ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
До връх Ботев
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
До връх Ботев
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Забраниха колите в Централен Балкан


Това е някакъв цирк, даже и не знаех че това е законно. Винаги съм се чудел, а то каква е била работата. На мен там на слизане ми се появи контузията по ком-емине в мъглата и изкамънаците направо ми се разсипаха краката. Разумно решение и точно така ставаше . . Качваха се с моторите нагоре ....

То това няма да спре обаче Smile Те се качват там където отдавна е забранено, камо ли тук ...

Може би поредната заповед на хартия .
Съб Юли 09, 2022 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Калояне, все е нещо, нали? Хартия, ама има за какво да се хване съдът, ако пожелае.
Съб Юли 09, 2022 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Калояне, все е нещо, нали? Хартия, ама има за какво да се хване съдът, ако пожелае.


Аз се чудя, понякога как пишеш тези постове Smile Дали е след узото или по принцип ? Явно е след узото и е хубаво по-възрастните хора да си правят кефа и да не се занимават с безмислени анализи.

П.С - все пак, малко да дообясня. Като цяло закони и наредби има изключително много. Ти говориш за съд, а то до там не се стига. Първо заради корупция на първо ниво и второ заради липса на контрол и трето заради корупция на второ ниво. Затова го написах това.
Нед Юли 10, 2022 1:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ама ти с твоя радикализъм всички закони в държавата ще отмениш! Щото никой не ги спазва. Само не разбирам, по-добре ли е да ги няма? Питам на първото узо. Razz
Нед Юли 10, 2022 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Владо, нещо за пътя от Беклемето за заслон "Орлово гнездо" и хижа "Дерменкая" да кажеш? Него май също го затвориха поради "констатирани трайни увреждания на тревни местообитания и популации на консервационно значими видове". И после "усвоиха едни пари" и виж какво направиха. Да не стане така и с пътя от Паниците до връх Ботев - да усвоят едни пари с цел запазване на тревните местообитания, да разширят и ремонтират пътя и после да пуснат по него повече коли, отколкото досега бяха допускани? Think



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Юли 11, 2022 7:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Забелязвам, че в нашия форум са затвърждава една любопитна модификация на известната Сталинова аксиома: "Има закон - има проблем. Няма закон - няма проблем." И наистина, как може да бъде нарушен закон, който липсва? Логично следва, че ако го няма закона, няма да ги има и нарушенията! Shocked
Вто Юли 12, 2022 8:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Забелязвам, че в нашия форум са затвърждава една любопитна модификация на известната Сталинова аксиома: "Има закон - има проблем. Няма закон - няма проблем." И наистина, как може да бъде нарушен закон, който липсва? Логично следва, че ако го няма закона, няма да ги има и нарушенията! Shocked



Ех , напълно си прав. Обаче това което исках аз да кажа, е че министерството си има доста по -належащи задачи от това да си мисли някакви нови неща. Не знам как да ти го обясня , че да ме разбереш.
Вто Юли 12, 2022 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Айде сега, как да ми обясниш! Ами кажи го направо, пък ега го разбера. Все пак знам трите признака за еднаквост на триъгълници, надявам се и в тоя казус да идентифицирам еднаквостите. А, прочее, знам и един четвърти признак, ама той е малко езотеричен. Дано ми помогне! Shocked
Вто Юли 12, 2022 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Забелязвам, че в нашия форум са затвърждава една любопитна модификация на известната Сталинова аксиома: "Има закон - има проблем. Няма закон - няма проблем." И наистина, как може да бъде нарушен закон, който липсва? Логично следва, че ако го няма закона, няма да ги има и нарушенията! Shocked

Създава се специализирано звено за престъпления против природата

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Юли 13, 2022 5:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Сотиров написа:
Забелязвам, че в нашия форум са затвърждава една любопитна модификация на известната Сталинова аксиома: "Има закон - има проблем. Няма закон - няма проблем." И наистина, как може да бъде нарушен закон, който липсва? Логично следва, че ако го няма закона, няма да ги има и нарушенията! Shocked

Създава се специализирано звено за престъпления против природата

Ако искаш една работа да не се свърши, създай комисия...
Основен парламентарен принцип.
Чет Юли 14, 2022 9:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
vedrin написа:
Сотиров написа:
Забелязвам, че в нашия форум са затвърждава една любопитна модификация на известната Сталинова аксиома: "Има закон - има проблем. Няма закон - няма проблем." И наистина, как може да бъде нарушен закон, който липсва? Логично следва, че ако го няма закона, няма да ги има и нарушенията! Shocked

Създава се специализирано звено за престъпления против природата

Ако искаш една работа да не се свърши, създай комисия...
Основен парламентарен принцип.

Кой знае, може би пък биха свършили работата, описана в заглавието "специализирано звено за престъпления против природата", което случайно или нарочно е доста иронично...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Юли 14, 2022 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
vladofff написа:
vedrin написа:
Сотиров написа:
Забелязвам, че в нашия форум са затвърждава една любопитна модификация на известната Сталинова аксиома: "Има закон - има проблем. Няма закон - няма проблем." И наистина, как може да бъде нарушен закон, който липсва? Логично следва, че ако го няма закона, няма да ги има и нарушенията! Shocked

Създава се специализирано звено за престъпления против природата

Ако искаш една работа да не се свърши, създай комисия...
Основен парламентарен принцип.

Кой знае, може би пък биха свършили работата, описана в заглавието "специализирано звено за престъпления против природата", което случайно или нарочно е доста иронично...


Аз даже помислих че се бъзикаш с тази статия, в стил "неновините" ..Напълно комична е Smile А това което написа Владоф е 100 процента определящо. Бутафорието направо ти избива очите още от самата статия Smile
Чет Юли 14, 2022 10:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Брей, това държавно звено за престъпления наистина е уникална езикова находка! Наратив, та дрънка. Shocked

P. S. Ето днешна новина отново със синтактична двусмислица: "Задържаха под стража жена, привлечена към наказателна отговорност за закана с убийство на 10-годишно дете по искане на Софийската районна прокуратура." Зер прокуратурата е поискала убийството на детето?! Shocked
Чет Юли 14, 2022 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Santorini84



Регистриран на: 07 Окт 2022
Мнения: 3
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Привет на всички !!! Видях, че има вече тема за връх Ботев и реших да пиша тук, вместо да отварям нова такава. Въпросът ми е следния:
Кой е най–краткия маршрут до връх Ботев от юг? Трябва ми маршрут ,който да е постижим за един ден , без нощувка някъде. Преди време пробвах да го кача от хижа Рай през тарзановата пътека , но на билото времето се влоши много,видимост нулева и се отказах. Пак по него ли да пробвам, защото си спомням,че от Паниците до хижа Рай на едно място имаше разклонение вдясно с колова маркировка, от там по–заобиколно ли е или по–пряко? До колкото знам също има вариант от Карлово през хижа Равнец ,но нямам представа от това колко е като разстояние. Може питането ми да се стори странно за повечето , но просто Стара планина не ми е много позната.
Пет Окт 07, 2022 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Santorini84 написа:
Привет на всички !!! Видях, че има вече тема за връх Ботев и реших да пиша тук, вместо да отварям нова такава. Въпросът ми е следния:
Кой е най–краткия маршрут до връх Ботев от юг? Трябва ми маршрут ,който да е постижим за един ден , без нощувка някъде. Преди време пробвах да го кача от хижа Рай през тарзановата пътека , но на билото времето се влоши много,видимост нулева и се отказах. Пак по него ли да пробвам, защото си спомням,че от Паниците до хижа Рай на едно място имаше разклонение вдясно с колова маркировка, от там по–заобиколно ли е или по–пряко? До колкото знам също има вариант от Карлово през хижа Равнец ,но нямам представа от това колко е като разстояние. Може питането ми да се стори странно за повечето , но просто Стара планина не ми е много позната.


Ами от юг е далече. През тарзановата е най-кратко като разтояние, обаче пък е стръмно. Нормалните хора го правят за 2 дни с нощувка. Ако малко си по натрениран, може да го качиш и слезеш отвсякъде за 1 ден. Ако не си, то 2 дни.
Пет Окт 07, 2022 7:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Следваща
Страница 9 от 11

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov