ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
2 безумни забрани

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
2 безумни забрани
Автор Съобщение
StarDriver



Регистриран на: 02 Фев 2009
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение 2 безумни забрани Отговорете с цитат
Номер 1:
Между 500 и 2500 лв. глоба ще трябва да плати всеки софиянец, който е хванат да пие бира/вино/ракия в парка или друго обществено място. Градският парламент забрани употребата на всякакъв вид алкохол извън определените за целта места т.е. ресторанти и барове.

Който мисли, че има смисъл може да се присъедини в онлайн петицията на адрес: http://www.bgpetition.com/protiv_zabranata_za_piene_na_bira_v_parkove_i_gradinki/signed.html


Номер 2: (директно от ЕС)
ЕС определи за „политически некоректни" и „сексистки" обръщенията „господин" и „госпожа". Забраната засяга и „госпожица", тъй като указвала не само пола, но и семейното положение. Отпадат и съответно обръщенията от различни европейски езици като "мадам", "синьор" и подобни.

Така обръщението към жените вече ще бъде по фамилно име.

Вече няма да има разлика и при названията на различни професии по полов признак, като например „лекар/ка"

Ограниченията ще важат за сградите, където се помещават структури на Европейския съюз.

Забраната ще важи за езиците на всички страни-членки на ЕС. В бъдеще ще се използват неутрални обръщения.


(за последните редове съм използвал извадки от news.bg)



ENJOY дет се вика....другари и другарки Cool
Пет Мар 20, 2009 3:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
От първата има смисъл, втората е тъпа, според мен. Това разбира се си е проблем на софиянци, за сега. Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Мар 20, 2009 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е как ще ми спрат биричката в парка лятото... като съм паркирал байка и съм поседнал на някоя пейка... мале, мале... Ще трябва кемъл-бек да си купя за раницата и да го зареждам скришом... Smile.

Забрана за пиене и пушене има за непълнолетните граждани на нашата мила родина откак се помня, но кой ти я спазва ? Това ще се случи и с тази забрана... Освен ако не решат да се вземат в ръце и да има контролиращи органи, които наистина да налагат глоби. Това ще е добре, защото е гадно да гледаме парковете целите във фасове...

Народът без пиене не може, стават революции...

_________________
Който пие бира не умира!
Пет Мар 20, 2009 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Градският парламент забрани употребата на всякакъв вид алкохол извън определените за целта места т.е. ресторанти и барове.


Е тва е държавния рекет...Да се правят обороти само в ресторанти и кръчми... Mad

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пет Мар 20, 2009 7:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
StarDriver



Регистриран на: 02 Фев 2009
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да, аз затова поднесох текста през моя поглед...защото именно заради това е въведена тази забрана Evil or Very Mad

Все пак точно в София лятото никой (почти) не посещава заведенията и оборота е по-слаб...
Пет Мар 20, 2009 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov