ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
До връх Ботев
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
До връх Ботев
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
... интересен..

Ако иска до се прави човек на интересен, може да препоръча и друго - Карлово - Равнец - Ботев - Тъжа - Триглав - Соколна... и с влака от Габарево до Карлово.
Но както за всеки влак си има пътници, така и за всяко извращение си трябват съответните мазохисти.
Вто Окт 18, 2022 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
kaloyanv написа:
... интересен..

Ако иска до се прави човек на интересен, може да препоръча и друго - Карлово - Равнец - Ботев - Тъжа - Триглав - Соколна... и с влака от Габарево до Карлово.
Но както за всеки влак си има пътници, така и за всяко извращение си трябват съответните мазохисти.



Това което ти предлагаш изглежда по-интересно. Обаче това слизане от Ботев до тъжа е много гадно .. А този влак до Карлово , да не е един път на ден, че там да удариш гредата? Знаеш ли как ми предизвика интереса за това ходене. Ако ми остане време ноември и времето ако е меко, мога да го пробвам.
Вто Окт 18, 2022 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:

Това което ти предлагаш изглежда по-интересно. Обаче това слизане от Ботев до тъжа е много гадно .. А този влак до Карлово , да не е един път на ден, че там да удариш гредата? Знаеш ли как ми предизвика интереса за това ходене. Ако ми остане време ноември и времето ако е меко, мога да го пробвам.

Качването от Тъжа е далеч по-гадно от слизането. Едно време само слизах от там и си беше кеф, щот заникъде не бързам, "родни места", познавам всеки метър, не ме е страх от мъгла и замръкване... Ама последните години положението рязко се промени. Заради участията в Мазалат-Ехо - все е на изкачване и все бързане, никога не бих казал, че ми е било хубаво на качване.
За влака - има един в малко след осем и половина вечерта, който е идеален: https://razpisanie.bdz.bg/bg/gabarevo/karlovo
Не знам обаче в колко часа трябва да тръгнеш от Карлово, защото изкачването си е голямо дърво от там. Хубавото е, че ако усетиш още по обяд, че закъсняваш, имаш най-малко три-четири опции за аварийно спасяване - ако внезапно стане лошо времето:
-направо не ходиш на Ботев, а през Башмандра и Рай слизаш в Калофер, после
-от Ботев - през Тарзана към Рай,
-от Юрушка грамада - към Калофер - по т.нар. "зимна пътека", после
-от Русалиите по пътя към село Тъжа,
- от Малкия Кадемлия - право на юг - по реброто на Пауна - пак засичаш пътя около х.Русалка.
И накрая чак, ако си много бърз, ти остава основния вариант през Соколна.
Според мен си е яко бягане тая работа. С ходене надали ще стане, освен ако не тръгнеш в полунощ от Карлово. Пресметнато грубо и на око, отиват едни 14-16 часа усилно ходене.
Вто Окт 18, 2022 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм почти сигурен че няма да стане за 1 ден, затова че ще го мина за 2 евентуално. Просто ще мие интересно, най-малкото никога не съм слизал към триглав и соколна.

П.С - Аз говорих с момчетата от форума на сбирката и като цяло си го знам .... От доста време, вече години, се опитвам всякак да се озаптя и да не правя дълги мазохизми, не ми се получава, затова започнах да се занимавам с много неща. Вместо да бягам само , обаче пак имам периоди когато прекалявам с обема. А имам 2 скъсвания и едно почти, на връзките на десния глезен.
А ми се ще да се занимавам по дълго с планини и ходене, без да ставам инвалид. Това е и причината, да карам пенсионерски и лежерно ски. Ако се науча така и с бягането и много дългочасовото ходене, ще е добре.
Вто Окт 18, 2022 3:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Окт 18, 2022 6:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Хахахах Smile)) Супер е. Нито автора ми е познат, нито годината. Дай малко повече информация Smile

Ясен Антов, сега прочетох малко за него.
Пон Окт 24, 2022 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Случайно ми попаднаха стари броеве на вестник „Ехо“ – това е в брой 20 от 20 май 1960 г.: Smile

https://www.ekoarhiv.bg/system/files/documents/600520_Vestnik-Eho_1960_0.pdf

Източник: https://www.ekoarhiv.bg/archive



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Окт 24, 2022 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Тъй си дискутираме темата, аз нямах време предната седмица да отида до планината. Сега пак събота и неделя няма време. Толкова ми се искаше да направя предложения маршрут от Владо, ама няма да има време. Гледам прогнозата е за циганско лято навсякъде, та реших да отида тази сутрин до връх Ботев и после на работа. Обаче съм тук по плевен не съм си взел никаква екипировка, ама ... сега или никога .. Станах в 5, после по независищи причини с колата, стигнах чак 7 и нещо на мазането. Преди това минавайки с колата, едно спокойстивие и това което ми направи голямо впечатление беше, как ученици чакат на спирките в Априлци. Това ме върна в едно друго време. Децата си чакаха училищния автобус. Така както ние сме го правили преди десетки години, без родител, без придружител. И някак си и на мен се прииска да се върна в тези времена. Хубавото е че все още го има това.
В априлци Острец лятото и сега Видима им сменят тръбопроводите (късметлии) таа е малко поразкопанно. Дотътрих се до паркинга и поех нагоре. Този път без щеки, с едни скъсани маратонки и едни къси гащи и понеже нямах и раница, взех си служебната в която си нося лаптопа. Пътеката която минава покрай излизане на северния джендем, е попревзета от кози, видях им дирите и май и мечка е излизала, по акото. Водата е доста намаляла, голяма суша. Тук по плевен е доста зле и като гледам времето, не знам зимата къде ще се пренесе, поне предната година показа че ще е Март.
Ако имаше някой турист и ме беше видял как се качвам, сигурно щеше да си помисли че съм от тези олигофрени, дето ходят по маратонки и къси гащи ноемви и после се обаждат на ПСС да ги спасява, което май ... в случая си е доста близо до истината. Слава богу, нямаше проблеми...

Най-хубавото от всичко беше времето. По-добро от лятото, дори горе вятъра беше слаб, та за първи път имах време да обходя билото и да снимам. Успях и доста бързо да се кача, обаче слизането след това както винаги е доста тежко. Не се сещам за друго място, където качването и слизането да са почти еднакви и то заради трасето..

Малко данни: от мазането до връх ботев по кабела се качих за 1 час и 55 минути и слязох за 1 час и 42 минути през заслон ботев и хижа плевен. Качването по най пряката пътека излиза горе долу 6,36 км при 1363 метра денивелация. Слизането по обиколното през заслон ботев и хижа плевен е 8,35 км, горе долу с 2 км по-дълго, но по щадящо.
Сря Ное 02, 2022 3:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
..., та за първи път имах време да обходя билото и да снимам. ...


А снимките къде са? Think



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Ное 02, 2022 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
kaloyanv написа:
..., та за първи път имах време да обходя билото и да снимам. ...


А снимките къде са? Think



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Ами снимките са ми останали в главата. Излиза така че съм снимал мисловно. Като прегледах се оказа че имам мало на брой и то от тях 2-3 стават. Все пак ги пускам тук ..

https://drive.google.com/drive/folders/1XJE8nqSFMBYyg42t-8-0jGevc_N9gnCr?usp=share_link

И за да съм честен, по темата за резане на хвойна и маркиране, понеже не ти отговорих. Гледах акумулаторни резачки специално да се подготвя, обаче се отказах за момента. Истината е че искам да отида до планината уикенда и не ми се реже хвойна и не ми се боядисват пътеки. Имам голямо желание, обаче ми се ходи на планина повече. Нямам и отпуска .... и тн ..Но обещавам тържествено да ударя едно рамо.

П.С - тука една седмица обръщам с правата лопата и се занимавам с други земеделски дейности и малко ми омръзва.
Чет Ное 03, 2022 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
goatmoon



Регистриран на: 12 Окт 2022
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
1400 + денивелация за 2 часа.Браво!За подобно нещо, си трябва стабилна подготовка.
Съб Ное 05, 2022 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
goatmoon написа:
1400 + денивелация за 2 часа.Браво!За подобно нещо, си трябва стабилна подготовка.


То идеята ми е горе долу да покажа че спускането всъщност е доста кофти от тази страна. Не си спомням друго такова неприятно за краката. Има например от Ботев посока тъжа и тъжа априлци. Та качването хем е най-кратко уж, обаче си е доста натоварващо за краката.

Най-добре обаче е да остава време и да си направиш кефа. На мен ми се щеше да се кача от Карлово, ама явно няма да е тази година така като гледам.

Относно времената не мисля че има голямо значение особено в планината. Но аз съм учен а и най ми е приятно с лек багаж и стегнато темпо, но без фалити. Това е такова темпо, което ми позволява да продължа и още. Защото преди съм правил тези грешки, да качвам на юруш и после да се чудя как да сляза Smile , особено ако има и техничен терен си готов ..
Та не съм сигурен това доколко е за хвалба, че ходя малко по-бързо Smile ..
Пон Ное 07, 2022 4:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Страница 11 от 11

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov