума по име и по дата, но може би на по-късен етап ще ги добавят.

Засега има един дребен недостатък в Гугъл Фото - при сваляне на целия албум наведнъж, той се сваля като архивен файл с име Photos.zip. Тоест - не се запазва оригиналното име на албума, незнайно защо. Може би при мене е проблемът, не знам.

Така че занапред ще се ползва Гугъл Фото, което е по-добро от Гугъл Снимки, а да не говорим колко е по-добро от Пикаса Уеб Албуми!!! Въпросът е какво ще стане с връзките към старите албуми и снимки, които са били качени първоначално в Гугъл Снимки. Ако спрат да бъдат активни (както става, ако се избере новият външен вид на Гугъл Плюс) - няма да е добре, но няма и да е някаква кой знае каква драма.

И последно - сега може да се създаде албум в Гугъл Фото и да се отвори в Гугъл Снимки, но не съм открил начин да се създаде албум в Гугъл Снимки. За целта обаче трябва да си със стария външен вид на Гугъл Плюс.

Това е от мен по темата за сега.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Чет Ное 26, 2015 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov